• Szkolny Konkurs Wiedzy „Wiem wszystko o Kosmosie”

     • 10 lutego 2023 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy „Wiem wszystko o Kosmosie”, skierowana do szóstoklasistów. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Wszechświecie i jego podbojach oraz rozbudzenie wśród młodzieży pasji astronomicznej. W konkursie wzięło udział 17 uczestników. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce: Oskar Kalmonowicz — uczeń kl. 6E, II miejsce: Natan Żerański — uczeń kl. 6A III miejsce: Julia Panasiewicz — uczennica kl. 6A
      Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zainteresowanie tematyką konkursu.

     • 17 Luty – Międzynarodowy Dzień Kota

     • „Szare, bure i pstrokate, wszystkie koty za pan brat,
      Mają drogi swe i płoty, to po prostu koci świat”.

      Wszystkie koty na świecie obchodziły po raz  kolejny swoje święto. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, uczniowie  kl. I – III. W bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę książek z literatury pięknej i popularnonaukowych o  tych tajemniczych czworonogach. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali informacje i ciekawostki o kotach.  Obejrzeli teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia” oraz wysłuchali wierszy o kociej tematyce. Dzieci miały okazję pobawić się wspólnie w kocie pląsy. 

     • Kurs tkactwa dla początkujących na lekcjach techniki

     • Uczniowie z  klasy Va i Vb  na lekcjach techniki poznają  sposoby tworzenia tkaniny.  
      Uczą się tkać na mini krosnach zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  
      Kurs tkactwa dla początkujących obejmuje naukę tworzenia tkanin przy pomocy splotu płóciennego.  Ten splot to podstawowy sposób wzajemnego przeplatania się układów nitek osnowy i wątku w procesie tworzenia tkaniny. Tkactwo może mieć zastosowanie nie tylko w krawiectwie, ale również w tworzeniu przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych, także biżuterii.
      Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, odkrywamy nowe umiejętności i rozwijamy ukryte zdolności i pasje. Praca trwa czekamy na zakończenie swojego  rękodzieła.

     • Aleksandra Piłsudska patronką roku 2023

     • Głównym motorem jej życia był patriotyzm -
      „Kto się urodził Polakiem, ten musi być patriotą”

          W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz suwalskich radnych roku 2023  - Rokiem Aleksandry Piłsudskiej w bibliotece szkolnej zaprezentowano uczniom od 10 lutego wystawkę dotyczącą jej życia.
          W tym roku przypada bowiem 140 rocznica urodzin oraz 60. rocznica śmierci urodzonej w Suwałkach działaczki niepodległościowej i społecznej. 
       

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.