• Nasz Franek Kimszal zdobył srebro i będzie nas reprezentował na Mistrzostwach Europy

     • W Mielcu 3 marca odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Mistrzostwa Europy odbędą się na Węgrzech 23-24 czerwca. Na kwalifikacje przyjechało walczyć o medale 243 zawodników z 43 klubów z całej Polski. Suwałki reprezentowało pięcioro zawodników, dwie juniorki i troje kadetów. Nasi zawodnicy startowali w kumite (walka) i w kata (układy). Aby uzyskać możliwość startu na Mistrzostwach Europy trzeba było dotrzeć do finału. Startem premiowane są dwa pierwsze miejsca w kwalifikacjach, zdobywcy trzecich miejsc są rezerwowymi zawodnikami do wyjazdu na Mistrzostwa Europy. Suwalscy zawodnicy zdobyli 4 medale, 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Kwalifikacje zdobyła Jolanta Płońska która wygrała trzy walki i zdobyła złoto w kategorii +65 kg juniorek oraz Franciszek Kimszal który wygrał dwie walki a w finale uległ przeciwnikowi i sięgnął po srebro

      w kategorii do 55 kg kadetów. Nasi pozostali zawodnicy tym razem nie dotarli do finału ale czasami było o włos. Kadetka Julia Rybacka zajęła trzecie miejsce w kumite do 65 kg, walkę o finał przegrała wskazaniem sędziów 3 do 2. Kadet Kacper Kluczyński w kumite do 65 kg przegrał walkę o wejście do półfinału, a w kata zdobył trzecie miejsce przegrywając tylko ze złotym medalistą. Nasza piąta zawodniczka, juniorka Ada Anzulewicz, w kumite i w kata tym razem dotarła do ćwierćfinałów i zajęła miejsca 5-8. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

      GRATULUJEMY!

     • #Jesteś  Naszą Nadzieją!" Turniej Piłki Siatkowej

     • II Turniej Piłki Siatkowej Dzieci pod hasłem "#JesteśNasząNadzieją!" odbył się 06.03.2023r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". W popołudniowych zmaganiach wzięli udział  podopieczni Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki  oraz zawodnicy trenujący przy Stowarzyszeniu Ślepsk Malow Suwałki oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10.
      Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenia na piątkowe (10.03) #DerbyPółnocy w PlusLidze - Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn. Gratulujemy młodym, siatkarskim adeptom wspaniałej, sportowej postawy i rywalizacji w duchu fair play. Wierzymy, że wkrótce staniecie się zawodnikami stanowiącymi o sile Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego 

     • W naszej świetlicy

     • Jedni jeszcze czują zimę, inni nie mogą doczekać się Wielkanocy, czym dali wyraz lepiąc z plasteliny pingwiny, foki i kurki.

      Chętni i wytrwali uczą się grać na klawiszach.

      Takie wspaniałe budowle powstają w naszej świetlicy. Wykonawcą jest Patryk Grzeszczyk z 2a.

     • Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej

     • W dniu 02.03.2023 w hali SP 10 Suwałki odbył się Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej  - czwórki chłopcy. Dwa najlepsze zespoły zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie swoje mecze 2:0. Nagrody dla zespołów wręczał siatkarz MKS Ślepsk Malow Suwałki Łukasz Rudzewicz.
      Wyniki:

      Wyniki:

      Grupa I 
      SP 10 Suwałki – SP3 Augustów 2:0
      SP 10 Suwałki – SP2 Sokółka     2:0
      SP3 Augustów – SP2 Sokółka    0:2
      Grupa II
      SP2 Augustów – SP 11 Suwałki  1:2
      SP 11 Suwałki – SP Suchowola   2:0
      SP Suchowola – SP2 Augustów  1:2
      Finał
      SP11 Suwałki – SP 2 Sokółka      2:1
      SP10 Suwałki – SP2 Augustów   2:0
      SP2 Sokółka – SP2 Augustów    2:0
      SP10 Suwałki – SP11 Suwałki    2:0
      Tabela 
      1. SP 10 Suwałki awans
      2. SP 11 Suwałki awans
      3. SP 2 Sokółka 
      4. SP 2 Augustów
      5-6. SP 3 Augustów, SP Suchowola

     • Dzień Otwarty w naszej szkole

     • 28 lutego w godz. 9.50-11.30 oraz 16.30-17.30 po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany DZIEŃ OTWARTY. Była to wspaniała okazja dla przyszłych uczniów naszej szkoły, by poznać naszą placówkę oraz jej ofertę edukacyjną. Sześciolatkowie zwiedzali szkolę oraz uczestniczyli w rożnego rodzaju zajęciach przygotowanych przez nauczycieli klas I-III.

     • Konkurs literowania "SPELLING BEE"

     • 1 marca 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim dla klas IV-VI pod tytułem „SPELLING BEE”. Jego przygotowaniem i organizacją zajęły się Iwona Wiszniewska i Dorota Karmiłowicz – nauczyciele języka angielskiego
      Dzieci zaprezentowały wysoki poziom przygotowania i bardzo dobrze opanowały listę wyrazów z przygotowanym słownictwem. „Mistrzami” literowania zostali:
      I miejsce: Kornelia Sienkiewicz klasa Vb 
      II miejsce: Agata Szeliga klasa Vc i Hubert Barszczewski klasa VIb 
      III miejsce: Bartosz Słabiński klasa VI

      Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki języków obcych.
       Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
      - I etap- dyktando: uczniowie zapisywali wyrazy literowane przez nauczyciela.
      - II etap- uczniowie musieli literować wyrazy w języku angielskim 

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Pieczemy pyszne gofry

     • W piątek 24 lutego uczniowie klasy 4b w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości przygotowali i piekli pyszniutkie gofry. Były do wyboru: z cukrem pudrem, bitą śmietaną, owocami, dżemem: własnego wyrobu i kupionym w sklepie oraz uwielbianą przez wszystkie dzieci Nutella.
      Pełne brzuchy, wysmarowane buzie i ręce świadczyły o tym, że mieliśmy super dzień gofra.
      Dzieciaki spisały się na medal. Zaangażowanie w przygotowanie, pieczenie, jedzenie i sprzątanie było ogromne.
      Pomagały nam nasze mamy. Jesteście kochane!!! Dziękujemy!

     • Szkolny Konkurs Wiedzy „Wiem wszystko o Kosmosie”

     • 10 lutego 2023 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy „Wiem wszystko o Kosmosie”, skierowana do szóstoklasistów. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Wszechświecie i jego podbojach oraz rozbudzenie wśród młodzieży pasji astronomicznej. W konkursie wzięło udział 17 uczestników. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce: Oskar Kalmonowicz — uczeń kl. 6E, II miejsce: Natan Żerański — uczeń kl. 6A III miejsce: Julia Panasiewicz — uczennica kl. 6A
      Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zainteresowanie tematyką konkursu.

     • 17 Luty – Międzynarodowy Dzień Kota

     • „Szare, bure i pstrokate, wszystkie koty za pan brat,
      Mają drogi swe i płoty, to po prostu koci świat”.

      Wszystkie koty na świecie obchodziły po raz  kolejny swoje święto. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, uczniowie  kl. I – III. W bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę książek z literatury pięknej i popularnonaukowych o  tych tajemniczych czworonogach. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali informacje i ciekawostki o kotach.  Obejrzeli teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia” oraz wysłuchali wierszy o kociej tematyce. Dzieci miały okazję pobawić się wspólnie w kocie pląsy. 

     • Kurs tkactwa dla początkujących na lekcjach techniki

     • Uczniowie z  klasy Va i Vb  na lekcjach techniki poznają  sposoby tworzenia tkaniny.  
      Uczą się tkać na mini krosnach zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  
      Kurs tkactwa dla początkujących obejmuje naukę tworzenia tkanin przy pomocy splotu płóciennego.  Ten splot to podstawowy sposób wzajemnego przeplatania się układów nitek osnowy i wątku w procesie tworzenia tkaniny. Tkactwo może mieć zastosowanie nie tylko w krawiectwie, ale również w tworzeniu przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych, także biżuterii.
      Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, odkrywamy nowe umiejętności i rozwijamy ukryte zdolności i pasje. Praca trwa czekamy na zakończenie swojego  rękodzieła.

     • Aleksandra Piłsudska patronką roku 2023

     • Głównym motorem jej życia był patriotyzm -
      „Kto się urodził Polakiem, ten musi być patriotą”

          W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz suwalskich radnych roku 2023  - Rokiem Aleksandry Piłsudskiej w bibliotece szkolnej zaprezentowano uczniom od 10 lutego wystawkę dotyczącą jej życia.
          W tym roku przypada bowiem 140 rocznica urodzin oraz 60. rocznica śmierci urodzonej w Suwałkach działaczki niepodległościowej i społecznej. 
       

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

     • Konstruktorzy

     • Na specjalne zamówienie, grupa sprytnych chłopaków z klasy 6d w pracowni technicznej wykonała ciekawą, drewnianą konstrukcję. Uczniowie wykorzystali narzędzia zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszlosci.

     • Nowe pomysły i nowe możliwości

     • Na naszej drukarce 3D wydrukowaliśmy kółka do klocków SkriKit. Pojawiły się nowe pomysły i nowe możliwości.

      Drukarka i klocki zakupione zostały w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Mali konstruktorzy

     • Mali konstruktorzy z klas drugich budowali z klocków Skrikit, które nasza szkoła posiada dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Dzieci tworzyły wiatraki, pojazdy, a nawet roboty z ruchomymi elementami. Doskonała zabawa i nauka w jednym, polecamy!

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • W roku szkolnym 2022/2023 nasz szkoła przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 3 – zakup nowości wydawniczych.
      Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o lektury z nowej podstawy programowej i nowości czytelnicze, zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Dokupiono lektury z dotychczasowego kanonu.
      Zakupy książek były konsultowane z uczniami, Radą Rodziców i nauczycielami. 
      Przy zakupie uwzględniono również potrzeby osób niepełnosprawnych – zakupiono książki z dużymi literami, z tekstem dzielonym na sylaby oznaczonym innym kolorem, z małą ilością czytanego tekstu i kolorowymi, pięknymi ilustracjami. Zakupiono także literaturę piękną o tematyce historycznej oraz pozycje popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży. Biblioteka prezentuje wybrane pozycje z zakupionych książek. 
      Zapraszamy do biblioteki.

     • „Uroki zimy” w bibliotece

     • Na­sza zima bia­ła,  
      Chu­s­tą się odzia­ła, 
      Idzie, idzie do nas w go­ści, 
      W srebr­nych bla­skach cała! 
      M. Konopnicka

      Choć na dworze szaro i ponuro to w bibliotece biało i zimowo. Zimowy krajobraz to połączenie bieli i śnieżnego puchu. Zima, to ulubiona pora każdego czytelnika.  
      To właśnie wtedy, gdy szybciej zapada zmrok, jest zimno i mroźnie, spełniamy marzenia i zanurzamy się w magiczny świat książek. 
      Drogi czytelniku  -  na wystawie prezentujemy ilustracje, wiersze i książeczki o tematyce zimowej.

     • Konkurs plastyczny "Kochamy Misie"

     • Dzieci  z oddziałów przedszkolnych z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w konkursie plastycznym "Kochamy Misie". Oto wyniki:
      I Miejsce: Małgosia Sieraniewicz z SÓWEK i Mikołaj Kutyło z RYBEK 
      II Miejsce: Hania Kaczyńska z SÓWEK i Zuzia Nartowicz z PSZCZÓŁEK
      Wyróżnienie otrzymali: Zbyszek Prószyński z RYBEK, Aneta Matusiewicz z Pszczółek, Hania Dudko z Sówek i Mikołaj Boguszewski z Pszczółek.
      Najwyżej ocenione zostały prace wykonane samodzielnie przez dzieci z kreatywnym pomysłem, wykonaniem bogatym w szczegóły.

     • Jasełka

     • 5 stycznia 2023 r. społeczność naszej szkoły spotkała się na tradycyjnych Jasełkach. W świątecznej atmosferze obejrzeliśmy wyjątkowe przedstawienie o Bożym Narodzeniu. W role bohaterów sprzed 2000 lat wcielili się w tym roku nauczyciele i uczniowie. Widzowie z radością i entuzjazmem reagowali na to, co działo się na scenie. Ogromne brawa i liczne gratulacje od uczestników świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało i zachęciło do osobistej refleksji. Wszystkim artystom z całego serca dziękujemy, a całej społeczności szkoły życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.

     • Jasełka 4-5 latków

     • Dnia 20 grudnia 2022 r. Grupa RYBEK przedstawiła Jasełka dla rodziców i bliskich. Występ był wyjątkowy, mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali swoje role. 4-5 latki wprowadziły nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

     • Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty! 

     • Napłynęło 35 prac. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych oraz rozwijanie umiejętności redagowania życzeń w języku obcym. Prace były oceniane pod względem pomysłowości w interpretacji tematu i poprawności napisanego tekstu.
      Nagrodzone prace:
      I.Gabrysia Hołdyńska - kl.IIIB
       Paulina Prokopowicz - kl.VIB
      II.Monika Wójtowicz - kl.VIB
        Oliwier Brzozowski - kl.IIIB
      III.Liliana Kulbacka - kl.IVB
         Oliwia Kowalczyk - kl.VIB

      Kartki można obejrzeć w holu, przy bibliotece szkolnej.
      Konkurs zorganizowały - Iwona Jóźwiak i Teresa Kozłowska

     • XXII Miejski Konkurs Recytatorski

     • 20 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza ,,Młodości! ty nad poziomy wylatuj..."
      II miejsce Makar Popov uczeń p. Katarzyny Boltrukanis
      IV miejsce Kinga Treszczotko uczennica p. Katarzyny Boltrukanis
      VI miejsce Maja Żelazko uczennica p. Katarzyny Boltrukanis
      VII miejsce Agata Szeliga uczennica p. Beaty Zdancewicz
      Gratulujemy sukcesu!