• RUSZYŁA WIOSENNA EDYCJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

     • Na Stadionie Lekkoatletycznym w dniu 09.05.2024 r. odbyły się  Czwartki Lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów: Nadia Barszczewska, Nikola Szukajt, Maja Zdancewicz, Kamila Korzun, Lena Bieryło, Wiktoria Anuszkiewicz, Wiktoria Cybulska, Aleksandra Wikarska, Dominika Socińska, Diana Witman, Natalia Panasiewicz, Oliwia Aneszko, Daria Shevchuk., Jakub Bogdan, Wojciech Mielech, Ksawery Dąbrowski,  Marcel Bielawski, Antoni Rzatkowski. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą sportową rywalizację i za bardzo dobre wyniki sportowe.
      Miejsca na podium zajęli:
      - Nikola Szukajt – 1 miejsce bieg na 60 metrów, 2 miejsce – skok w dal
      - Nadia Barszczewska – 2 miejsce bieg na 60 metrów, 3 miejsce – skok w dal
      - Dominika Socińska – 1 miejsce bieg na 300 metrów
      - Diana Witman – 3 miejsce bieg na 300 metrów
      - Marcel Bielawski – 1 miejsce skok w dal, 2 miejsce bieg na 300 metrów

     • 79 rocznica zakończenia II wojny światowej

     • 8 maja przy pomniku  Żołnierzy Września 1939 r. odbyły się obchody 79 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Podczas uroczystości przemawiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, był apel poległych, modlitwa za zmarłych oraz złożenie kwiatów przy pomniku.
      Naszą szkołę reprezentowała klasa 6b.

     • Edukacja zdrowotna od najmłodszych lat

     • "Pamiętajmy, że praca pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania opiera się również na edukacji zdrowotnej od najmłodszych lat. Poniżej kilka zdjęć z zajęć z uczniami."

     • Święta Majowe w świetlicy szkolnej

     • W ostatnim tygodniu kwietnia nasi uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Świąt Majowych: 1 maja – Święto Pracy,
      2 maja – Święto Flagi,
      3 maja – Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
      Zapoznali się z symbolami narodowymi. Wykonali prace plastyczne, słuchali wierszy i pieśni patriotycznych.

     • XXV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas V

     • 25 kwietnia odbył się w naszej szkole XXV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas V. Uczniowie suwalskich szkół podstawowych dzielnie stawili czoła potyczkom ortograficznym. Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwanie się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej, a także wyrabianie nawyku poprawnego pisania.
      Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Kondracka ze Szkoły Podstawowej nr 7, drugie Antonina Sowulewska ze Szkoły Podstawowej nr 5, trzecie Jarosław Janucik ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ksawery Piaścik ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
      Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne ortograficzne zmagania.

     • Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego

     • 24 kwietnia 2024 r. odbyło się Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego. Konkurs trwał 40 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonaniu innych ćwiczeń sprawdzających zasady pisowni wyrazów w języku angielskim.  Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:
      I miejsce - Bartosz Słabiński kl. 7E
      II miejsce - Filip Kamiński kl. 7A
      III miejsce - Wojciech Kopiczko kl. 7B
      Gratulujemy serdecznie. 
      Organizatorzy: Iwona Joźwiak i Iwona Wiszniewska

     • Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach najlepszymi pływaczkami w województwie

     • Dnia 24.04 w suwalskim Aquaparku odbył się  finał wojewódzki  Igrzysk Dzieci i Młodzieży w pływaniu. W klasyfikacji  drużynowej Igrzysk Młodzieży uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce, chłopcy natomiast II miejsce. Na stopniach podium w rywalizacjach indywidualnych stanęli: Varvara Kurok 3 miejsce 50m st.dowolnym, Julia Kaźmierowska 3 miejsce 50m st.grzbietowym, Dawid Kutyło 2 miejsce 50m st.grzbietowym, Makar Popov 50m st.klasycznym, Kinga Treszczotko 2 miejsce 50m st.motylkowym i Krzysztof Tumialis 3 miejsce 50m st.motylkowym. Sztafeta dziewcząt 6x50m st.dowolnym zajęła 2 miejsce, chłopcy po zaciętej walce ukończyli swój wyścig na 4 pozycji.
      Gratulujemy!

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

     • Dnia 19 kwietnia 2024r w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „How much do you know about English – speaking countries” 
      W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych, a każdą z nich reprezentował 3-osobowy zespół uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
      I część – test sprawdzający „ Skąd pochodzą te nazwy?”
      II część – quiz wiedzy 
      Komisja składająca się z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie wyłoniła zwycięzców:
      I miejsce – SP nr 11 
      II miejsce – SP nr 5
      III miejsce – SP nr 4
      Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy.
      Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie natomiast zwycięzcom składamy  gratulacje!!!
      Organizatorami konkursu są nauczyciele  języka angielskiego SP10: Dorota Karmiłowicz oraz Teresa Kozłowska

     • Konkurs Recytatorski klas I "Wszystkie stworzenia duże i małe"

     • Dnia 17 maja 2024 roku odby się w naszej szkole Konkurs Recytatorski klas I "Wszystkie stworzenia duże i małe".
      Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Najpiękniej recytowali:
      I miejsce Patrycja Żyżyk kl.1d
      II miejsce Lilianna Topolska kl.1d
      III miejsce Anastazja Mordas kl.1b
      Wyróżnienie otrzymali:
      Zuzanna Nartowicz kl.1b
      Jan Pietkiewicz kl.1d
      Filip Szkiłądź kl. 1e
      Gratulujemy wszystkim

     • Konkurs Recytatorski "Wierszykarnia"

     • 21 marca 2024 roku odbyła się I edycja Konkursu Recytatorskiego "Wierszykarnia" organizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury. W tej edycji uczestnicy prezentowali wiersze Wandy Chotomskiej. Miło nam poinformować,  że nasi uczniowie zdobyli nagrody.
      W kategorii 6-8 lat Patrycja Żyżyk zdobyła wyróżnienie.
      W kategorii 9-10 lat: Nagrodę Specjalną (Grand Prix) zdobył Piotr Żyżyk kl.3c
      II miejsce zdobyli: Paulina Drażba kl.3d i Oliwier Pietkiewicz kl.3d.
      Wyróżnienia zdobyły: Zofia Tomaszewska kl.3d oraz Lena Krzesicka kl.2c
      Gratulujemy serdecznie

     • Dni Otwarte

     • 10.04.2024 klasy 8a i 8b wzięły udział w wydarzeniu z cyklu DNI OTWARTE i odwiedziły ZST i ZSSS w Suwałkach.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
      Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. izolacji, dyskryminacji, braku opieki i wsparcia).
      W ramach realizacji innowacji pedagogicznej  "W różnorodności siła" uczciliśmy to święto m.in. ubierając się na niebiesko. Została przygotowana gazetka tematyczna i przeprowadzono pogadanki na temat autyzmu w poszczególnych klasach🩵

     • Szkolny konkurs  "Flagi Świata"

     • 22 marca 2024 odbył się szkolny konkurs  "Flagi Świata". Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas IV- VIII . Pytania były trudne. Najlepiej z pytaniami poradził sobie Krzemiński Dawid z kl. 8a, zdobył  48 punktów na 53 możliwe do zdobycia i zajął  pierwsze miejsce. Drugi był  Słabiński Bartosz  z kl. 7e  47/53, trzecie miejsce zajęli Dyczewski Alan z kl. 5a 46/53 i Kamiński Filip z kl. 7a 46/53. Gratulujemy

     • SUKSS Suwałki  w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików

     •  Zawodnicy naszej Szkoły reprezentujący  Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki. Po zdobyciu mistrzostwa województwa, również z sukcesem zakończyli udział w 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików.
      0d 23.03  do 24.03. 2024 r.  nasza Szkoła była gospodarzem turnieju z udziałem czterech drużyn.
      Na początek w sobotę SUKSS zgotował horror szkoleniowcom i kibicom, pokonując dopiero w tie-breaku SMS Ostródę.  W niedzielę zespoły rozgrywały po dwa spotkania.  W pierwszym ulegliśmy Woli Warszawa 0:2 i aby marzyć o awansie z drugiego miejsca, musieliśmy pokonać gości z Torunia.  Nasi zawodnicy zrobili to w dobrym stylu, wygrali 25:16, 25:20 i zameldowali się w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików.

     • III Turniej Mini Piłki Siatkowej Dzieci pod hasłem "#JesteśNasząNadzieją!"

     •     III Turniej Mini Piłki Siatkowej Dzieci pod hasłem "#JesteśNasząNadzieją!" odbył się 25.03,2024r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".
         W zmaganiach wzięło udział ponad 70-ciu młodych zawodników trenujących przy Ślepsku Malow Suwałki i uczniowie naszej Szkoły trenujący w  SUKSS Suwałki, którzy rywalizowali o pamiątkowe statuetki. 
      Doskonale w roli sędziów sprawdzili się uczniowie z klasy 7e i 8b.
        W turnieju uczestniczyli także Adam Tołoczko, statystyk Ślepska Malow Suwałki, który poprowadził rozgrzewkę przygotowującą dzieci do rywalizacji oraz zawodnicy Plus Ligi Ślepsk Malow Suwałki Arkadiusz Żakieta i Łukasz Rudzewicz, którzy wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom turnieju. 
         Gratulujemy młodym, siatkarskim adeptom niesamowitej ambicji i wspaniałej, sportowej postawy! 

     • Wielkanoc w świetlicy i bibliotece

     • Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, kurczakami i pisankami. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Nauczyciele czytali uczniom książki o tematyce wiosenno-świątecznej. Dzieci wykonywały różnego rodzaju ozdoby wielkanocne i wiosenne kwiaty. Świąteczne pisanki udekorowały korytarz szkolny.   Życzymy Wesołego Alleluja

     • Konkurs Easter cards

     • Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w języku obcym Easter Cards został rozstrzygnięty. Celem jego była popularyzacja tradycji świątecznych  krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz rozwijanie aktywności twórczej uczniów.  
      Wyróżnione kartki
      I. Nikola Trzasko -kl. Ia
        Monika Wójtowicz - kl.VIIb
      II.Lena Łoboda - kl.IVb
        Kira Kananovich - kl.IVc
      III.Dominika Wójtowicz -kl.IIId
         Michał Bołtrukanis - kl.IVc
         Blanka Socik - kl.VIb

      Prace są wyłożone na stoliku, przy głównym wejściu do szkoły.
                    Iwona Józwiak i Teresa Kozłowska

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Ze zdrowiem na Ty"

     • Dnia 20 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Ze zdrowiem na Ty".
      Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klas piątych: Nikodem Pachucki i Dominika Socińska, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki- Nikodem zajął pierwsze miejsce, Dominika trzecie.  
      Gratulujemy!

     • Spotkanie Uczniów SP10 z wybitnym sportowcem

     • 12 marca  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z wybitnym sportowcem Panem Wojciechem Kowalewskim  -  piłkarzem, Reprezentantem Polski w Piłce Nożnej. Na początku w krótkiej prezentacji przypomniano o największych sukcesach sportowych Pana Wojtka i zaprezentowano przebieg jego kariery sportowej. W dalszej części imprezy wybitny bramkarz  odpowiedział na pytania uczniów i podzielił się swoimi doświadczeniami sportowymi. W spotkaniu gościnnie uczestniczyli uczniowie z Technikum Ekonomicznego realizujący Projekt ,,Wi- Fi off”’, przekonujący do odstawienia telefonów i sięgnięcie po inne formy spędzania czasu wolnego. Starsi koledzy przedstawili krótką prezentację, a później były quizy i krótki mecz piłki nożnej. Na koniec spotkania Pan Wojciech Kowalewski przekazał uczniom pamiątkowe prezenty, nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcie i zbieranie autografów.

     • Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

     • Dnia 28.02.2024 został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego t.  "Berlin- najpiękniejsza stolica w Europie".
      Uczniowie siódmych i ósmych, którzy pracowali indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych wykazali się zaangażowaniem, pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.
      Najciekawsze i najbardziej oryginalne prace zostały wyróżnione:
      I miejsce zajęła Paulina Prokopowicz z kl. VII b
      II miejsce Maja Żukowska kl. VIIb
      III miejsce Martyna Moczulska kl. VII e

      Wyróżnienia otrzymali:

      Zuzanna Sienkiewicz z kl. VII c oraz Monika Wójtowicz i Julia Rucińska z kl. VII b
      Serdecznie grstulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Dzień Otwarty w I LO

     • Dziś klasa 8b uczestniczyła w dniu otwartym w ILO w Suwałkach
      uczniowie zostali opeowadzeni przez starszych kolegów po szkole, po pracowniach, uczestniczyli w koncercie i dowiedzieli się dlaczego warto uczyć się w ILO

     • Projekty klasy 2b

     • Uczniowie klasy 2b po raz kolejny budowali z klocków SkriKit, zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Tym razem młodzi budowniczowie wyczarowali niesamowite projekty i nadali im nazwy: 
      Fabryka materiałów budowlanych, Jeżdżące krzesło 3000, Ludzik, Maszyna do teleportacji, Chodzące krzesło, Ludzik-siłacz, Mechanizm, Łazik R2d2 2.0, Lody, Motorówka piratów, MD207, Mebelki, Motorek.