• BEZPIECZNI W WIRTUALNEJ PRZESTRZENI
     • BEZPIECZNI W WIRTUALNEJ PRZESTRZENI

     • Każdego roku nasza szkoła od 7 lutego do końca marca włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcemy podkreślić ważność roli każdego użytkownika internetu w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Wszyscy użytkownicy sieci ponoszą odpowiedzialność za to, co robią w sieci a także za to w jaki sposób z niej korzystają. Chcemy zaznaczyć pozytywną rolę internetu, która pozwoli uczniom na pozytywne wykorzystywanie jego zasobów zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

      https://www.saferinternet.pl/images/dbi/215-Plakat-Dzien-Bezpiecznego-Internetu-poznaj-zasady-A1-594x841mm-v3.pdf

      Wszystkich rodziców, którzy są zainteresowani tematem bezpieczeństwa w internecie oraz zagrożeń i niebezpieczeństw czyhających na ich pociechy zapraszamy na polecane strony:

      Psycholog i pedagog szkolny

     • I miejsce pływaków SP10

     • W miniony weekend uczniowie klasy 6e i 7b rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12,13 lat runda I. Zawody odbyły się na pływalni Aquapark w Suwałkach. Wśród 10 zespołów z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego szesnasto osobowa reprezentacja naszej szkoły w klasyfikacji  zespołowej zajęła I miejsce. Indywidualnie na podium stanęli:
      Kinga Treszczotko – 100m stylem motylkowym (II miejsce)
      Julia Kaźmierowska – 100 i 200m stylem grzbietowym (III miejsce)
      Dawid Kutyło - 200m stylem grzbietowym (III miejsce)
      Gratulujemy!!!

     • Sówki obchodziły Dzień Świętego Patryka

     • 17 marca Sówki obchodziły Dzień Świętego Patryka. Dzieci poznały legendę o patronie Irlandii, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem. Zrobiliśmy razem zielony koktajl a na zakończenie dzieci wykonały portet Leprechauna-legendarnego skrzata ukrywającego złoto na końcu tęczy. 

     • Uczniowie klas ósmych zapoznali się z ofertą ZS6

     • 16.03.2023 odbyła się promocja Zespołu Szkół nr 6 w Suwalkach skierowana do uczniów klas 8.
      Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną ZS6.
      Spotkanie zorganizowała Monika Szpakowska - doradca zawodowy.

     • Robot Photon na zajęciach informatycznych

     • Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem edukacyjnym, który rozwija się wraz z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji oraz rozwija pamięć.
      Interaktywny robot Photon przyjęty został przez naszych młodszych i starszych uczniów z ogromnym entuzjazmem, ciekawością i radością.
      Dzięki takim nowoczesnym pomocom, kodowanie i programowanie okazuje się  świetną zabawą, a lekcje zyskują na atrakcyjności.
      Robot Photon pojawił się w naszej szkole w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Kreatywność z klockami SkriKit - klasy drugie

     • Budowanie z klocków SkriKid zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości to ogromna radość i okazja do rozwijania kreatywności, pomysłowości, umiejętności łączenia elementów i wykorzystania swych projektów w praktyce, np. dla naszych kochanych maskotek :)

     • Kreatywność z klockami SkriKit - klasy piąte

     • Klasy piąte naszej szkoły po raz kolejny miały okazję konstruować niezwykłe budowne z klocków SkriKit zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Budowanie z klocków ciągle dostarcza wiele radości.
      Wydrukowane przez naszą drukarkę 3D kółka, umożliwiają wykonanie nowych, ciekawszych konstrukcji.
      Na wydrukowanie 4 kółek musimy czekać aż 6 godzin. Długo, ale warto.

     • Szkolny Konkurs Czytelniczo-plastyczny „Mój ulubieniec kot”

     • Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny dla klas I - III , którego bohaterem był kot. Wpłynęło dużo ciekawych prac. 
      Nagrodzono prace: 
      I miejsca:
      1. Aneta Kazimierska kl. III B
      2. Nikola Szkarnulis kl. II D
      3. Lena Witkowska    kl. III B
      4. Kacper Klaus kl. II B
      5. Laura Ciszewska    kl. II D​​​​

       II miejsca:
      1.  Zofia Tomaszewska kl. II D
      2.  Agata Karwel kl. I B
      3.  Bartosz Bodnar kl. II D
      4.  Wojciech Witkowski kl. II B

      III miejsca:         
      1. Katarzyna Szymaniak kl. II D
      2. Maja Gnoza kl. I C
      3. Gabriela Hołdyńska kl. III B
      4. Nadia Tylenda kl. I C

      Wyróżnienia:
      1. Kacper Siemiaszko kl. II B
      2. Antoni Rzymski kl. I B
      3. Michał Ostaszewski kl. III B
      4. Patryk Gustaw Ryrych kl. I B
      5. Rafał Borkowski kl. II D

     • Zajęcia fotograficzne w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”

     • Cykliczne zajęcia kółka fotograficznego rozpoczęliśmy od teorii. Poznaliśmy kilka zasad rządzących kompozycją zdjęć (zasada trójpodziału, ustalenie pierwszego planu, obramowanie, symetria i linie wiodące) i rozpoczęliśmy aktywną pracę. Włączyliśmy własną inicjatywę twórczą i działamy. Szlifujemy swoje umiejętności, szukamy pomysłów i inspiracji. Tylko praktyka czyni mistrza, a my dążymy do doskonałości :)r
      Sprzęt fotograficzny znajdujący się w pracowni zakupiony został w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. 

      Pomysł na portret

      Wychodzimy w plener. Prywatna "sesja" lasu

      W poszukiwaniu szczegółu

     • Nasz Franek Kimszal zdobył srebro i będzie nas reprezentował na Mistrzostwach Europy

     • W Mielcu 3 marca odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Mistrzostwa Europy odbędą się na Węgrzech 23-24 czerwca. Na kwalifikacje przyjechało walczyć o medale 243 zawodników z 43 klubów z całej Polski. Suwałki reprezentowało pięcioro zawodników, dwie juniorki i troje kadetów. Nasi zawodnicy startowali w kumite (walka) i w kata (układy). Aby uzyskać możliwość startu na Mistrzostwach Europy trzeba było dotrzeć do finału. Startem premiowane są dwa pierwsze miejsca w kwalifikacjach, zdobywcy trzecich miejsc są rezerwowymi zawodnikami do wyjazdu na Mistrzostwa Europy. Suwalscy zawodnicy zdobyli 4 medale, 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Kwalifikacje zdobyła Jolanta Płońska która wygrała trzy walki i zdobyła złoto w kategorii +65 kg juniorek oraz Franciszek Kimszal który wygrał dwie walki a w finale uległ przeciwnikowi i sięgnął po srebro

      w kategorii do 55 kg kadetów. Nasi pozostali zawodnicy tym razem nie dotarli do finału ale czasami było o włos. Kadetka Julia Rybacka zajęła trzecie miejsce w kumite do 65 kg, walkę o finał przegrała wskazaniem sędziów 3 do 2. Kadet Kacper Kluczyński w kumite do 65 kg przegrał walkę o wejście do półfinału, a w kata zdobył trzecie miejsce przegrywając tylko ze złotym medalistą. Nasza piąta zawodniczka, juniorka Ada Anzulewicz, w kumite i w kata tym razem dotarła do ćwierćfinałów i zajęła miejsca 5-8. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

      GRATULUJEMY!

     • #Jesteś  Naszą Nadzieją!" Turniej Piłki Siatkowej

     • II Turniej Piłki Siatkowej Dzieci pod hasłem "#JesteśNasząNadzieją!" odbył się 06.03.2023r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". W popołudniowych zmaganiach wzięli udział  podopieczni Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki  oraz zawodnicy trenujący przy Stowarzyszeniu Ślepsk Malow Suwałki oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10.
      Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenia na piątkowe (10.03) #DerbyPółnocy w PlusLidze - Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn. Gratulujemy młodym, siatkarskim adeptom wspaniałej, sportowej postawy i rywalizacji w duchu fair play. Wierzymy, że wkrótce staniecie się zawodnikami stanowiącymi o sile Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego 

     • W naszej świetlicy

     • Jedni jeszcze czują zimę, inni nie mogą doczekać się Wielkanocy, czym dali wyraz lepiąc z plasteliny pingwiny, foki i kurki.

      Chętni i wytrwali uczą się grać na klawiszach.

      Takie wspaniałe budowle powstają w naszej świetlicy. Wykonawcą jest Patryk Grzeszczyk z 2a.

     • Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej

     • W dniu 02.03.2023 w hali SP 10 Suwałki odbył się Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej  - czwórki chłopcy. Dwa najlepsze zespoły zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie swoje mecze 2:0. Nagrody dla zespołów wręczał siatkarz MKS Ślepsk Malow Suwałki Łukasz Rudzewicz.
      Wyniki:

      Wyniki:

      Grupa I 
      SP 10 Suwałki – SP3 Augustów 2:0
      SP 10 Suwałki – SP2 Sokółka     2:0
      SP3 Augustów – SP2 Sokółka    0:2
      Grupa II
      SP2 Augustów – SP 11 Suwałki  1:2
      SP 11 Suwałki – SP Suchowola   2:0
      SP Suchowola – SP2 Augustów  1:2
      Finał
      SP11 Suwałki – SP 2 Sokółka      2:1
      SP10 Suwałki – SP2 Augustów   2:0
      SP2 Sokółka – SP2 Augustów    2:0
      SP10 Suwałki – SP11 Suwałki    2:0
      Tabela 
      1. SP 10 Suwałki awans
      2. SP 11 Suwałki awans
      3. SP 2 Sokółka 
      4. SP 2 Augustów
      5-6. SP 3 Augustów, SP Suchowola

     • Dzień Otwarty w naszej szkole

     • 28 lutego w godz. 9.50-11.30 oraz 16.30-17.30 po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany DZIEŃ OTWARTY. Była to wspaniała okazja dla przyszłych uczniów naszej szkoły, by poznać naszą placówkę oraz jej ofertę edukacyjną. Sześciolatkowie zwiedzali szkolę oraz uczestniczyli w rożnego rodzaju zajęciach przygotowanych przez nauczycieli klas I-III.

     • Konkurs literowania "SPELLING BEE"

     • 1 marca 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim dla klas IV-VI pod tytułem „SPELLING BEE”. Jego przygotowaniem i organizacją zajęły się Iwona Wiszniewska i Dorota Karmiłowicz – nauczyciele języka angielskiego
      Dzieci zaprezentowały wysoki poziom przygotowania i bardzo dobrze opanowały listę wyrazów z przygotowanym słownictwem. „Mistrzami” literowania zostali:
      I miejsce: Kornelia Sienkiewicz klasa Vb 
      II miejsce: Agata Szeliga klasa Vc i Hubert Barszczewski klasa VIb 
      III miejsce: Bartosz Słabiński klasa VI

      Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki języków obcych.
       Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
      - I etap- dyktando: uczniowie zapisywali wyrazy literowane przez nauczyciela.
      - II etap- uczniowie musieli literować wyrazy w języku angielskim 

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Pieczemy pyszne gofry

     • W piątek 24 lutego uczniowie klasy 4b w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości przygotowali i piekli pyszniutkie gofry. Były do wyboru: z cukrem pudrem, bitą śmietaną, owocami, dżemem: własnego wyrobu i kupionym w sklepie oraz uwielbianą przez wszystkie dzieci Nutella.
      Pełne brzuchy, wysmarowane buzie i ręce świadczyły o tym, że mieliśmy super dzień gofra.
      Dzieciaki spisały się na medal. Zaangażowanie w przygotowanie, pieczenie, jedzenie i sprzątanie było ogromne.
      Pomagały nam nasze mamy. Jesteście kochane!!! Dziękujemy!

     • Szkolny Konkurs Wiedzy „Wiem wszystko o Kosmosie”

     • 10 lutego 2023 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy „Wiem wszystko o Kosmosie”, skierowana do szóstoklasistów. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Wszechświecie i jego podbojach oraz rozbudzenie wśród młodzieży pasji astronomicznej. W konkursie wzięło udział 17 uczestników. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce: Oskar Kalmonowicz — uczeń kl. 6E, II miejsce: Natan Żerański — uczeń kl. 6A III miejsce: Julia Panasiewicz — uczennica kl. 6A
      Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zainteresowanie tematyką konkursu.

     • 17 Luty – Międzynarodowy Dzień Kota

     • „Szare, bure i pstrokate, wszystkie koty za pan brat,
      Mają drogi swe i płoty, to po prostu koci świat”.

      Wszystkie koty na świecie obchodziły po raz  kolejny swoje święto. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, uczniowie  kl. I – III. W bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę książek z literatury pięknej i popularnonaukowych o  tych tajemniczych czworonogach. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali informacje i ciekawostki o kotach.  Obejrzeli teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia” oraz wysłuchali wierszy o kociej tematyce. Dzieci miały okazję pobawić się wspólnie w kocie pląsy. 

     • Kurs tkactwa dla początkujących na lekcjach techniki

     • Uczniowie z  klasy Va i Vb  na lekcjach techniki poznają  sposoby tworzenia tkaniny.  
      Uczą się tkać na mini krosnach zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  
      Kurs tkactwa dla początkujących obejmuje naukę tworzenia tkanin przy pomocy splotu płóciennego.  Ten splot to podstawowy sposób wzajemnego przeplatania się układów nitek osnowy i wątku w procesie tworzenia tkaniny. Tkactwo może mieć zastosowanie nie tylko w krawiectwie, ale również w tworzeniu przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych, także biżuterii.
      Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, odkrywamy nowe umiejętności i rozwijamy ukryte zdolności i pasje. Praca trwa czekamy na zakończenie swojego  rękodzieła.

     • Aleksandra Piłsudska patronką roku 2023

     • Głównym motorem jej życia był patriotyzm -
      „Kto się urodził Polakiem, ten musi być patriotą”

          W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz suwalskich radnych roku 2023  - Rokiem Aleksandry Piłsudskiej w bibliotece szkolnej zaprezentowano uczniom od 10 lutego wystawkę dotyczącą jej życia.
          W tym roku przypada bowiem 140 rocznica urodzin oraz 60. rocznica śmierci urodzonej w Suwałkach działaczki niepodległościowej i społecznej. 
       

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

     • Konstruktorzy

     • Na specjalne zamówienie, grupa sprytnych chłopaków z klasy 6d w pracowni technicznej wykonała ciekawą, drewnianą konstrukcję. Uczniowie wykorzystali narzędzia zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszlosci.

     • Nowe pomysły i nowe możliwości

     • Na naszej drukarce 3D wydrukowaliśmy kółka do klocków SkriKit. Pojawiły się nowe pomysły i nowe możliwości.

      Drukarka i klocki zakupione zostały w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Mali konstruktorzy

     • Mali konstruktorzy z klas drugich budowali z klocków Skrikit, które nasza szkoła posiada dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Dzieci tworzyły wiatraki, pojazdy, a nawet roboty z ruchomymi elementami. Doskonała zabawa i nauka w jednym, polecamy!