• Laboratoria Przyszłości - lekcje z klockami SkriKit

     • Klocki SkriKit, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, znalazły ogromne uznanie i zainteresowanie u uczniów klas drugich naszej szkoły. Dzieci pierwszy projekt wykonały na podstawie dołączonych do klocków plansz. Bardzo świetnie sobie z tym zadaniem poradziły. Zbudowały także dodatkowe, własne konstrukcje.

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • 27 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.
      W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, rodzicami, P. Dyrektor szkoły mgr Halina Walendzewicz, Wicedyrektor mgr Jolanta Świtaj, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

     • Warsztaty z Fundacją Pho3nix Kids

     • Warsztaty z Fundacją Pho3nix Kids!? 3X TAK Aktywnie, sportowo i dużo radości. Gość specjalny- Joanna Mendak. Ogromna duma i pozytywne zaskoczenie. Słuchamy, pytamy, działamy. Sprawdzamy predyspozycje sportowe. Jeden inspirujący dzień, a duża dawka energii. Mamy nadzieję, że do zobaczenia.

     • Kiermasz misyjny - nasz ślad w Afryce

     • W Niedzielę Misyjną 23 października uczniowie naszej szkoły już dziewiętnasty raz zorganizowali w parafii św. Kazimierza Królewicza niezwykły „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było włączenie się aktywnie w przeżywanie Tygodnia Misyjnego oraz pomoc dzieciom i młodzieży z Malawi pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole.
      W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.
      Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:
      - opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,
      - pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,
      - dożywianie dzieci w szkole,
      - zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.

      Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2000 r. Obejmujemy opieką uczniów ze szkoły w Lilongwe – stolicy kraju. Wspieramy młodzież nie tylko finansowo, ale także nawiązujemy stały listowny kontakt.  Dzielimy się swoimi zainteresowaniami i tym, co dla nas najważniejsze.
      Kiermasz misyjny jest jedną z form odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z edukacją dzieci w Afryce. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli słodkości oraz ofiarodawcom, którzy je zakupili i wsparli swoim wielkim sercem serdecznie dziękujemy.

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     • Uczniowie klas III i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kla IV-VIII zaprosili nauczycieli na krótką część artystyczną z okazji ich święta. Były wiersze, piosenki oraz sereczne życzenia.  Nauczyciele nagrodzili dzieci gromkimi brawami. 
      Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród, które z rąk Pani Dyrektor otrzymali wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. 

     • Drodzy Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi

     • Drodzy Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi
      Szkoły Podstawowej  nr 10 w Suwałkach,

      z okazji Dnia Edukacji Narodowej 
      składamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia:

      - rzeki pięknych kwiatów,
      - wiecznej młodości ,
      - szybkiej i bogatej emerytury,
      - stawiania dobrych ocen,
      - samych dobrych i eleganckich uczniów,
      - większych zarobków,
      - mniej denerwowania się,
      - dużo ryz papieru,
      - smacznej kawusi,
      - cierpliwości do każdej klasy i dużo kasy,
      - zdrowia psychicznego i fizycznego,
      - ciepłych i oświetlonych klas,
      - niezawieszających się komputerów,
      - sprawnego Internetu.

      Za wszystkie trudy i ciężką pracę
      DZIĘKUJE WAM SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA 

     • Gramy i wygrywamy w szachy. Wiek nie gra roli. 

     • 24 września w Suwałkach odbyły się  Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach  Błyskawicznych 2022-OPEN. 
      W kategorii  OPEN wystartowało: 154 zawodników , a w kategorii  kobiet: 42 zawodniczki.   Szkołę Podstawową nr 10  w Suwałkach reprezentowali uczniowie:

      z klasy IIC  -  Małgorzata Czarniewska -   VI miejsce w kategorii junior U10,  Dawid Azarewicz - VIII miejsce w kategorii junior U10,
      Piotrek Żyżyk -  IX miejsce w kategorii junior U10,
      z klasy IIIC - Szymon Szyszkowski - XVI miejsce  w kategorii junior U10, 
      z klasy VIC: Przemysław Doszuta -  XIX miejsce  w kategorii junior U12, Wojciech Doszuta - XX miejsce w kategorii junior U12,
      Szymon Kamiński -XXII miejsce w kategorii junior U12.   
      SERDECZNIE  GRATULUJEMY  

     • Zajęcia artystyczne w klasie IIb

     • 7.10 klasa IIb uczestniczyła w zajęciach artystycznych w pracowni rękodzieła w SOK-u . Dzieci wykazały się dużą kreatywnością wykonując jesienne liście metodą makramy. 

      Dziękujemy Pani Lidio ♥️

      A oto nasza relacja

     • Witamy jesień - Grupa Rybki 4-5 latki

     • "Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą,
      Czekamy wszyscy tu, pamiętaj, żeby wrócić znów."

       Owocowo pożegnaliśmy lato w postaci szaszłyków i smacznej a'la pizzy z arbuza :) Powitaliśmy jesień w parku oglądając piękne kolorowe liście, tworząc kreatywne prace z jej darów. Układaliśmy też obrazki z poznaną głoską w nagłosie w roli głównej, przeliczaliśmy jesienne zbiory, porównywaliśmy je ze względu na wielkość.  Uczymy się przez zabawę, przez działania poznajemy świat. 

     • Pierwsze projekty z klocków SkriLab

     • W ramach Laboratorium Przyszłości uczniowie klasy 5b poznali narzędzia wchodzące w skład klocków SkriLab i wykonali swóje pierwsze projekty. SkriLab łączy pracownię druku 3D, robotyki oraz programowania w spójne laboratorium edukacyjne. 

     • Franciszek Kimszal brązowym medalistą Mistrzostw Polski

     • Franciszek Kimszal uczeń klasy 8c trenujący w Suwalskim  Klubie Karate Kyokushin zdobył  brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii kumite do 55 kg. Zawody odbyły się w Zielonce koło Warszawy, z udziałem 212 zawodników z 66 klubów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Klasa 2 d w Laboratorium Przyszłości

     • 5 października uczniowie klasy 2 d rozpoczęli swoją  przygodę z Laboratorium Przyszłości.
      Tego dnia w pięknie urządzonej sali przygotowali pyszne owocowe sałatki. Każda sałatka była wykonana według indywidualnego i niepowtarzalnego przepisu. Na stołach było mnóstwo kolorowych i zdrowych owoców, o których uczniowie uczyli się na poprzednich lekcjach.  Sporządzone własnoręcznie sałatki smakowały wyśmienicie.

     • Laboratoria Przyszłości pracują pełną parą!

     •      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Misją  Laboratoriów jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 
           W naszej szkole, wielu uczniów miało już okazję uczestniczyć w lekcjach, na których wykorzystywany jest sprzęt rodem z przyszłości. Na zdjęciach można zobaczyć pełne zaangażowanie uczniów podczas zajęć z robotyki i modelowania 3D.

     • Święto Ziemniaka

     • 5 października 2022 r. Motylki i Rybki Święto Ziemniaka obchodziły w "Siedlisku Bogdanka" w Leszczewku. Zbierały ziemniaki, jabłka na sok, który z pomocą wyciskały. Zapoznały się z fauną i florą wiejską. Ponadto tyrolka, labirynt, samochód a'la The Flinston's, błotna kuchnia, plac zabaw - moc atrakcji. Zabawa przednia!

     • Europejski Dzień Języków

     • W poniedziałek  26 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10  świętowali Europejski Dzień Języków.
      Święto języków europejskich zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i jest znakomitą okazją do propagowania nie tylko nauki języków obcych, ale także różnorodności kulturowej.
      Tego dnia w naszej szkole na lekcjach języków obcych odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie w różny i interesujący sposób rozmawiali o Europie i językach.

      W klasach młodszych uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach oraz tworzyli plakaty pokazujące różnorodność językową Europy.

      Uczniowie klas starszych poszukiwali  ukrytych w szkole kodów QR, które zawierały w sobie pytania dotyczące europejskich języków oraz brali udział w quizach Kahoot.
      Odbył się również  konkurs na krótki film promujący naukę języków obcych.
      I miejsce w tym konkursie zajęły uczennice klasy 6e: Marika Ćwirkowicz i Helena Malinowska. Gratulujemy!
      Zespół nauczycieli języków obcych

     • Z wizytą w bibliotece

     •     We wrześniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to pierwsza  wizyta pierwszoklasistów w bibliotece.
      Dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów biblioteki oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Z uwagą słuchały informacji dlaczego warto czytać i szanować książki. Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. 
              Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszoklasiści będą często odwiedzali szkolną bibliotekę.