• SUKSS Suwałki  w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików

     •  Zawodnicy naszej Szkoły reprezentujący  Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki. Po zdobyciu mistrzostwa województwa, również z sukcesem zakończyli udział w 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików.
      0d 23.03  do 24.03. 2024 r.  nasza Szkoła była gospodarzem turnieju z udziałem czterech drużyn.
      Na początek w sobotę SUKSS zgotował horror szkoleniowcom i kibicom, pokonując dopiero w tie-breaku SMS Ostródę.  W niedzielę zespoły rozgrywały po dwa spotkania.  W pierwszym ulegliśmy Woli Warszawa 0:2 i aby marzyć o awansie z drugiego miejsca, musieliśmy pokonać gości z Torunia.  Nasi zawodnicy zrobili to w dobrym stylu, wygrali 25:16, 25:20 i zameldowali się w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików.

     • III Turniej Mini Piłki Siatkowej Dzieci pod hasłem "#JesteśNasząNadzieją!"

     •     III Turniej Mini Piłki Siatkowej Dzieci pod hasłem "#JesteśNasząNadzieją!" odbył się 25.03,2024r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".
         W zmaganiach wzięło udział ponad 70-ciu młodych zawodników trenujących przy Ślepsku Malow Suwałki i uczniowie naszej Szkoły trenujący w  SUKSS Suwałki, którzy rywalizowali o pamiątkowe statuetki. 
      Doskonale w roli sędziów sprawdzili się uczniowie z klasy 7e i 8b.
        W turnieju uczestniczyli także Adam Tołoczko, statystyk Ślepska Malow Suwałki, który poprowadził rozgrzewkę przygotowującą dzieci do rywalizacji oraz zawodnicy Plus Ligi Ślepsk Malow Suwałki Arkadiusz Żakieta i Łukasz Rudzewicz, którzy wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom turnieju. 
         Gratulujemy młodym, siatkarskim adeptom niesamowitej ambicji i wspaniałej, sportowej postawy! 

     • Wielkanoc w świetlicy i bibliotece

     • Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, kurczakami i pisankami. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Nauczyciele czytali uczniom książki o tematyce wiosenno-świątecznej. Dzieci wykonywały różnego rodzaju ozdoby wielkanocne i wiosenne kwiaty. Świąteczne pisanki udekorowały korytarz szkolny.   Życzymy Wesołego Alleluja

     • Konkurs Easter cards

     • Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w języku obcym Easter Cards został rozstrzygnięty. Celem jego była popularyzacja tradycji świątecznych  krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz rozwijanie aktywności twórczej uczniów.  
      Wyróżnione kartki
      I. Nikola Trzasko -kl. Ia
        Monika Wójtowicz - kl.VIIb
      II.Lena Łoboda - kl.IVb
        Kira Kananovich - kl.IVc
      III.Dominika Wójtowicz -kl.IIId
         Michał Bołtrukanis - kl.IVc
         Blanka Socik - kl.VIb

      Prace są wyłożone na stoliku, przy głównym wejściu do szkoły.
                    Iwona Józwiak i Teresa Kozłowska

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Ze zdrowiem na Ty"

     • Dnia 20 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Ze zdrowiem na Ty".
      Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klas piątych: Nikodem Pachucki i Dominika Socińska, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki- Nikodem zajął pierwsze miejsce, Dominika trzecie.  
      Gratulujemy!

     • Spotkanie Uczniów SP10 z wybitnym sportowcem

     • 12 marca  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z wybitnym sportowcem Panem Wojciechem Kowalewskim  -  piłkarzem, Reprezentantem Polski w Piłce Nożnej. Na początku w krótkiej prezentacji przypomniano o największych sukcesach sportowych Pana Wojtka i zaprezentowano przebieg jego kariery sportowej. W dalszej części imprezy wybitny bramkarz  odpowiedział na pytania uczniów i podzielił się swoimi doświadczeniami sportowymi. W spotkaniu gościnnie uczestniczyli uczniowie z Technikum Ekonomicznego realizujący Projekt ,,Wi- Fi off”’, przekonujący do odstawienia telefonów i sięgnięcie po inne formy spędzania czasu wolnego. Starsi koledzy przedstawili krótką prezentację, a później były quizy i krótki mecz piłki nożnej. Na koniec spotkania Pan Wojciech Kowalewski przekazał uczniom pamiątkowe prezenty, nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcie i zbieranie autografów.

     • Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

     • Dnia 28.02.2024 został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego t.  "Berlin- najpiękniejsza stolica w Europie".
      Uczniowie siódmych i ósmych, którzy pracowali indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych wykazali się zaangażowaniem, pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.
      Najciekawsze i najbardziej oryginalne prace zostały wyróżnione:
      I miejsce zajęła Paulina Prokopowicz z kl. VII b
      II miejsce Maja Żukowska kl. VIIb
      III miejsce Martyna Moczulska kl. VII e

      Wyróżnienia otrzymali:

      Zuzanna Sienkiewicz z kl. VII c oraz Monika Wójtowicz i Julia Rucińska z kl. VII b
      Serdecznie grstulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Dzień Otwarty w I LO

     • Dziś klasa 8b uczestniczyła w dniu otwartym w ILO w Suwałkach
      uczniowie zostali opeowadzeni przez starszych kolegów po szkole, po pracowniach, uczestniczyli w koncercie i dowiedzieli się dlaczego warto uczyć się w ILO

     • Projekty klasy 2b

     • Uczniowie klasy 2b po raz kolejny budowali z klocków SkriKit, zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Tym razem młodzi budowniczowie wyczarowali niesamowite projekty i nadali im nazwy: 
      Fabryka materiałów budowlanych, Jeżdżące krzesło 3000, Ludzik, Maszyna do teleportacji, Chodzące krzesło, Ludzik-siłacz, Mechanizm, Łazik R2d2 2.0, Lody, Motorówka piratów, MD207, Mebelki, Motorek.

     • Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej

     • 8 marca – wszystkie Panie – i te małe, i te duże obchodzą swoje święto.
      Przyjmijcie więc nasze życzenia: zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia.

       „Świetliczaki”

     • Dzień Otwarty w naszej szkole

     •           W dniu 27 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.
      W pierwszej kolejności wszyscy spotkali się z Panią Dyrektor Haliną Walendzewicz, która miło przywitała przybyłych gości - naszych przyszłych uczniów. Opowiedziała o szkole i otwarciu basenu. Na spotkanie przybył również Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk Roman Rynkowski. Przekazał życzenia przyszłym uczniom, pogratulował wyboru szkoły. Miłym akcentem było przekazanie na ręce pani dyrektor Haliny Walendzewicz upominków oraz książki z bajkami, której jest autorem. Później wszyscy udali się na zwiedzanie naszej szkoły.
               Rodzice ze swoimi pociechami udali się na sale gimnastyczną, gdzie starsi uczniowie prezentowali nasze dyscypliny sportowe. Każdy mógł spróbować sił w wybranych przez siebie zadaniach. Była to miła i przyjemna zabawa.         

               Po "małej rozgrzewce" wszyscy przeszli do sal, gdzie mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci mogły pograć na instrumentach, pracować z tablicą interaktywną, zagrać w bingo matematyczne, ustawiać baloniki, poznać świat przyrody oraz wykonać wiele innych zadań. Przyszli uczniowie mieli możliwość usiąść w szkolnych ławkach czy popisać kredą na tablicy. Wszystko było dla nich nowością, lecz chętnie i z uśmiechem brali w tym udział.
             Dzień Otwarty w naszej szkole był radosny, ciekawy, kolorowy i pełen niespodzianek.
             Do zobaczenia we wrześniu!  

     • "Mistrz Origami"

     • 2 marca 2024 roku w ŚWIĘTO ORIGAMI  w Szkole Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku (to już XXII edycja wydarzenia)  odbyło  się rozstrzygnięcie XVII Regionalnego  Konkursu  -„Mistrz Origami” oraz warsztaty ze składania papieru.  
      Na konkurs wpłynęło około 500 prac z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich województwa podlaskiego. 
          Wśród LAUREATÓW są  uczennice naszej szkoły:  
      Nadia Barszczewska i Julia Lewczuk, które wykonały zielonego słonia z około 7000 tysięcy modułów. 
          Uczennice kl. Vc zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej pod kierunkiem nauczyciela pani Brygidy Markowskiej. 
      Laureatom serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
       

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

     • Miło nam poinformować, że do etapu Międzyszkolnego konkursu  Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „How much do you know about English – speaking countries” naszą szkołę reprezentować będą:

      1. Bartosz Słabiński – kl. VIIe
      2. Kyrylo Shevchuk – kl. VIIIb
      3. Martyna Moczulska – kl. VIIe


      Eliminacje do tego etapu odbyły się 28 lutego 2024r. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas VII – VIII.
      Wszystkim uczniom dziękujemy za zainteresowanie i wzięcie udziału w konkursie.

      Organizatorzy
      Nauczyciele języka angielskiego
      Dorota Karmiłowicz i Teresa Kozłowska

     • Rok 2024 – Rokiem Polskich Olimpijczyków

     • Rok 2024 został ogłoszony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Polskich Olimpijczyków. Do tej pory w 23 letnich i 24 zimowych igrzyskach olimpijskich wystąpiło łącznie 3012 polskich sportowców. Nasi zawodnicy zdobyli 321 medali: 79 złotych, 96 srebrnych i 146 brązowych. W bibliotece szkolnej zaprezentowano uczniom wystawkę poświęconą polskim olimpijczykom.

     • Alfred Wierusz-Kowalski patron roku 2024

     • Rok 2024 został ustanowiony przez Radę Miejską w Suwałkach Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego w 175 rocznicę jego urodzin. W związku z tym, w bibliotece szkolnej została wykonana i udostępniona uczniom wystawka prezentująca postać wybitnego malarza urodzonego w Suwałkach.