• Święta Majowe w świetlicy szkolnej

• W ostatnim tygodniu kwietnia nasi uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Świąt Majowych: 1 maja – Święto Pracy,
            2 maja – Święto Flagi,
            3 maja – Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
            Zapoznali się z symbolami narodowymi. Wykonali prace plastyczne, słuchali wierszy i pieśni patriotycznych.

• XXV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas V

• 25 kwietnia odbył się w naszej szkole XXV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas V. Uczniowie suwalskich szkół podstawowych dzielnie stawili czoła potyczkom ortograficznym. Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwanie się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej, a także wyrabianie nawyku poprawnego pisania.
            Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Kondracka ze Szkoły Podstawowej nr 7, drugie Antonina Sowulewska ze Szkoły Podstawowej nr 5, trzecie Jarosław Janucik ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ksawery Piaścik ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
            Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne ortograficzne zmagania.

• Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego

• 24 kwietnia 2024 r. odbyło się Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego. Konkurs trwał 40 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonaniu innych ćwiczeń sprawdzających zasady pisowni wyrazów w języku angielskim.  Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:
            I miejsce - Bartosz Słabiński kl. 7E
            II miejsce - Filip Kamiński kl. 7A
            III miejsce - Wojciech Kopiczko kl. 7B
            Gratulujemy serdecznie.
            Organizatorzy: Iwona Joźwiak i Iwona Wiszniewska

• Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach najlepszymi pływaczkami w województwie

• Dnia 24.04 w suwalskim Aquaparku odbył się  finał wojewódzki  Igrzysk Dzieci i Młodzieży w pływaniu. W klasyfikacji  drużynowej Igrzysk Młodzieży uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce, chłopcy natomiast II miejsce. Na stopniach podium w rywalizacjach indywidualnych stanęli: Varvara Kurok 3 miejsce 50m st.dowolnym, Julia Kaźmierowska 3 miejsce 50m st.grzbietowym, Dawid Kutyło 2 miejsce 50m st.grzbietowym, Makar Popov 50m st.klasycznym, Kinga Treszczotko 2 miejsce 50m st.motylkowym i Krzysztof Tumialis 3 miejsce 50m st.motylkowym. Sztafeta dziewcząt 6x50m st.dowolnym zajęła 2 miejsce, chłopcy po zaciętej walce ukończyli swój wyścig na 4 pozycji.
            Gratulujemy!

• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

• Dnia 19 kwietnia 2024r w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „How much do you know about English – speaking countries”
            W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych, a każdą z nich reprezentował 3-osobowy zespół uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
            I część – test sprawdzający „ Skąd pochodzą te nazwy?”
            II część – quiz wiedzy
            Komisja składająca się z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie wyłoniła zwycięzców:
            I miejsce – SP nr 11
            II miejsce – SP nr 5
            III miejsce – SP nr 4
            Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy.
            Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie natomiast zwycięzcom składamy  gratulacje!!!
            Organizatorami konkursu są nauczyciele  języka angielskiego SP10: Dorota Karmiłowicz oraz Teresa Kozłowska

• Konkurs Recytatorski klas I "Wszystkie stworzenia duże i małe"

• Dnia 17 maja 2024 roku odby się w naszej szkole Konkurs Recytatorski klas I "Wszystkie stworzenia duże i małe".
            Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Najpiękniej recytowali:
            I miejsce Patrycja Żyżyk kl.1d
            II miejsce Lilianna Topolska kl.1d
            III miejsce Anastazja Mordas kl.1b
            Wyróżnienie otrzymali:
            Zuzanna Nartowicz kl.1b
            Jan Pietkiewicz kl.1d
            Filip Szkiłądź kl. 1e
            Gratulujemy wszystkim

• Konkurs Recytatorski "Wierszykarnia"

• 21 marca 2024 roku odbyła się I edycja Konkursu Recytatorskiego "Wierszykarnia" organizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury. W tej edycji uczestnicy prezentowali wiersze Wandy Chotomskiej. Miło nam poinformować,  że nasi uczniowie zdobyli nagrody.
            W kategorii 6-8 lat Patrycja Żyżyk zdobyła wyróżnienie.
            W kategorii 9-10 lat: Nagrodę Specjalną (Grand Prix) zdobył Piotr Żyżyk kl.3c
            II miejsce zdobyli: Paulina Drażba kl.3d i Oliwier Pietkiewicz kl.3d.
            Wyróżnienia zdobyły: Zofia Tomaszewska kl.3d oraz Lena Krzesicka kl.2c
            Gratulujemy serdecznie

• Dni Otwarte

• 10.04.2024 klasy 8a i 8b wzięły udział w wydarzeniu z cyklu DNI OTWARTE i odwiedziły ZST i ZSSS w Suwałkach.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
            Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. izolacji, dyskryminacji, braku opieki i wsparcia).
            W ramach realizacji innowacji pedagogicznej  "W różnorodności siła" uczciliśmy to święto m.in. ubierając się na niebiesko. Została przygotowana gazetka tematyczna i przeprowadzono pogadanki na temat autyzmu w poszczególnych klasach🩵

• Szkolny konkurs  "Flagi Świata"

• 22 marca 2024 odbył się szkolny konkurs  "Flagi Świata". Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas IV- VIII . Pytania były trudne. Najlepiej z pytaniami poradził sobie Krzemiński Dawid z kl. 8a, zdobył  48 punktów na 53 możliwe do zdobycia i zajął  pierwsze miejsce. Drugi był  Słabiński Bartosz  z kl. 7e  47/53, trzecie miejsce zajęli Dyczewski Alan z kl. 5a 46/53 i Kamiński Filip z kl. 7a 46/53. Gratulujemy