• Zabawy klockami SkriKit

• Takie pyszne i zdrowe...

• Kliknij  zdjęcie, aby przejść na stronę szkolnego Facebooka

• Pyszne tosty i świetna zabawa

• W dniu 24 listopada br. klasa 4a przygotowała pyszne tosty. Przy okazji poznała zasady zdrowego żywienia i świetnie się bawiła.

• Kreatywność z klockami SkriKit

• Drugoklasiści naszej szkoły konstruowali niezwykłe budowle z klocków SKRIKIT. To więcej niż zabawa, to odkrywanie, rozwijanie wyobraźni dziecięcej, a także rozwijanie umiejętności technicznych i manualnych. Dzięki takim umiejętnościom dzieci rozwijają się wszechstronnie. Klocki SkriKit zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Uczniowie klas ósmych i roboty SkriBoty

• Wykorzystując gotowe instrukcje, uczniowie klas ósmych przez wiele godzin samodzielnie składali roboty Skriboty. Po złożeniu każdy robot został poddany sprawdzeniu pod względem poprawności działania.
          Praca nad robotami wymagała od uczniów ogromnej uwagi, prezyzji, cierpliwości, logicznego myślenia oraz sprawności manualnych. Uczniowie mieli okazję poznać podstawy mechaniki, elektroniki oraz programowania. Prace konstrukcyjne z robotami to świetne połączenie pomiędzy nauką i zabawą i być może będą zachętą do pogłębiania wiedzy z zakresu robotyki, a w przyszłości do ukierunkowania i studiowania w tej dziedzinie.

• Drukarki 3D w naszej szkole

• W ramach projektu Labratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o dwie drukarki 3D.  Poznaliśmy proces powstawania druku 3D. Rozpoczęliśmy od obserwowania oraz drukowania gotowych modeli. Teraz poznajemy aplikacje, w których tworzymy własne projekty i je drukujemy.

• Śniadanie w pracowni kuchennej

• Gofry klasy 6b