• „Przerwa na czytanie”

     • 27 października nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji w czytaniu na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
      Nasz kącik czytelniczy, znajdujący się przy bibliotece szkolnej, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Pani Ania miała dużo pracy. Uczniowie ustawiali się w kolejce, aby wymienić lub wypożyczyć książkę. 
      Przedszkolakom czytali wolontariusze, młodszym uczniom nauczycielki.
      Akcja nie tylko propagowała czytelnictwo, ale była też okazją do integracji i rozwijania pozytywnych relacji. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze wspólne przedsięwzięcie. Do zobaczenia za rok, a może jeszcze szybciej, bo "kto czyta książki, ten żyje podwójnie".😉

     • Kolejne sukcesy naszych pływaków

     • Po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie klas 7e i 8b mieli możliwość rywalizacji w zawodach pływackich. Podczas rozgrywanych w sobotę 28 października XII Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu mieli możliwość ścigania się z najlepszymi zawodnikami województwa podlaskiego, warmińsko mazurskiego i mazowieckiego. Na najwyższych stopniach podium stanęli:
      Kinga Treszczotko - 1 miejsce 100m st. motylkowym
      Krzysztof Tumialis - 1 miejsce 100m st. motylkowym
      Varvara Kurok - 2 miejsce 100m st. dowolnym, 100m st. grzbietowym i 100m st. klasycznym
      Julia Kaźmierowska - 3 miejsce 100m st. grzbietowym
      Karolina Nadzieja - 3 miejsce 100m st. motylkowym
      GRATULUJEMY!!!

     • "Szkoła pamięta"

     • Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 
      Uczniowie klas 7a i 8b wraz z wychowawczyniami odwiedzili lokalne miejsca pamięci – cmentarz przy ulicy Reja oraz zbiorową mogiłę poległych w obronie ojczyzny. Zapalili znicze, modlitwą oraz chwilą ciszy uczcili pamięć poległych. Byli również przy pomniku bohaterów ofiar Obławy Augustowskiej, zgłębiając wiedzę na temat tego wydarzenia. Uczniowie z klasy 8b wykonali także piękne plakaty związane tematycznie z ww. akcją. 
      Podjęte działania skłaniają do refleksji i uświadamiają młodzieży, że o pewnych wydarzeniach, miejscach i ludziach nie wolno nam zapomnieć.

     • „Przerwa na czytanie” 27 października 2023 r. (piątek) bijemy rekord czytania na przerwie!

     • Samorząd Uczniowski i Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Celem akcji jest:
      - promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
      - integracja środowiska lokalnego;
      - pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
      - wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
      - zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

      Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub przynieść ją z domu i czytać podczas przerw międzylekcyjnych. Dodatkowo przy bibliotece szkolnej przygotujemy strefę czytania, gdzie będzie można usiąść wygodnie i zrelaksować się czytając ulubioną książkę.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

      Pobijmy rekord czytania na przerwie!

     • Aleksander Fredro w bibliotece

     • Z okazji przypadającego w październiku – Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece została zaprezentowana uczniom wystawka „230. Rocznica urodzin Aleksandra Fredry – patrona roku 2023”.
                Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się kim był, co pisał i jak żył Aleksander Fredro zapraszamy.

     • Pomagamy uczniom w Afryce

     • W Niedzielę Misyjną 22 października 2023 r. zespół nauczycieli religii wraz z uczniami naszej szkoły już poraz dwudziesty zorganizował „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było aktywne włączenie się w przeżywanie Tygodnia Misyjnego oraz pomoc dzieciom i młodzieży z Afryki pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole.
      W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.
       

      Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:

      - opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,

      - pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,

      - dożywianie dzieci w szkole,

      - zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.

      Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2000 r. Obejmujemy opieką uczniów ze szkół w Malawi. Wspieramy dzieci nie tylko finansowo, ale także nawiązujemy stały,  listowny kontakt z nimi. Dzielimy się swoimi zainteresowaniami i tym, co dla nas jest najważniejsze.

      Kiermasz misyjny jest jedną z form odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z edukacją dzieci w Afryce. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli słodkości oraz ofiarodawcom, którzy je zakupili i wsparli swoim wielkim sercem serdecznie dziękujemy. W tym roku hojność wspólnoty parafii św. Kazimierza Królewicza przerosła nasze oczekiwania. Zebraliśmy rekordową sumę ponad 1200 zł. Za każdy odruch serca i zaangażowanie całych rodzin jesteśmy ogromnie wdzięczni. Zachęcamy do przeczytania ostatniego listu z Malawi, który otrzymaliśmy we wrześniu tego roku (dostępny w galerii).

     • Sukcesy naszych młodych pływaków w Łomży

     • W sobotę (21.10.2023r.) uczniowie klasy 7e i 8b po raz pierwszy w tym roku szkolnym wystartowali w zawodach pływackich. Swoją formę zaprezentowali w Łomży podczas I Ogólnopolskich Jesiennych Zawodów pod Patronatem Prezydenta Miasta. Wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe, a na podium stanęli:
      Kinga Treszczotko - 1 miejsce na 50m stylem motylkowym,
      Krzysztof Tumialis - 1 miejsce na 100 m stylem dowolnym i 2 miejsce na 50 m stylem motylkowym,
      Julia Kaźmierowska - 2 miejsce na 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym,
      Dawid Kutyło - 2 miejsce na 100m stylem grzbietowym
      Karolina Nadzieja - 3 miejsce na 50m stylem motylkowym
      Jakub Muczyński - 3 miejsce na 100m stylem dowolnym
      oraz sztafeta 4x50m stylem zmiennym - 3 miejsce w składzie: Julia Kaźmierowska, Martyna Moczulska, Krzysztof Tumialis i Jakub Muczyński.
      Gratulujemy!!

     • Spotkanie w Mobilnych Laboratoriach Przyszłości

     • 9 października w naszej szkole zagościły Mobilne Laboratoria Przyszłości. Panie prowadzące zajęcia przygotowały szereg gier, zabaw i eksperymentów związanych z robotyką i wirtualną rzeczywistością. Dużą popularnością cieszyła się interaktywna podłoga. W zajęciach wzięły udział klasy 4a, 4b i 5b.

     • Zajęcia z robotyki w Midicentrum

     • Dnia 20, 10. 23 r. uczniowie klasy 5b uczestniczyli w zajęciach z robotyki w Midicentrum. Układaliśmy z klocków lego krokodyla. Usystematyzowaliśmy też nasze wiadomości o tym gadzie. Z wielkim zapałem zabraliśmy się do zgodnej współpracy w parach. Następnie programowaliśmy według instrukcji, by krokodyl  poruszał paszczą, wydawał dźwięki i zwiększaliśmy ich nasilenie. Zabawa była przednia!
      Nie możemy doczekać się następnych zajęć.

    • Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024
     • Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024

     • InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line.
      Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

      więcej informacji>>>https://instalogik.pl

     • W piekarni

     • 5 października  uczniowie klasy 3 d po cyklu lekcji „Od ziarenka do bochenka” uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w piekarni „Mąka i woda”. Dzięki tej nietypowej lekcji dzieci dowiedziały się na czym polega praca piekarza i jak wygląda proces wypieku chleba. 
      Zapachy i smaki, które nam towarzyszyły podczas zajęć i degustacji długo pozostaną w pamięci. Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni  za ciekawe  i „pyszne” zajęcia.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     •  

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować nauczycielom
      i pracownikom administracji i obsługi za pracę i poświęcenie.
      Szanuję Waszą pasję, zaangażowanie, cierpliwość oraz profesjonalizm.
      Życzę, aby Wasz wysiłek przynosił efekty a Wasza praca była źródłem motywacji.

      Halina Walendzewicz

     • Czwartki Lekkoatletyczne

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wystartowali w Jesiennej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Każdy z uczestników  mógł sprawdzić sprawdzić swoje możliwości w biegach, skokach i rzutach. Piękna pogoda i miła atmosfera sprzyjała sportowej rywalizacji i biciu rekordów.
      Najwyższe lokaty zajęli:

      Nadia Barszczewska – II miejsce bieg na 60 m, II miejsce skok w dal,
      Nikola Szukajt – III miejsce bieg na 300m, I miejsce bieg na 60 m,
      Marcel Bielawski  – I miejsce bieg na 300m,  II miejsce skok w dal,
      Jakub Bogdan – III miejsce bieg na 300m, II miejsce rzut piłeczką palantową,
      Miłosz Mor  – III miejsce bieg na 300m, 
      Bartosz Folejewski – III miejsce bieg na 1000m, I miejsce rzut piłeczką palantową,
      Dominika Socińska - II miejsce bieg na 300m, 
      Antoni Rzadkowski - II miejsce bieg na 1000m,
      Filip Andryszczyk-  III miejsce bieg na 1000m,
      Maja Makowska – III miejsce skok w dal,
      Lena Bieryło - III miejsce skok w dal, 

      Serdecznie Gratulujemy!

     • Promujemy zdrowy styl życia

     • 29 września 2023 społeczność uczniowska klas I-III wraz z wychowawczyniami promowała zdrowy styl życia i pokazała, że aktywność fizyczna buduje dobre nawyki i jest po prostu fajna. Dołączyliśmy tego dnia do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ESSD. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej, dlatego w piątek uczniowie klas I-III mieli ruchomy plan lekcji. To był zupełnie inny harmonogram dnia. Takich będzie więcej, bo zależy nam na zdrowiu i prawidłowym rozwoju.

     • Szkolny konkurs plastyczny „Nie ma większej miłości. Samarytanie z Markowej”

     • ​​​​W związku w beatyfikacją rodziny Ulmów, która odbyła się 10 września 2023 r. zespół nauczycieli religii zorganizował Szkolny konkurs plastyczny „Nie ma większej miłości. Samarytanie z Markowej”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów historią rodziny Ulmów, jej heroiczną postawą oraz twórcza refleksja nad światem wartości bohaterów z Markowej. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej osobiste spojrzenie na wartość rodziny, szacunek do drugiego człowieka, bezinteresowny dar siebie w miłości i jej aktualność przesłania.
      ​​​​​​​Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Kategoria – klasy I-III

      I miejsce - Agata Szulc – klasa III C

      II miejsce - Nikola Szkarnulis - klasa III D

      III miejsce - Kacper Siemiaszko - klasa III B

      Kategoria – klasy IV-VI

      I miejsce - Dominika Socińska – klasa V C

      II miejsce - Maria Wróblewska - klasa IV C

      III miejsce - Michał Bołtrukanis - klasa IV C, Maja Klepacka - klasa V B

      Wyróżnienie - Lena Bieryło – klasa V D, Julia Brzęk i Magdalena Olszewska – klasa V B

      Kategoria – klasy VII-VIII

      I miejsce - Martyna Moczulska – klasa VII E

      II miejsce - Julia Panasiewicz - klasa VII A, Mateusz Warakomski – klasa VIII A

      III miejsce - Julia Rucińska - klasa VII B

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość w interpretacji tematu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • Spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji

     • 3 października odbyło się spotkanie klas 5d, 6a i 6b z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji z Suwałk. Prelekcja dotyczyła szerokopojętego bezpieczeństwa w sieci, w domu, w szkole. Podjęto kwestie zagrożeń w wirtualnym i realnym świecie- rzeczywistości szkolnej. Powiedziano o odpowiedzialności karnej oraz konsekwencjach związanych z niewłaściwymi zachowaniami i działaniami uczniów w szkole i poza nią. "Wolność słowa i czynu kończy się tam, gdzie jest drugi człowiek."
      Monika Szpakowska

     • Europejski Dzień Sportu w naszej szkole

     • 29 września 2023 społeczność uczniowska klas I-III wraz z wychowawczyniami promowała zdrowy styl życia i pokazała, że aktywność fizyczna buduje dobre nawyki i jest po prostu fajna.
      Dołączyliśmy tego dnia do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ESSD. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej, dlatego w piątek uczniowie klas I-III mieli ruchomy plan lekcji. To był zupełnie inny harmonogram dnia. Takich będzie więcej, bo zależy nam na zdrowiu i prawidłowym rozwoju.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w świetlicy

     • 29 września w świetlicy szkolnej odbyło się  Głośne Czytanie  dla uczniów klas I – III. Czytaliśmy książkę Katarzyny Szestak „Szary Domek”. Jest to piękna, wzruszająca opowieść  o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni i szczęścia. Czasami niełatwo jest spełniać marzenia, ale kiedy ma się przyjaciół, wszystko jest możliwe. Książka pobudza wyobraźnię oraz uczy nowego patrzenia na świat. Dzieci słuchały jej z dużym zainteresowaniem.
      Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!

     •  29.09.2023r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • To święto ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a na jego patronkę wybrano Janinę Porazińską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży.
      Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Głośne czytanie to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. 

      Dlatego też przez dwa dni: 28 i 29 września w bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klas I oraz przedszkolaków. Dla młodszych czytano książeczki pt. „Traktorek Felek” i „Cysterna Hela”. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania „Wielki wyścig”  z serii  Samochodzik Franek lub książkę „Szary Domek”. Czytaliśmy czasopisma dziecięce „Świerszczyk”  i „Kumpel” oraz rozwiązywaliśmy przyrodnicze zagadki. 
                Dzieci z dużym zainteresowaniem  słuchały czytanych utworów. 
      Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!

     • Z wizytą w bibliotece szkolnej

     • We wrześniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. 
      Była to pierwsza  wizyta pierwszoklasistów i przedszkolaków w bibliotece. 
                  Dzieci obejrzały wypożyczalnię,  czytelnię oraz magazyn książek.  Usłyszały jakie książki i inne materiały gromadzi biblioteka oraz dowiedziały się jakie są zasady wypożyczania książek  i zachowania się w bibliotece.