• Rybki w Miodoborzu

     • 26 maja 2022 r. byliśmy na wycieczce w gospodarstwie Miodoborze w Motulach Starych. Poznaliśmy zwierzęta jakie tam zamieszkują m. in. kozy, daniele, konie, króliki oraz kury, kaczki, bażanty i wiele innych. Przejazd traktorem to była atrakcja, która wywołała mnóstwo uśmiechów i pisków emocji :) Po aktywnych zajęciach, ognisku był czas też i na zabawę. Zachwyceni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

     • Nadleśnictwo Suwałki w oddziałach przedszkolnych

     • 24 maja 2022 r. gościliśmy w przedszkolu pracowników Nadleśnictwa Suwałki. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują lasy. Posiały własnoręcznie  nasiona sosny oraz otrzymały sadzonkę.  Dostały  cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji, aby wyrosło piękne drzewko. Poznały specyfikę pracy leśnika.

     • „Czytamy wiersze Marii Konopnickiej”

     • W związku z obchodzonym rokiem Marii Konopnickiej w maju w bibliotece szkolnej odbywał się konkurs literacko- plastyczny „Czytamy wiersze Marii Konopnickiej”. Na zajęciach czytelniczych dzieci słuchały czytanych wierszy Marii Konopnickiej. Następnie wykonały ilustracje do wybranego wiersza. Najpiękniejsze prace zostały wyeksponowane na wystawie przed biblioteką.

     • Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach Mistrzem Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Chłopców

     • W dniu 20.05.2022 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku odbył się Finał Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku sportowego w siatkówce chłopców. W turnieju udział wzięły cztery najlepsze drużyny województwa wyłonione w drodze eliminacji:

      Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach, Zespół Szkól Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Białymstoku i Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach. Zawodnicy SP nr 10  w Suwałkach zajęli pierwsze miejsce wygrywając pierwszy mecz półfinałowy z gospodarzami SP nr 26 w Białymstoku 2 : 0.

      W finale suwalczanie spotkali się z świetnie dysponowaną tego dnia drużyną z ZSOMS nr 3 Białystok. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny grały bardzo trudną zagrywkę, świetnie przyjmowały, jednak mała ilość własnych błędów i bardzo wysoka skuteczność ataku suwalczan zadecydowała o zwycięstwie uczniów z Suwałk 2:1.  

      Wszyscy  grali bardzo dobrze i równo, a najlepszym zawodnikiem turnieju został   Dominik Makowski z Suwałk.  

      Suwalczanie grali w składzie:

      Miłosz Milewski, Wiktor Kryścio, Wiktor Konopko, Przemysław Klimek, Michał Danilewicz, Dominik Makowski, Bartosz Wiszniewski, Piotr Urynowicz, Jan Wojtukiewicz, Bartosz Staśkiewicz.

      Trener: Artur Łabacz.

      Wyniki meczów:
      Półfinał 1
      SP nr 10 Suwałki – SP nr 26    2:0
      Półfinał 2

      ZSOMS nr 3 Białystok  - SP nr 2 Mońki  2:0

      Mecz o 3 miejsce
      SP nr 2 Mońki – SP nr 26 Białystok    2:0
      Mecz o 1 miejsce
      SP nr 10 Suwałki -  ZSOMS nr 3 Białystok   2:1
      Końcowa kolejność:
      1. Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach.

      2. Zespół Szkól Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 Białystok.

      3. Szkoła Podstawowa nr 2  Mońki.

      4. Szkoła Podstawowa nr 26  Białystok.

     • Dziękujemy za dar serca

     •  Centrum Aktywności Społecznej "Pryzmat" podarowało Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach metalowe serce. Zapełniamy serducho plastikowymi nakrętkami. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację uczennicy naszej szkoły Pauliny Prokopowicz. 
      Dziękujemy  za dar serca.

     • Wycieczka do Białegostoku

     • 18 maja uczniowie z klas VIa, VIb i VIIa byli na wycieczce w Białymstoku. Odwiedzili Epi - Centrum Nauki, gdzie dzięki interaktywnym eksponatom i stanowiskom doświadczalnym każdy mógł zgłębić tajniki otaczającego świata. To wyjątkowe i pasjonujące miejsce, gdzie nauka spotyka się z zabawą, rozbudzając kreatywność. Następnie odwiedzili Stadion Miejski, gdzie mogli podziwiać galerię zdjęć, medali oraz wystawę koszulek i pamiątek Tomasza Frankowskiego, a także przyjrzeć się treningowi piłkarzy. Kolejnym punktem wycieczki był Pałac i Ogrody Branickich - obecnie siedziba władz Uniwersytetu Medycznego. Uczniowie mieli okazję obejrzeń mieszczące się tam Muzeum Historii Medycyny i Farmacji oraz poznać historię tego miejsca dzięki prezentacjom multimedialnym oraz wystawom mieszczącym się w pałacowych piwnicach.

      Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, gdzie w kilku salach wystawowych prezentowana jest przyroda północno - wschodniej Polski, m.in. skamieniałości z osadów polodowcowych, zwierzęta chronione i charakterystyczne dla Podlasia, skały i minerały i wiele innych. Wycieczka zakończyła się wizytą w białostockim zoo. Pogoda i humory dopisały, a wspólnie spędzony czas na nauce, zabawie i integracji na pewno nie był czasem straconym.

     • Uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych

     • W poniedziałek, 16 maja 2022 w Białymstoku, odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych, przeprowadzonych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022 roku. 
      W roku szkolnym 2021/2022 tytuł laureata konkursu przedmiotowego uzyskało 256 uczniów szkół podstawowych a wśród nich jest 2 uczniów naszej szkoły. 
      Mateusz Piotr Kusek – laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego,  
      Hanna Chodkiewicz – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 
      oraz Olaf Franciszek Piszka – finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. 
                                                                      GRATULUJEMY !!! 

      W tym roku w szkołach podstawowych województwa podlaskiego przeprowadzono 13 konkursów przedmiotowych. Do stopnia szkolnego konkursów przystąpiło ponad 14 tys. uczestników z 303 szkół podstawowych. Do stopnia rejonowego zakwalifikowano 1517 uczestników, do stopnia wojewódzkiego – 438.

     • 3 MAJA

     • W tym roku mija już 231 lat od radosnego majowego dnia, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY! 3 Maja to dzień, w którym warto  uzmysłowić sobie rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje on  też możliwość zapoznania się z  faktami z historii Polski, często przez nas zapomnianymi. W załączeniu trzy prezentacje

      przygotowane przez uczniów klas 8, Zofię Hołub, Nikolę Górską, Kacpra Domalewskiego, Franciszka Chrulskiego oraz Michała Wiśniewskiego i Dawida Szukajta.

      3maja_1.pdf

      3maja_2.pdf

      3maja_3.pdf

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, którego celem jest promocja czytelnictwa. Jest to święto wszystkich czytelników, bibliofilów i miłośników książek. W związku z tym w bibliotece szkolnej wykonano wystawkę promującą czytelnictwo oraz 28.04. odbyło się w  spotkanie dzieci z grupy „0” A. 

      Uczniowie wysłuchali wierszy o książkach i ich  poszanowaniu. Rozwiązywali baśniowe zagadnki. Dobrze bawili się malując wspólnie postacie z bajek. Zwiedzili pomieszczenia biblioteki i obejrzeli stroje używane do teatrzyków. 

      Nauczyciele bibliotekarze.