• Jasełka o Bożym Narodzeniu

     • 22 grudnia 2023 r. wspólnota naszej szkoły spotkała się w auli, by uczestniczyć w tradycyjnych Jasełkach. W świątecznej atmosferze obejrzeliśmy wyjątkowe przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Uczniowie klasy 5A, 5C, 6C, 7B i 7D wprowadzili nas w istotę świętowania wskazując w swojej opowieści na radość dzielenia się dobrym sercem z innymi.
      Widzowie pięknie reagowali na to, co działo się na scenie. Wszystkim młodym artystom z całego serca dziękujemy, a całej społeczności szkoły życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

     • Christmas cards

     • W konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym Christmas Cards brali udział uczniowie klas I-VIII. Oceniana była oryginalność i estetyka wykonania, stopień nawiązania do tradycji oraz poprawność językowa.
      Nagrodzone kartki
      1.Monika Wójtowicz - kl VIIB
       Oliwia Kowalczyk - kl.VIIB
      2.Lena Witkowska- kl.IVB
       Paulina Prokopowicz - kl.VIIB
      3.Patrycja Żyżyk -kl.IA
       Piotr Żyżyk -kl.IIIC
      Kartki sa wyłożone na stoliku, przy głównym wejściu szkoły.
      Iwona Jóźwiak i Teresa Kozłowska

     • Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

     • W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Jest to wspaniała tradycja przedstawiania historii narodzenia małego Jezusa obecna od wielu wieków. Nasi uczniowie wykonali prace z różnych materiałów: papieru, klocków, drewna, szyszek, plasteliny itp. Wszystkie szopki były zaprezentowane na wystawie i tworzyły piękną dekorację świąteczną. Komisja konkursowa wytypowała zwycięzców, którzy otrzymają dyplomy i upominki.
      Konkurs zorganizowała p. Monika Czekała

     • Nauka i aktywność

     • 20 grudnia klasa 6a wybrała się na warsztaty do centrum SOWA, gdzie skorzystała z oferty zajęć z odkrywania, wyobrażni i aktywności, następnie udała się na miejskie lodowisko, by spędzić aktywnie czas.
      Coś dla umysłu i ciała.

     • Konkurs na kartkę świąteczną i  ozdobę 3D rozstrzygnięty!

     • Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców konkursów.
      W konkursie na kartkę jury przyznało:
      I miejsce - Filip Auron II B
      II miejsce - Julian Witkowski I A
      III miejsce - Filip Staszkiewicz I A i Paweł Chalecki II A
      W konkursie na ozdobę świąteczną wykonaną w technice 3D przyznano następujące miejsca:
      I miejsce - Maja Szyszkowska 6C
      II miejsce - Szymon Szyszkowski 4C
      III miejsce - Blanka Słabińska 7D
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia!

     • Święta Bożego Narodzenia w bibliotece i świetlicy

     • Boże Narodzenie to dla wielu z nas najpiękniejsze święta w roku. Do biblioteki i świetlicy szkolnej również zawitał świąteczny nastrój. Przez cały grudzień nauczyciele czytali uczniom książki o tematyce zimowo-świątecznej. Rozmawiali na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci wykonywały dekoracje świąteczne np. mikołaje, choinki, gwiazdki do ozdobienia świetlicy. Ubrano choinkę. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Przed świetlicą i w bibliotece zaprezentowano wystawki świąteczne. W bibliotece na czytelników czeka również wystawa książek prezentujących wiersze i opowiadania inspirowane magią Bożego Narodzenia.
      Życzymy wszystkim czytelnikom tym dużym i tym małym, by w czasie przerwy świątecznej udało się znaleźć chwilę na spotkanie z książką.

     • Akcja - Święta

     • Klasa 6a była z wizytą w suwalkim hospicjum, by przekazać pacjentom i pracownikom hospicjum wlasnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne

     • Konkurs Wiedzy o Zawodach

     • 15.12.2023 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie wiedzy o zawodach organizowanego corocznie przez CECH w Suwałkach
      w tym roku na podium znalazła się Blanka Słabińska

      pani Monika Szpakowska
      - doradca zawodowy SP10

     • Z wizytą u Świętego Mikołaja

     • W przeddzień mikołajek uczniowie klasy 3 d wyruszyli na poszukiwanie prawdziwego Mikołaja.  Odnaleźli go. Ukrył się w „Gwarku” na Pięknej Górze. Teraz już na pewno wszyscy dostaną prezenty.
      Podczas wizyty u Św. Mikołaja dzieci miały trudne zadania do rozwiązania: najpierw dotrzeć do siedziby Mikołaja przez komin, następnie rozwiązać wiele zagadek  oraz przygotować własnoręcznie pyszne pierniki. Nagrodą  za włożony  wysiłek było spotkanie z Mikołajem oraz zabawa w sali Mikołajkowy Zawrót Głowy.
      Wszystkim podobał się pobyt w Gwarku. Może kiedyś jeszcze tam wrócimy?

     • Projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS

     • W ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS .
      Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach, zgłaszali projekty. Pozytywną ocenę Szkolnej Komisji uzyskały i zostały dopuszczone do kolejnego etapu, tj. głosowania, dwa projekty. 

      1. Strefa gier – miejscem budowania dobrych relacji.
      Strefa gier powstanie na holu w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. W sferze tej na miękkich pufach lub krzesłach przy małych stolikach, uczniowie będą mieli możliwość zagrać w gry planszowe, karciane, zręcznościowe itp., np. szachy, warcaby, Chińczyk, UNO, DOS, Dobble, Na końcu języka, Domino, mini piłkarzyki, mini cymbergaj itp.
      Strefa gier będzie sprzyjała budowaniu dobrych relacji między uczniami, w tym rozwijać się w nich będzie empatia i wyczulenie na potrzeby innych. Uczniowie będą potrafili łatwiej wyczuć, kiedy należy komuś pomóc lub kogoś wesprzeć. Uczniowie będą szybciej się integrowali, a podczas zabawy grupa osób nauczy się reagowania na potrzeby innych i zbuduje pozytywne relacje.
      Autor i Lider projektu - Nikodem Iwo Pachucki
      - koszt realizacji projektu – 10 000 zł

      2. Strefa Relaksu
      Na jednym z holi w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach zostanie utworzona strefa relaksu, w której uczniowie będą mogli odpocząć na miękkich pufach, kanapach, poduszkach, siedziskach. Krótka przerwa między zajęciami może pobudzić kreatywność uczniów. Odpowiednio zagospodarowane miejsce do wypoczynku da możliwość relaksu podczas przerw i zapewni większą efektywność podczas zajęć. Zaaranżowanej przestrzeni znajdą się między innymi: 
      - miejsce do odpoczynku ( np. pufy, kanapy, materace itp);
      - słuchawki pozwalające uniknąć hałasu;
      - miejsce do słuchania muzyki.
      Pragnę zmotywować moje koleżanki i kolegów do tego, aby opiekowali się miejscem przeznaczonym do odpoczynku. Z pewnością zagospodarowanie tej przestrzeni, wspólne planowanie i realizacja projektu wpłyną pozytywnie na integrację środowiska szkolnego oraz poprawią relacje interpersonalne. Uczniowie będą rozwijać umiejętności społeczne, reagować na potrzeby innych. 
      Autor i Lider projektu -Julia Kaźmierowska
      - koszt realizacji projektu – 10 000 zł

      Kolejnym etapem będzie kampania promocyjna i głosowanie uczniów  do 12 stycznia 2024r.
      Uczeń może głosować tylko na jeden projekt i oddać głos tylko jeden raz. Uczniami uprawnionymi do głosowania nad projektami zgłoszonymi w szkole dopuszczonymi do głosowania przez Szkolną Komisję są uczniowie klas IV – VIII  Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach. 

     • Klasy piąte uczą się bawiąc

     • Klasy piąte naszej szkoły na listopadowych zajęciach informatycznych poznawali tajniki grafiki 3D oraz możliwości robota Photona programując go w aplikacji Scratch.

     • Klasy drugie poznają tajniki druku 3D

     • Klasy drugie naszej szkoły, na listopadowych zajęciach informatycznych, poznawały tajniki grafiki komputerowej 3D. Uczniowie zobaczyli jak projektuje się grafikę, przygotowuje do wydruku oraz mieli okazję zobaczyć drukowanie nutek dla Pani uczącej muzyki w naszej szkole. Przeglądali również niektóre wcześniejsze wydruki naszej drukarki zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie 3 d

     • 1 grudnia uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się w świątecznej atmosferze na warsztatach bożonarodzeniowych.
      Podczas warsztatów ozdabialiśmy pierniki, robiliśmy łańcuchy z popcornu oraz przygotowywaliśmy ozdoby z suszonych pomarańczy, jabłek i  złoconych orzechów. Te piękne ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie zawisną na naszej klasowej choince, którą będziemy już niedługo dekorować z klasą 3 b. 
      Zapach pierników, goździków i  suszonych owoców był pięknym wprowadzeniem w okres oczekiwania na upragnione święta.

     • Uczniowie SP10 medalistami Mistrzostw Województwa

     • Nadszedł grudzień, a z nim czas na podsumowanie ciężkiej pracy uczniów klas pływackich naszej szkoły.
      W dniach 01-02.12.2023r  jak co roku na pływalni Aquapark w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu, podczas dwudniowej rywalizacji uczniowie klasy 7e i 8b mogli poszczycić się wieloma rekordami życiowymi oraz medalami. Na podium stawali: Kinga Treszczotko, Martyna Moczulska, Varvara Kurok, Lena Krakowska, Karolina Nadzieja, Dawid Kutyło, Krzysztof Tumialis, Jakub Muczyński, Makar Popov.
      Gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

     • Szkolny Konkurs Recytatorski „Wierszykarnia”

     • 30 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wierszykarnia”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VIII, którzy zaprezentowali piękne wiersze polskich poetów.
      Wyniki konkursu
      Kategoria klas IV
      I miejsce –Michał Bołtrukanis, kl. IV c, Julia Lauryn, kl. IV b
      Kategoria klas V 
      I miejsce –Dominika Socińska, kl. V c
      II miejsce –Diana Witman, kl. V c
      III miejsce – Natalia Kruszko, kl.V d
      Kategoria klas VI
      I miejsce –Antonina Szmajda, kl. VI c
      II miejsce –Anita Gałażyn, kl. VI c
      Kategoria klas VII
      I miejsce –Krystian Buraczewski, kl. VII c
      II miejsce –Agata Bączyk, kl. VII e, Oskar Możdżer, kl. VII c
      III miejsce – Julia Panasiewicz, kl. VIIa, Michał Gwiazdowski, kl. VIId, Martyna Moczulska, kl. VIIe, Blanka Socińska, kl. VIId
      Kategoria klas VIII
      I miejsce –Varvara Kurok, kl. VIII b, Makar Popow, kl. VIII b
      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.