• Zajęcia edukacyjne w PSZOK

• 10 maja klasa VII a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Suwałkach.
            Celem zajęć było zapoznanie z zasadami prawidłowj selektywnej zbiórki odpadów,  zrozumienie potrzeby ich segregacji, a także zdobycie wiedzy jak odpowiednio postępować z odpadami niebezpiecznymi. Uczniowie otrzymali nagrody za konkurs i upominki.

• „Ola z ulicy Krzywej”

• Sejm RP ogłosił rok 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej. Z tej okazji w naszej szkole 28 kwietnia gościliśmy nauczyciela historii i konsultanta Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach pana Grzegorza Kalejtę. Przedstawił on uczniom klas VII i VIII prezentację o życiu i patriotycznej działalności wspaniałej suwalczanki. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży.
            Spotkanie zorganizowały nauczycielki bibliotekarki: Halina Gładkowska i Anna Puczyłowska

• Gra Miejska "Misja-Suwałki"

• Aleksandra Brzozowska, Oskar Możdżer i Michał Dębicki, uczniowie klasy 6c wzięli udział w Szachowej Grze Miejskiej "Misja-Suwałki". Nasza drużyna sprawdzała swoje umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania zagadek na temat życia Aleksandry Piłsudskiej, Mikołaja Kopernika oraz zasad gry w szachy. Przemierzyli okolice centrum miasta wszerz i wzdłuż. Krokomierze pokazały 15.000 kroków, ale.... Opłaciło się. Nasza drużyna zajęła III miejsce.
            Gratulujemy.

• Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze dzieciom"

• 9 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 11 z  Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze dzieciom". Nasz oddział przedszkolny reprezentowali:
            - Nikola Galicka, gr. RYBKI I MIEJSCE
            - Maja Krzesicka, gr. Rybki II MIEJSCE
            - Zofia Gutowska, gr. Pszczółki
            - Mateusz Rawinis, gr. Pszczółki
            BRAWO 🥰❤️🎉

• Uczniowie SP 10 z medalami finału wojewódzkiego w pływaniu

• Dnia 29.04.2023r na pływalni COSiR w Augustowie odbył się Finał Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu. W zawodach  udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z całego województwa podlaskiego w tym 23 zawodników z naszej szkoły.  W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły II miejsce w kategorii Młodzieży Szkolnej i IV miejsce w kategorii Dzieci przegrywając z trzecim zespołem zaledwie 1 punktem. Z kolei chłopcy uplasowali się na III miejscu w kategorii Dzieci.

Na podium Finału Igrzysk Dzieci stanęli:
            • Julia Kaźmierowska – II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
            • Kinga Treszczotko – III miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym
            • Dawid Kutyło – II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
            • Krzysztof Tumialis - II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
            • III miejsce sztafety 6x25m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Julia Kaźmierowska, Martyna Moczulska, Aleksandra Salwecka, Anna Kokoszka, Maja Żelazko, Kinga Treszczotko
            • III miejsce sztafety 6x25m stylem dowolnym chłopców w składzie: Dawid Kutyło, Bartosz Trocki, Kyrylo Shevchuk, Michał Kisłowski, Krzysztof Tumialis, Jakub Muczyński
            Na podium Finału Młodzieży Szkolnej stanęli:
            • Oskar Walendzewicz – II miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym
            • II miejsce sztafety 6x50m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Rzatkowska Aleksandra, Karolina Nadzieja, Kinga Truchan, Nikola Walendzewicz, Weronika Witman, Maja Żuk.
            GRATULUJEMY !!!