• Dyplomy, wyróżnienia...

     • W dniu dzisiejszym zostały rozdane dyplomy za udział w konkursach organizowanych w naszej szkole. Wszystkim szczególnie wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy!

     • Rozliczamy akcję "Wrzuć złotówkę..."

     • Kochani!!
      Rozliczamy ostatnią naszą akcję "Wrzuć złotówkę, dwójkę, piątkę, ukwieć dziesiątkę".
      MEGA!!!!!!
      Dziękuję za Wasze oooooooogromne serduszka.
      Zakupiliśmy wsumie 50 kwiatów, 2 worki ziemi, 4 szt nawozów do kwiatów.

     • Dzień Pustej Klasy w 2B

     • W plenerze wykonaliśmy foldery polskich regionów, które mają zachęcić uczniów naszej szkoły do ich zwiedzenia w czasie wakacji.

     • Dzień Pustej Klasy

     • 16 czerwca uczniowie klas 4-8 brali udział w zabawach rekreacyjnych oraz sportowch. Za nimi zabawy: gra w gumę, gra w kapsle, ciuciubabaka, baba jaga patrzy, długa skakanka, hula hop, twister.

      Było super !!!

     • Wycieczka do Wilna

     • Z inicjatywy pani Renaty Duroł przy wsparciu pani Ewy Moroz i pana Łukasza Nowalskiego 2 czerwca wyjechaliśmy na wycieczkę do uroczej stolicy Litwy. Uczniowie klas ósmych mieli okazję zwiedzić Wilno wraz z  licznymi zabytkami tego niezwykłego miasta i zapoznać się z pamiątkami po minionych czasach. Co niezwykle istotne - zwiedzanie Wilna pozwoliło odkryć wielowiekową więź tego miasta z Polską.  W trakcie tego krótkiego pobytu udało się nam zobaczyć:macji o historii Litwy oraz wydarzeniach mających znaczenie historyczne dla obu naszych państw. W trakcie tego krótkiego pobytu udało się nam zobaczyć:

      - Kościół świętych Piotra i Pawła, który nazywany jest „perłą białego baroku”;
      - Cmentarz na Rossie, gdzie młodzież miała okazję oddać hołd wielu słynnym Polakom, których szczątki zostały złożone na tej wileńskiej nekropolii;
      - Ostrą Bramę z sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, które jest znane każdemu Polakowi;
      - Klasztor i niezwykle ważną dla wyznawców prawosławia barokową cerkiew pod wezwaniem św. Ducha, gdzie pochowano trzech świętych męczenników;
      - Unicki kościół Bazylianów i klasztor, w którym w czasach zaboru rosyjskiego mieściło się więzienie. W 1823 roku przez 6 miesięcy w jednej z cel - nazywaną „Celą Konrada” przebywał Adam Mickiewicz, Polski poeta opisał ją w swoim dramacie „Dziady” (część III). Uczniowie mieli sposobność zobaczyć wiele miejsc związanych z twórczością polskiego wieszcza;
      - Katedrę Wileńską, w której murach przechowywane są szczątki św. Kazimierza – patrona Litwy.
      Po uczcie dla oczu i ducha, przyszedł czas na zaspokojenie głodu. Posiłek zjedliśmy w jednej z karaimskich karczm w Trokach. Kibiny z rosołem smakowały wszystkim i pozwoliły poznać kulinarne upodobania naszych wschodnich sąsiadów. 
      Po obiedzie zwiedzaliśmy położony na wyspie zamek litewskich władców. Wysłuchaliśmy ciekawych informacji o historii Litwy oraz wydarzeniach mających znaczenie historyczne dla obu naszych państw.

     • III Edycja biegu CROSS-podejmij wyzwanie

     • …i ruszyła….. III Edycja biegu CROSS-podejmij wyzwanie.
      Dnia 6.06 dzięki uprzejmości dyrektora WPN w Krzywem młodzież z gminnych i suwalskich szkół miała możliwość uczestniczyć w III Edycji biegu CROSS-podejmij wyzwanie. Tego dnia Obiekt „Dziupla” spełniał wiele ról min. stał się biurem zawodów, miejscem integracji, początkiem i końcem wyznaczonych tras biegowych. A trasy były malownicze, wiodły wokół jezior Suchary, zachwyciły nie tylko biegaczy ale i wolontariuszy. Większość pierwszy raz podążała tymi ścieżkami. Wniosek: czym głębiej w las, tym ciekawiej.

      Sam bieg wywołał wiele emocji. Zmęczenie ale i zadowolenie malowało się na wielu twarzach. Udział w zawodach wzięło  113 zawodników ze Szkół Podstawowych z Nowej Wsi, Poddubówka, Przebrodu, Starego Folwarku i Suwałk (SP 10, SP 4, SP 5). Walka trwała do ostatnich metrów. A po biegu integracja przy ognisku z kiełbaskami, rozmowy, wymiana spostrzeżeń, degustacja ciast i większy apetyt na ponowne zawody.
      Lista zwycięzców:

      Dziewczęta 500m:
      1. Anna Maria Kondratowicz- SP Poddubówek
      2. Nadia Barszczewska- SP 10 Suwałki
      3.Milena Eichorn- SP Stary Folwark

      Chłopcy 500m:
      1. Filip Kaczyński- SP Przebród
      2. Oskar Kaczyński- SP Przebród
      3. Dawid Truszkowski- SP Stary Folwark

      Dziewczęta 2km:
      1. Natalia Kamińska- SP Nowa Wieś
      2. Julia Borsuk- SP 10 Suwałki
      3. Oliwia Kowalczyk- SP 10 Suwałki

      Chłopcy 2km:
      1. Marcel Bielawski- SP 10 Suwałki
      2. Matsvei Kryvetski- SP 5 Suwałki
      3. Filip Gryniewicz- SP Przebród

      Dziewczęta 5km:
      1. Dominika Domysławska- SP Stary Folwark
      2. Hanna Butkiewicz- SP Nowa Wieś
      3. Dominika Jodzio- SP Nowa Wieś

      Chłopcy 5km:
      1. Arkadiusz Mościński- Serafin- SP 10 Suwałki
      2. Karol Nowel- SP Stary Folwark
      3. Jakub Gościński- SP Stary Folwark

      GRATULUJEMY !!!

      Warto nadmienić, ze organizacja biegu to ogromne przedsięwzięcie, praca wielu osób oraz wsparcie instytucji. Ogromne podziękowania należą się: SL SALO Suwałki, Gmina Suwałki, WPN Krzywe, LZS, PPH Cymes, Suwalsko- Sejneńskiej Lokalnej Grupie Działania, Studio Ruchu, Movement Arena Suwałki, Karczma Polska, Cinema Lumiere, Ciało i Głowa Odnowa.

     • Międzyszkolny Konkurs  Przyrodniczy „Człowiek- tajemnice ciała i zdrowia”

     • Dnia 5.06.2023r. odbył się  Międzyszkolny Konkurs  Przyrodniczy „Człowiek- tajemnice ciała i zdrowia”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas czwartych z następujących szkół: SP nr 6, SP nr 11, SP nr 10. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo rozległą wiedzą dotyczącą budowy i czynności życiowych człowieka.
      Najwyższe wyniki osiągnęli następujący uczniowie:
      I miejsce: Weronika Pietrewicz SP 6
      II miejsce: Nadia Barszczewska SP 10
      III miejsce: Kacper Urbanowicz SP 11
      Wszyscy uczestnicy spotkali się z przedstawicielką  Suwalskiego Parku Krajobrazowego, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła cechy różnych gatunków ryb żyjących w wodach Suwalszczyzny.

     • Żywa lekcja historii pt. „Turniej rycerski”

     • W środę 31 maja 2023 roku  gościliśmy w naszej szkole członków bractwa Chorągwi Zaciężnej Rycerstwa APIS z Gniewu. Przybyli oni na zaproszenie nauczycieli historii i pod kierunkiem Pana Jacentego Ordowskiego przeprowadzili oni żywą lekcję historii pt. „Turniej rycerski”.

      Program  spotkania:

      – powitanie dziatwy i bakałarzy przez Wielkiego Mistrza i drużynę rycerską

      – wystrzał z hakownicy na wiwat

      – prezentacja tańca średniowiecznego i nauka tańca dla dziatwy

      – pojedynek rycerski

      – próby turniejowe dla dziatwy:

      *cięcie mieczem długim na machinie komtura,

      *strzelanie z kuszy,

      *ciskanie sulicą (krótką włócznią)

      – igrce średniowieczne: mały John,

      *łapaczki,

      *kręgle średniowieczne

      – lepiglina dla dziatwy

     • Wycieczka do Warszawy

     • 1 czerwca uczniowie klas VIIa, VIIb, VIe i VIIIa wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 

      Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Świat Iluzji. Następnie udaliśmy się na Starówkę. Podziwialiśmy tam Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca. Następnie wyruszyliśmy do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, miejsca, które przenosi nas w odległy Wszechświat. Można było popatrzeć na Ziemię „oczami” różnych satelitów. Następnym punktem zwiedzania było Muzeum Chopina. 
      Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Parku Łazienkowskim. 
      Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia wróciliśmy rozśpiewani, zadowoleni i pełni wrażeń.

     • Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

     • 1 czerwca biblioteka i świetlica czynnie wzięły udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w naszej szkole z okazji  Dnia Dziecka.
      Przygotowano quiz czytelniczy i bajkowe zagadki. Każde dziecko zostało nagrodzone. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. 
      A nagrodą dla nas była radość i uśmiech dzieci.