GODZINY PRACY ŚWIETLICY
w r. szk. 2024/20257.00 – 17.00
Świetlica zapewnia opiekę uczniom, których rodzice lub opiekunowie pracują.
Uczęszczają do niej dzieci z klas I-III oraz starsze posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.
Odbywają się tu różne rodzaje zajęć: z żywego słowa, umuzykalniające, plastyczne, ruchowe i inne.
Uczniowie mają możliwość odrabiania pracy domowej.
Nabór wniosków do świetlicy szkolnej na rok szk. 2024/2025
Informujemy, że w roku szkolnym 2024/2025 składanie wniosków o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej będzie odbywać się do 13.09.2024 r. Lista przyjętych uczniów zostanie wywieszona 17.09.2024 r. Wnioski mogą składać rodzice dzieci z klas I i II.
Jeżeli świetlica będzie dysponować wolnymi miejscami, zostanie ogłoszona dodatkowa rekrutacja dla uczniów klas III.
„Najpiękniejszy dzień wakacji”
Za chwilę nasi uczniowie wyruszą w dalekie podróże.. Niektórzy z nich będą mieli okazję kąpać się w morzu lub jeziorze, podziwiać piękne krajobrazy i poznawać ciekawe miejsca. Te oczekiwania stały się inspiracją do powstania w świetlicy wielu ciekawych prac plastycznych..
3
Nasze prace i zabawy w świetlicy
- 24
Dzień Matki w świetlicy i bibliotece
„Abyś zawsze przy nas była
Najpiękniejsza i jedyna,
Mądra, dobra, ukochana
Taka bliska - nasza Mama!"
26 maja to święto szczególne – Dzień Matki. Z tej okazji w świetlicy szkolnej i bibliotece odbyły się zajęcia poświęcone naszym mamom. Dzieci opowiadały co lubią robić ze swoimi mamami. Słuchały wierszy i opowiadań związanych z nadchodzącym Dniem. Wykonały piękne rysunki wywieszone na korytarzu szkolnym oraz laurki, które wręczą swoim mamom w ich święto. Życzymy wszystkim Mamom, aby ten dzień trwał przez cały rok.
1
Święta Majowe w świetlicy szkolnej
W ostatnim tygodniu kwietnia nasi uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Świąt Majowych: 1 maja – Święto Pracy,
2 maja – Święto Flagi,
3 maja – Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zapoznali się z symbolami narodowymi. Wykonali prace plastyczne, słuchali wierszy i pieśni patriotycznych.
Wielkanoc w świetlicy
Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, kurczakami i pisankami. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Nauczyciele czytali uczniom książki o tematyce wiosenno-świątecznej. Dzieci wykonywały różnego rodzaju ozdoby wielkanocne i wiosenne kwiaty. Świąteczne pisanki udekorowały korytarz szkolny. Życzymy Wesołego Alleluja
7
Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej
8 marca – wszystkie Panie – i te małe, i te duże obchodzą swoje święto.
Przyjmijcie więc nasze życzenia: zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia.
„Świetliczaki”
Światowy Dzień Kota w bibliotece i świetlicy – 17 luty
W naszej szkole Dzień Kota obchodziliśmy przez dwa dni – w czwartek i piątek. Wcześniej w świetlicy uczniowie słuchali wierszy o kotach, a podczas zajęć plastycznych rysowali piękne kolorowe koty. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu. W bibliotece przygotowano wystawkę książek z literatury pięknej
i popularnonaukowej z kocimi bohaterami. Biblioteka zaprosiła na wspólne świętowanie przedszkolaków z grupy „O” i uczniów klas I. Najmłodsi wysłuchali bajki o „Kocie w butach”, a pierwszoklasiści obejrzeli teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia”. Oprócz czytania i poznawania ciekawostek o tych tajemniczych zwierzakach, były też kocie pląsy.14
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 w świetlicy
W dniach od 5 do 10 lutego uczniowie uczęszczający do świetlicy brali udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Nauczyciele przypominali zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieciowych. Zaprosiliśmy też na zajęcia świetlicowe panią pedagog Małgorzatę Koprowską, która uświadomiła dzieciom, że Internet może być miejscem przyjemnym i bezpiecznym przy zachowaniu odpowiednich zasad. Zachęciła do pogłębienia wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w sieci.
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy i bibliotece szkolnej
Cały miniony tydzień poświęcony był tematyce dwóch specjalnych dni – 21 i 22 stycznia. To właśnie wtedy swoje święto mają babcie
i dziadkowie. Na zajęciach w świetlicy i bibliotece uczniowie chętnie opowiadali o tym, za co ich kochają i wysłuchali wierszy tematycznie związanych z tym wyjątkowym świętem. Powstało wiele pięknych i ciekawych portretów swoich ukochanych Dziadków.Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia oraz wszystkiego co najlepsze.
Święta Bożego Narodzenia w bibliotece i świetlicy
Boże Narodzenie to dla wielu z nas najpiękniejsze święta w roku. Do biblioteki i świetlicy szkolnej również zawitał świąteczny nastrój. Przez cały grudzień nauczyciele czytali uczniom książki o tematyce zimowo-świątecznej. Rozmawiali na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci wykonywały dekoracje świąteczne np. mikołaje, choinki, gwiazdki do ozdobienia świetlicy. Ubrano choinkę. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Przed świetlicą i w bibliotece zaprezentowano wystawki świąteczne. W bibliotece na czytelników czeka również wystawa książek prezentujących wiersze i opowiadania inspirowane magią Bożego Narodzenia.
Życzymy wszystkim czytelnikom tym dużym i tym małym, by w czasie przerwy świątecznej udało się znaleźć chwilę na spotkanie z książką.3
Mikołaj w świetlicy
- 8
Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece i świetlicy
25 listopada po raz dwudziesty pierwszy obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym roku ten dzień przypadł w sobotę. Dlatego też w naszej szkole świętowaliśmy go przez 2 dni – w czwartek i piątek. W świetlicy dzieci rysowały pluszowe zabawki. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu.
W bibliotece na wszystkich uczniów czekała wystawka „ Pluszaków” oraz książek, których bohaterem jest miś. Nasze „świetlicowe” dzieci wysłuchały wierszy o misiach oraz pobawiły się w zabawę „stary niedźwiedź mocno śpi”. Wielu uczniów - dużych i małych przyniosło do szkoły swoje pluszowe przytulanki. Największego misia zabrał ze sobą Eryk Jankowski z klasy III D.
Uczniowie z klasy I D przyszli z maskotami do biblioteki na pamiątkowe zdjęcie, a Maja Nowialis i Ula Żukowska z klasy IE podarowały swoje misie na wystawę.
6
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w świetlicy i w bibliotece
„Obchody Święta Niepodległości
to dzień radości i czas wspólnego świętowania”.
Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od początku listopada
w świetlicy i w bibliotece prowadzone były różnorodne formy zajęć.
W bibliotece uczniowie czytali wiadomości o historii obchodów tego święta. Wykonali kredkami pracę plastyczną – flagę naszego kraju, która ozdobiła korytarz szkolny. Wysłuchali wierszy patriotycznych czytanych przez nauczyciela. Natomiast w świetlicy zapoznali się z symbolami narodowymi
– flagą, godłem, hymnem. Uczniowie czytali wiersze patriotyczne swoim kolegom. Tworzyli z różnych klocków biało - czerwone symbole narodowe.8
Zabawy kreatywne w świetlicy szkolnej
Dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. Dlatego też w świetlicy mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Chętnie prezentują swoje budowle z różnego rodzaju klocków i kart.
Zabawy z orgiami dają im wiele radości oraz ćwiczą wyobraźnię przestrzenną. A układanie puzzli uczy koncentracji i skupienia się na jednej rzeczy. Inwencja twórcza naszych dzieci jest niesamowita16
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w świetlicy
29 września 2023r. w świetlicy szkolnej odbyło się Głośne Czytanie dla uczniów klas I – III. Czytaliśmy książkę Katarzyny Szestak „Szary Domek”. Jest to piękna, wzruszająca opowieść o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni i szczęścia. Czasami niełatwo jest spełniać marzenia, ale kiedy ma się przyjaciół, wszystko jest możliwe. Książka pobudza wyobraźnię oraz uczy nowego patrzenia na świat. Dzieci słuchały jej z dużym zainteresowaniem.
Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca biblioteka i świetlica czynnie wzięły udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka.
Przygotowano quiz czytelniczy i bajkowe zagadki. Każde dziecko zostało nagrodzone. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
A nagrodą dla nas była radość i uśmiech dzieci.
Dzień Dziecka w świetlicy
Konkurs budowania zamków
Niedawno zorganizowaliśmy konkurs budowania zamków. Uczestnicy opowiadali potem wymyślone przez siebie historie związane z budowlami.
Gry i zabawy sportowe
Gry i zabawy sportowe- piłka nożna
Nauka gry w piłkę nożną, zasady fair play.
"Numerkowa" praca
Praca plastyczna wykonana według instrukcji z numerami wcale nie była prosta. Dzieci wykonywały ją indywidualnie i grupowo dzieląc się zadaniami. Dwie prace zostały wykonane wyjątkowo starannie.
4
„Sałatka owocowa” w świetlicy
Jest jedną z ulubionych przez dzieci zabaw ruchowych. Sprzyja integracji grupy
i służy jako doskonały przerywnik podczas zajęć.
Uczestnicy zabawy siadają w kręgu na krzesłach. Każde dziecko ma przydzieloną nazwę jednego z owoców np. jabłko, gruszka, itd. Każda osoba, która usłyszy swój owoc, musi zmienić miejsce. Wtedy osoba będąca w środku zajmuje jak najszybciej wolne miejsce, a osoba, która teraz została bez miejsca, wymienia nazwę innego owocu.
Zabawa jest bardzo atrakcyjna. Uczniowie uczą się współpracy z innymi i ćwiczą koordynację ruchową,. Jest przy tym wiele śmiechu i radości.
Do świetlicy zawitała już wiosna
„Gdy przyroda po zimie się budzi,
Widać zachwyt u zwierząt i ludzi.
Listki się pojawiają na drzewach,
Pąki kwiatów na łąkach i krzewach.”Nasi uczniowie z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej i radosnej pory roku. Podczas zajęć omawiali wspólnie zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, jak również zapoznali się z ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę. Słuchali wierszy i opowiadań związanych z tą porą roku.
Chętnie wykonywali prace plastyczne.
Wielkanocne majsterkowanie
W naszej świetlicy
Takie wspaniałe budowle powstają w naszej świetlicy. Wykonawcą jest Patryk Grzeszczyk z 2a.
Jedni jeszcze czują zimę, inni nie mogą doczekać się Wielkanocy, czym dali wyraz lepiąc z plasteliny pingwiny, foki i kurki.
Chętni i wytrwali uczą się grać na klawiszach.
Głośne czytanie w świetlicy
Czytanie jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu w świetlicy. Dlatego też staramy się, aby spotkania z książką były częste. Jest to dobra okazja do promowania czytelnictwa wśród uczniów najmłodszych klas. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i uczy myślenia.