• Konstruktorzy

• Na specjalne zamówienie, grupa sprytnych chłopaków z klasy 6d w pracowni technicznej wykonała ciekawą, drewnianą konstrukcję. Uczniowie wykorzystali narzędzia zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszlosci.

• Nowe pomysły i nowe możliwości

• Na naszej drukarce 3D wydrukowaliśmy kółka do klocków SkriKit. Pojawiły się nowe pomysły i nowe możliwości.

Drukarka i klocki zakupione zostały w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Mali konstruktorzy

• Mali konstruktorzy z klas drugich budowali z klocków Skrikit, które nasza szkoła posiada dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Dzieci tworzyły wiatraki, pojazdy, a nawet roboty z ruchomymi elementami. Doskonała zabawa i nauka w jednym, polecamy!

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• W roku szkolnym 2022/2023 nasz szkoła przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 3 – zakup nowości wydawniczych.
            Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o lektury z nowej podstawy programowej i nowości czytelnicze, zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Dokupiono lektury z dotychczasowego kanonu.
            Zakupy książek były konsultowane z uczniami, Radą Rodziców i nauczycielami.
            Przy zakupie uwzględniono również potrzeby osób niepełnosprawnych – zakupiono książki z dużymi literami, z tekstem dzielonym na sylaby oznaczonym innym kolorem, z małą ilością czytanego tekstu i kolorowymi, pięknymi ilustracjami. Zakupiono także literaturę piękną o tematyce historycznej oraz pozycje popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży. Biblioteka prezentuje wybrane pozycje z zakupionych książek.
            Zapraszamy do biblioteki.

• „Uroki zimy” w bibliotece

• Na­sza zima bia­ła,
            Chu­s­tą się odzia­ła,
            Idzie, idzie do nas w go­ści,
            W srebr­nych bla­skach cała!
            M. Konopnicka

Choć na dworze szaro i ponuro to w bibliotece biało i zimowo. Zimowy krajobraz to połączenie bieli i śnieżnego puchu. Zima, to ulubiona pora każdego czytelnika.
            To właśnie wtedy, gdy szybciej zapada zmrok, jest zimno i mroźnie, spełniamy marzenia i zanurzamy się w magiczny świat książek.
            Drogi czytelniku  -  na wystawie prezentujemy ilustracje, wiersze i książeczki o tematyce zimowej.

• Konkurs plastyczny "Kochamy Misie"

• Dzieci  z oddziałów przedszkolnych z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w konkursie plastycznym "Kochamy Misie". Oto wyniki:
            I Miejsce: Małgosia Sieraniewicz z SÓWEK i Mikołaj Kutyło z RYBEK
            II Miejsce: Hania Kaczyńska z SÓWEK i Zuzia Nartowicz z PSZCZÓŁEK
            Wyróżnienie otrzymali: Zbyszek Prószyński z RYBEK, Aneta Matusiewicz z Pszczółek, Hania Dudko z Sówek i Mikołaj Boguszewski z Pszczółek.
            Najwyżej ocenione zostały prace wykonane samodzielnie przez dzieci z kreatywnym pomysłem, wykonaniem bogatym w szczegóły.

• Jasełka

• 5 stycznia 2023 r. społeczność naszej szkoły spotkała się na tradycyjnych Jasełkach. W świątecznej atmosferze obejrzeliśmy wyjątkowe przedstawienie o Bożym Narodzeniu. W role bohaterów sprzed 2000 lat wcielili się w tym roku nauczyciele i uczniowie. Widzowie z radością i entuzjazmem reagowali na to, co działo się na scenie. Ogromne brawa i liczne gratulacje od uczestników świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało i zachęciło do osobistej refleksji. Wszystkim artystom z całego serca dziękujemy, a całej społeczności szkoły życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.

• Jasełka 4-5 latków

• Dnia 20 grudnia 2022 r. Grupa RYBEK przedstawiła Jasełka dla rodziców i bliskich. Występ był wyjątkowy, mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali swoje role. 4-5 latki wprowadziły nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.