• Siatkarze Mistrzami Suwałk

     • Nasza Szkoła była gospodarzem Finału Mistrzostw Suwałk  w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
      W rozgrywkach uczestniczyło sześć suwalskich placówek oświatowych. Początkowo sportowa rywalizacja toczyła się w dwóch grupach eliminacyjnych, aby następnie przejść do fazy półfinałowej i finałowej.  
      Uczniowie SP10 okazali się "niegościnni" we własnej hali,  zdobywając  komplet punktów
      i zajmując I  miejsce.

      Zawodnicy SP 10  pokonali w półfinale SP 5 Suwałki 2:0, a w finale wygrali 2:0 z SP 11 Suwałki.
      Mistrzowski skład: Dominik Makowski, Bartosz Wiszniewski, Maksymilian Maczek, Piotr Urynowicz, Oscar Walendzewicz, Maciej Kułakowski, Bartosz Sokołowski, Dawid Domaradzki, Oskar Kalmonowicz,  Adam Remelski, Wiktor Konopko, Fryze Tomasz.
      Najlepszym zawodnikiem Turnieju z tytułem MVP został Wiktor Konopko.

      Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Suwałk.

      1. SP 10 Suwałki
      2. SP 11 Suwałki
      3. SP 5 Suwałki
      4. SP 6 Suwałki
      5. SP 4 Suwałki
      6. SP 2 Suwałki

     • Światowy Dzień Kota w bibliotece i świetlicy – 17 luty

     • W naszej szkole Dzień Kota obchodziliśmy przez dwa dni – w czwartek i piątek. Wcześniej w świetlicy uczniowie słuchali wierszy o kotach, a podczas zajęć plastycznych rysowali piękne kolorowe koty. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu. W bibliotece przygotowano wystawkę książek z literatury pięknej
      i popularnonaukowej z kocimi bohaterami. Biblioteka zaprosiła na wspólne świętowanie przedszkolaków z grupy „O” i uczniów klas I. Najmłodsi wysłuchali bajki o „Kocie w butach”, a pierwszoklasiści obejrzeli teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia”. Oprócz czytania i poznawania ciekawostek o tych tajemniczych zwierzakach, były też kocie pląsy.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 w świetlicy

     • W dniach od 5 do 10 lutego uczniowie uczęszczający do świetlicy brali udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Nauczyciele przypominali zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieciowych. Zaprosiliśmy też na zajęcia świetlicowe panią pedagog Małgorzatę Koprowską, która uświadomiła dzieciom, że Internet może być miejscem przyjemnym i bezpiecznym przy zachowaniu odpowiednich zasad. Zachęciła do pogłębienia wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w sieci.

     • I miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Szachach

     • W sobotę 18 listopada 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk w ramach Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach (fundator pucharów, medali i dyplomów) we współpracy z Klub Szachowy Jaćwież Suwałki. Sędzią głównym zawodów był Paweł Jaroch we współpracy z sędziami asystentami.
      Zawody były rozgrywane w 3 grupach: Igrzyska Dzieci klasy I-III, Igrzyska Dzieci klasy IV-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej w w formule indywidualnej, a najlepsze 4 rezultaty (w tym przynajmniej 1 dziewczyna) były brane do wyników drużynowych.
      Wyniki:

      Klasyfikacja łączna szkół klas I - VIII z uwzględnieniem punktów do rywalizacji sportowej :

      I miejsce SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach 12

      II miejsce SP nr 7 Suwałki 11 III miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach 9

      IV miejsce SP nr 6 Suwałki 6

      V miejsce SP im. MK Suwałki 3

      VI miejsce SP nr 2 Suwałki 2

      Igrzyska Dzieci klas I-III

      SP nr 10 zajęła III miejsce Szkołę reprezentowali:

      - Kopyra Hanna ,

      - Szulc Agata ,

      -Czarniewska Małgorzata,

      -Dawid Azarewicz,

      - Radoń Krzysztof,

      -Warakomski Piotr,

      - Pietkiewicz Oliwier,

      - Żyżyk Piotr

      Igrzyska Dzieci klas IV-VI

      SP nr 10 zajęła II miejsce Szkołę reprezentowali:

      -Barszczewska Nadia ,

      -Panasiewicz Natalka,

      -Hołodyńska Gabriela,

      -Pupel Kamil,

      -Grgo Filip,

      - Dargiewicz Jan

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII

      SP nr 10 zajęła I miejsce Szkołę reprezentowali:

      -Moczulska Oliwia,

      -Wiktoria Kamińska,

      -Doszuta Wojciech,

      -Doszuta Przemysław,

      -Słabiński Bartosz

      SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY

     • Kulig klasy 8 a

     • Klasa 8 a miała wspaniały kulig w Gawrych Rudzie. Pogoda dopisała, było dużo śniegu i świetna zabawa.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W dniach od 5 do 10 lutego uczniowie naszej szkoły na zajęciach informatycznych przypominali zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieciowych. Obywały się pogadanki, prezentacje oraz oglądanie edukacyjnych filmów. Podsumowaniem był quizz sprawdzający wiedzę o bezpiecznym internecie.
      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. 
      www.saferinternetday.org.
      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.