• List do Rodziców - Dlaczego warto czytać książki

• Drodzy Rodzice!

Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepimy miłość do książek, na pewno będą czytać w przyszłości.

My dorośli musimy pokazać im, że czytanie jest wielką przyjemnością i że również dzięki czytaniu można rozwiązywać codzienne problemy.
                      Z książką zwiedzamy świat, poznajemy innych ludzi, nowe miejsca i kultury. Poszerzamy swoją wiedzę na wiele tematów i wzbogacamy własne słownictwo. Książki to kopalnie wiedzy i wszelakiej mądrości, dlatego warto z nimi obcować jak najczęściej.

Zależy nam wszystkim, by każde dziecko wyrosło na człowieka mądrego, otwartego na ludzi, samodzielnego i dobrze radzącego sobie we współczesnym świecie. To świat,
          w którym wszechobecne i atrakcyjne dla młodych ludzi są: telewizja, Internet, smartfon.
          Nie pozwólmy dzieciom uzależnić się od nich. Musimy wskazać im inne możliwości spędzania czasu wolnego.
                      Nauczyciele bibliotekarze zachęcają uczniów do przychodzenia i korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Argumentów przemawiających za rozwijaniem nawyków czytelniczych jest wiele.

Kto czyta:

• ma mniejsze problemy ze skupieniem uwagi
          • szybciej zapamiętuje nowe informacje
          • osiąga lepsze wyniki w nauce
          • ma mniej trudności z pisaniem prac na podany temat
          • powiększa swój zasób słownictwa
          • umie poprawnie wyrażać swoje myśli i uczucia
          • łatwiej kojarzy fakty
          • robi mniej błędów ortograficznych
          • ma mnóstwo tematów do rozmów
          • więcej wie.

Drodzy Rodzice, zachęcamy Was gorąco, abyście rozwijali i podtrzymywali zainteresowania czytelnicze Waszych dzieci.
                      Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że nasza biblioteka niedługo wzbogaci swój księgozbiór o nowe pozycje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Suwałki, 21.04.2022 r.