• Siatkarze Mistrzami Suwałk

     • Nasza Szkoła była gospodarzem Finału Mistrzostw Suwałk  w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
      W rozgrywkach uczestniczyło sześć suwalskich placówek oświatowych. Początkowo sportowa rywalizacja toczyła się w dwóch grupach eliminacyjnych, aby następnie przejść do fazy półfinałowej i finałowej.  
      Uczniowie SP10 okazali się "niegościnni" we własnej hali,  zdobywając  komplet punktów
      i zajmując I  miejsce.

      Zawodnicy SP 10  pokonali w półfinale SP 5 Suwałki 2:0, a w finale wygrali 2:0 z SP 11 Suwałki.
      Mistrzowski skład: Dominik Makowski, Bartosz Wiszniewski, Maksymilian Maczek, Piotr Urynowicz, Oscar Walendzewicz, Maciej Kułakowski, Bartosz Sokołowski, Dawid Domaradzki, Oskar Kalmonowicz,  Adam Remelski, Wiktor Konopko, Fryze Tomasz.
      Najlepszym zawodnikiem Turnieju z tytułem MVP został Wiktor Konopko.

      Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Suwałk.

      1. SP 10 Suwałki
      2. SP 11 Suwałki
      3. SP 5 Suwałki
      4. SP 6 Suwałki
      5. SP 4 Suwałki
      6. SP 2 Suwałki

     • Światowy Dzień Kota w bibliotece i świetlicy – 17 luty

     • W naszej szkole Dzień Kota obchodziliśmy przez dwa dni – w czwartek i piątek. Wcześniej w świetlicy uczniowie słuchali wierszy o kotach, a podczas zajęć plastycznych rysowali piękne kolorowe koty. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu. W bibliotece przygotowano wystawkę książek z literatury pięknej
      i popularnonaukowej z kocimi bohaterami. Biblioteka zaprosiła na wspólne świętowanie przedszkolaków z grupy „O” i uczniów klas I. Najmłodsi wysłuchali bajki o „Kocie w butach”, a pierwszoklasiści obejrzeli teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia”. Oprócz czytania i poznawania ciekawostek o tych tajemniczych zwierzakach, były też kocie pląsy.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 w świetlicy

     • W dniach od 5 do 10 lutego uczniowie uczęszczający do świetlicy brali udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Nauczyciele przypominali zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieciowych. Zaprosiliśmy też na zajęcia świetlicowe panią pedagog Małgorzatę Koprowską, która uświadomiła dzieciom, że Internet może być miejscem przyjemnym i bezpiecznym przy zachowaniu odpowiednich zasad. Zachęciła do pogłębienia wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w sieci.

     • I miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Szachach

     • W sobotę 18 listopada 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk w ramach Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach (fundator pucharów, medali i dyplomów) we współpracy z Klub Szachowy Jaćwież Suwałki. Sędzią głównym zawodów był Paweł Jaroch we współpracy z sędziami asystentami.
      Zawody były rozgrywane w 3 grupach: Igrzyska Dzieci klasy I-III, Igrzyska Dzieci klasy IV-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej w w formule indywidualnej, a najlepsze 4 rezultaty (w tym przynajmniej 1 dziewczyna) były brane do wyników drużynowych.
      Wyniki:

      Klasyfikacja łączna szkół klas I - VIII z uwzględnieniem punktów do rywalizacji sportowej :

      I miejsce SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach 12

      II miejsce SP nr 7 Suwałki 11 III miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach 9

      IV miejsce SP nr 6 Suwałki 6

      V miejsce SP im. MK Suwałki 3

      VI miejsce SP nr 2 Suwałki 2

      Igrzyska Dzieci klas I-III

      SP nr 10 zajęła III miejsce Szkołę reprezentowali:

      - Kopyra Hanna ,

      - Szulc Agata ,

      -Czarniewska Małgorzata,

      -Dawid Azarewicz,

      - Radoń Krzysztof,

      -Warakomski Piotr,

      - Pietkiewicz Oliwier,

      - Żyżyk Piotr

      Igrzyska Dzieci klas IV-VI

      SP nr 10 zajęła II miejsce Szkołę reprezentowali:

      -Barszczewska Nadia ,

      -Panasiewicz Natalka,

      -Hołodyńska Gabriela,

      -Pupel Kamil,

      -Grgo Filip,

      - Dargiewicz Jan

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII

      SP nr 10 zajęła I miejsce Szkołę reprezentowali:

      -Moczulska Oliwia,

      -Wiktoria Kamińska,

      -Doszuta Wojciech,

      -Doszuta Przemysław,

      -Słabiński Bartosz

      SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY

     • Kulig klasy 8 a

     • Klasa 8 a miała wspaniały kulig w Gawrych Rudzie. Pogoda dopisała, było dużo śniegu i świetna zabawa.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W dniach od 5 do 10 lutego uczniowie naszej szkoły na zajęciach informatycznych przypominali zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieciowych. Obywały się pogadanki, prezentacje oraz oglądanie edukacyjnych filmów. Podsumowaniem był quizz sprawdzający wiedzę o bezpiecznym internecie.
      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. 
      www.saferinternetday.org.
      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. 

     • Babciu i Dziadku żyjcie 200 lat!

     • Ten wyjątkowy dzień jest coraz bliżej 😀 Aby wszystkie Babcie i Dziadkowie mogli świętować go razem z wnukami klasa III b przygotowała z tej okazji piosenkę. Babciu i Dziadku żyjcie 200 lat 😘

     • Konkurs „SPELLING BEE”

     • 17 stycznia 2024r. odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim dla klas IV-VI pod tytułem „SPELLING BEE”. 
      „Mistrzami” literowania zostali:
      I miejsce: Lena Lis - kl. 4b, 28p
      II miejsce: Magdalena Olszewska – kl. 5b, 26p oraz Dominik Barszczewski – kl. 5a, 26p
      III miejsce: Alan Dyczewski – kl. 5a, 23p
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy😊!
      Organizatorzy
      Iwona Wiszniewska i Dorota Karmiłowicz

      Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki języków obcych.
      Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I etap- dyktando: uczniowie zapisywali wyrazy literowane przez nauczyciela. II etap- uczniowie musieli literować wyrazy w języku angielskim
      Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem językowym, szybko i precyzyjnie  posługiwali się alfabetem języka angielskiego, nie tylko rozszyfrowując litery i słowa usłyszane od prowadzącego, lecz także samodzielnie literując wylosowane zestawy słów.

    • Wyniki głosowania
     • Wyniki głosowania

     •          W dniu 12.01.24 r w Szkole Podstawowej nr 10 im. Olimpijczyków Polskich z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach odbyło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi w szkole. 
      • Strefa Relaksu
      • Strefa gier – miejscem budowania dobrych relacji.
      Uzyskały one pozytywną ocenę Szkolnej Komisji, i został zatwierdzone przez przewodniczącego Szkolnej Komisji. Głosowanie odbyło się na kartach do głosowania.
                W szkole w klasach IV – VIII dopuszczonych do głosowania było 350 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 302 uczniów. Oddano 300 głosów ważnych i 2 głosy nieważne.
      Wyniki głosowania:
      - 265 głosów na projekt  Strefa Relaksu
      - 35 głosów na projekt    Strefa gier – miejscem budowania dobrych relacji.
                W wyniku głosowania największa liczbę głosów uczniów uzyskał projekt Strefa Relaksu
      Projekt ten zostanie rekomendowany do dofinansowania. Decyzję o przyznaniu dofinansowania projektu podejmuje Prezydent Miasta Suwałk. 

     • Powstanie styczniowe na Suwalszczyźnie

     • 15 stycznia 2024r. na zaproszenie biblioteki szkolnej gościliśmy w naszej szkole historyka pana Andrzeja Matusiewicza.  Przedstawił on uczniom klasom VII i VIII prezentację na temat Powstania styczniowego 1863 – 1864 na Suwalszczyźnie, które było wielkim zrywem narodowym przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. 

     • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy i bibliotece szkolnej

     • Cały miniony tydzień poświęcony był tematyce dwóch specjalnych dni – 21 i 22 stycznia. To właśnie wtedy swoje święto mają babciei dziadkowie. Na zajęciach w świetlicy  i bibliotece uczniowie chętnie opowiadali o tym, za co ich  kochają i wysłuchali wierszy tematycznie związanych z tym wyjątkowym świętem.  Powstało wiele pięknych i ciekawych portretów swoich ukochanych Dziadków.
      Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia  oraz wszystkiego co najlepsze.

     • Praktyczne zajęcia z doradztwa zawodowego

     • Praktyczne zajęcia z doradztwa zawodowego w szkolnej pracowni w klasach 7 i 8 uczniowie poznają zawód kucharza, kelnera, pracownika gastronomii od kuchni mają okazję do samodzielnego przygotowania posiłku, nakrycia do stołu i obsłużenia potencjalnego klienta zapoznają się z wyposażeniem kuchni uczą się działania w zespole
      Monika Szpakowska- doradca zawodowy

     • Jasełka w parafii św. Kazimierza

     • 14 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza prezentując wspólnocie parafialnej Jasełka. Młodzi artyści dostarczyli rodzicom i zgromadzonym wiernym wiele radości i wzruszeń, za które otrzymali ogromne brawa i gratulacje.

     • Jasełka o Bożym Narodzeniu

     • 22 grudnia 2023 r. wspólnota naszej szkoły spotkała się w auli, by uczestniczyć w tradycyjnych Jasełkach. W świątecznej atmosferze obejrzeliśmy wyjątkowe przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Uczniowie klasy 5A, 5C, 6C, 7B i 7D wprowadzili nas w istotę świętowania wskazując w swojej opowieści na radość dzielenia się dobrym sercem z innymi.
      Widzowie pięknie reagowali na to, co działo się na scenie. Wszystkim młodym artystom z całego serca dziękujemy, a całej społeczności szkoły życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

     • Christmas cards

     • W konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym Christmas Cards brali udział uczniowie klas I-VIII. Oceniana była oryginalność i estetyka wykonania, stopień nawiązania do tradycji oraz poprawność językowa.
      Nagrodzone kartki
      1.Monika Wójtowicz - kl VIIB
       Oliwia Kowalczyk - kl.VIIB
      2.Lena Witkowska- kl.IVB
       Paulina Prokopowicz - kl.VIIB
      3.Patrycja Żyżyk -kl.IA
       Piotr Żyżyk -kl.IIIC
      Kartki sa wyłożone na stoliku, przy głównym wejściu szkoły.
      Iwona Jóźwiak i Teresa Kozłowska

     • Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

     • W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Jest to wspaniała tradycja przedstawiania historii narodzenia małego Jezusa obecna od wielu wieków. Nasi uczniowie wykonali prace z różnych materiałów: papieru, klocków, drewna, szyszek, plasteliny itp. Wszystkie szopki były zaprezentowane na wystawie i tworzyły piękną dekorację świąteczną. Komisja konkursowa wytypowała zwycięzców, którzy otrzymają dyplomy i upominki.
      Konkurs zorganizowała p. Monika Czekała

     • Nauka i aktywność

     • 20 grudnia klasa 6a wybrała się na warsztaty do centrum SOWA, gdzie skorzystała z oferty zajęć z odkrywania, wyobrażni i aktywności, następnie udała się na miejskie lodowisko, by spędzić aktywnie czas.
      Coś dla umysłu i ciała.

     • Konkurs na kartkę świąteczną i  ozdobę 3D rozstrzygnięty!

     • Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców konkursów.
      W konkursie na kartkę jury przyznało:
      I miejsce - Filip Auron II B
      II miejsce - Julian Witkowski I A
      III miejsce - Filip Staszkiewicz I A i Paweł Chalecki II A
      W konkursie na ozdobę świąteczną wykonaną w technice 3D przyznano następujące miejsca:
      I miejsce - Maja Szyszkowska 6C
      II miejsce - Szymon Szyszkowski 4C
      III miejsce - Blanka Słabińska 7D
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia!

     • Święta Bożego Narodzenia w bibliotece i świetlicy

     • Boże Narodzenie to dla wielu z nas najpiękniejsze święta w roku. Do biblioteki i świetlicy szkolnej również zawitał świąteczny nastrój. Przez cały grudzień nauczyciele czytali uczniom książki o tematyce zimowo-świątecznej. Rozmawiali na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci wykonywały dekoracje świąteczne np. mikołaje, choinki, gwiazdki do ozdobienia świetlicy. Ubrano choinkę. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Przed świetlicą i w bibliotece zaprezentowano wystawki świąteczne. W bibliotece na czytelników czeka również wystawa książek prezentujących wiersze i opowiadania inspirowane magią Bożego Narodzenia.
      Życzymy wszystkim czytelnikom tym dużym i tym małym, by w czasie przerwy świątecznej udało się znaleźć chwilę na spotkanie z książką.

     • Akcja - Święta

     • Klasa 6a była z wizytą w suwalkim hospicjum, by przekazać pacjentom i pracownikom hospicjum wlasnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne

     • Konkurs Wiedzy o Zawodach

     • 15.12.2023 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie wiedzy o zawodach organizowanego corocznie przez CECH w Suwałkach
      w tym roku na podium znalazła się Blanka Słabińska

      pani Monika Szpakowska
      - doradca zawodowy SP10

     • Z wizytą u Świętego Mikołaja

     • W przeddzień mikołajek uczniowie klasy 3 d wyruszyli na poszukiwanie prawdziwego Mikołaja.  Odnaleźli go. Ukrył się w „Gwarku” na Pięknej Górze. Teraz już na pewno wszyscy dostaną prezenty.
      Podczas wizyty u Św. Mikołaja dzieci miały trudne zadania do rozwiązania: najpierw dotrzeć do siedziby Mikołaja przez komin, następnie rozwiązać wiele zagadek  oraz przygotować własnoręcznie pyszne pierniki. Nagrodą  za włożony  wysiłek było spotkanie z Mikołajem oraz zabawa w sali Mikołajkowy Zawrót Głowy.
      Wszystkim podobał się pobyt w Gwarku. Może kiedyś jeszcze tam wrócimy?