• Kurs tkactwa dla początkujących na lekcjach techniki

• Uczniowie z  klasy Va i Vb  na lekcjach techniki poznają  sposoby tworzenia tkaniny.

Uczą się tkać na mini krosnach zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Kurs tkactwa dla początkujących obejmuje naukę tworzenia tkanin przy pomocy splotu płóciennego.  Ten splot to podstawowy sposób wzajemnego przeplatania się układów nitek osnowy i wątku w procesie tworzenia tkaniny. Tkactwo może mieć zastosowanie nie tylko w krawiectwie, ale również w tworzeniu przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych, także biżuterii.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, odkrywamy nowe umiejętności i rozwijamy ukryte zdolności i pasje. Praca trwa czekamy na zakończenie swojego  rękodzieła.

• Ic robi pyszne kanapki

• Kliknij  zdjęcie, aby przejść na stronę szkolnego Facebooka

• Śniadanie ósmoklasisty

• Kliknij  zdjęcie, aby przejść na stronę szkolnego Facebooka

• Pyszne gofry

• W piątek 24 lutego uczniowie klasy 4b w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości przygotowali i piekli pyszniutkie gofry. Były do wyboru: z cukrem pudrem, bitą śmietaną, owocami, dżemem: własnego wyrobu i kupionym w sklepie oraz uwielbianą przez wszystkie dzieci Nutella.
          Pełne brzuchy, wysmarowane buzie i ręce świadczyły o tym, że mieliśmy super dzień gofra.
          Dzieciaki spisały się na medal. Zaangażowanie w przygotowanie, pieczenie, jedzenie i sprzątanie było ogromne.
          Pomagały nam nasze mamy. Jesteście kochane!!! Dziękujemy!