• Dzień Pustej Klasy

     • 16 czerwca uczniowie klas 4-8 brali udział w zabawach rekreacyjnych oraz sportowch. Za nimi zabawy: gra w gumę, gra w kapsle, ciuciubabaka, baba jaga patrzy, długa skakanka, hula hop, twister.

      Było super !!!

     • Wycieczka do Wilna

     • Z inicjatywy pani Renaty Duroł przy wsparciu pani Ewy Moroz i pana Łukasza Nowalskiego 2 czerwca wyjechaliśmy na wycieczkę do uroczej stolicy Litwy. Uczniowie klas ósmych mieli okazję zwiedzić Wilno wraz z  licznymi zabytkami tego niezwykłego miasta i zapoznać się z pamiątkami po minionych czasach. Co niezwykle istotne - zwiedzanie Wilna pozwoliło odkryć wielowiekową więź tego miasta z Polską.  W trakcie tego krótkiego pobytu udało się nam zobaczyć:macji o historii Litwy oraz wydarzeniach mających znaczenie historyczne dla obu naszych państw. W trakcie tego krótkiego pobytu udało się nam zobaczyć:

      - Kościół świętych Piotra i Pawła, który nazywany jest „perłą białego baroku”;
      - Cmentarz na Rossie, gdzie młodzież miała okazję oddać hołd wielu słynnym Polakom, których szczątki zostały złożone na tej wileńskiej nekropolii;
      - Ostrą Bramę z sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, które jest znane każdemu Polakowi;
      - Klasztor i niezwykle ważną dla wyznawców prawosławia barokową cerkiew pod wezwaniem św. Ducha, gdzie pochowano trzech świętych męczenników;
      - Unicki kościół Bazylianów i klasztor, w którym w czasach zaboru rosyjskiego mieściło się więzienie. W 1823 roku przez 6 miesięcy w jednej z cel - nazywaną „Celą Konrada” przebywał Adam Mickiewicz, Polski poeta opisał ją w swoim dramacie „Dziady” (część III). Uczniowie mieli sposobność zobaczyć wiele miejsc związanych z twórczością polskiego wieszcza;
      - Katedrę Wileńską, w której murach przechowywane są szczątki św. Kazimierza – patrona Litwy.
      Po uczcie dla oczu i ducha, przyszedł czas na zaspokojenie głodu. Posiłek zjedliśmy w jednej z karaimskich karczm w Trokach. Kibiny z rosołem smakowały wszystkim i pozwoliły poznać kulinarne upodobania naszych wschodnich sąsiadów. 
      Po obiedzie zwiedzaliśmy położony na wyspie zamek litewskich władców. Wysłuchaliśmy ciekawych informacji o historii Litwy oraz wydarzeniach mających znaczenie historyczne dla obu naszych państw.

     • III Edycja biegu CROSS-podejmij wyzwanie

     • …i ruszyła….. III Edycja biegu CROSS-podejmij wyzwanie.
      Dnia 6.06 dzięki uprzejmości dyrektora WPN w Krzywem młodzież z gminnych i suwalskich szkół miała możliwość uczestniczyć w III Edycji biegu CROSS-podejmij wyzwanie. Tego dnia Obiekt „Dziupla” spełniał wiele ról min. stał się biurem zawodów, miejscem integracji, początkiem i końcem wyznaczonych tras biegowych. A trasy były malownicze, wiodły wokół jezior Suchary, zachwyciły nie tylko biegaczy ale i wolontariuszy. Większość pierwszy raz podążała tymi ścieżkami. Wniosek: czym głębiej w las, tym ciekawiej.

      Sam bieg wywołał wiele emocji. Zmęczenie ale i zadowolenie malowało się na wielu twarzach. Udział w zawodach wzięło  113 zawodników ze Szkół Podstawowych z Nowej Wsi, Poddubówka, Przebrodu, Starego Folwarku i Suwałk (SP 10, SP 4, SP 5). Walka trwała do ostatnich metrów. A po biegu integracja przy ognisku z kiełbaskami, rozmowy, wymiana spostrzeżeń, degustacja ciast i większy apetyt na ponowne zawody.
      Lista zwycięzców:

      Dziewczęta 500m:
      1. Anna Maria Kondratowicz- SP Poddubówek
      2. Nadia Barszczewska- SP 10 Suwałki
      3.Milena Eichorn- SP Stary Folwark

      Chłopcy 500m:
      1. Filip Kaczyński- SP Przebród
      2. Oskar Kaczyński- SP Przebród
      3. Dawid Truszkowski- SP Stary Folwark

      Dziewczęta 2km:
      1. Natalia Kamińska- SP Nowa Wieś
      2. Julia Borsuk- SP 10 Suwałki
      3. Oliwia Kowalczyk- SP 10 Suwałki

      Chłopcy 2km:
      1. Marcel Bielawski- SP 10 Suwałki
      2. Matsvei Kryvetski- SP 5 Suwałki
      3. Filip Gryniewicz- SP Przebród

      Dziewczęta 5km:
      1. Dominika Domysławska- SP Stary Folwark
      2. Hanna Butkiewicz- SP Nowa Wieś
      3. Dominika Jodzio- SP Nowa Wieś

      Chłopcy 5km:
      1. Arkadiusz Mościński- Serafin- SP 10 Suwałki
      2. Karol Nowel- SP Stary Folwark
      3. Jakub Gościński- SP Stary Folwark

      GRATULUJEMY !!!

      Warto nadmienić, ze organizacja biegu to ogromne przedsięwzięcie, praca wielu osób oraz wsparcie instytucji. Ogromne podziękowania należą się: SL SALO Suwałki, Gmina Suwałki, WPN Krzywe, LZS, PPH Cymes, Suwalsko- Sejneńskiej Lokalnej Grupie Działania, Studio Ruchu, Movement Arena Suwałki, Karczma Polska, Cinema Lumiere, Ciało i Głowa Odnowa.

     • Międzyszkolny Konkurs  Przyrodniczy „Człowiek- tajemnice ciała i zdrowia”

     • Dnia 5.06.2023r. odbył się  Międzyszkolny Konkurs  Przyrodniczy „Człowiek- tajemnice ciała i zdrowia”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas czwartych z następujących szkół: SP nr 6, SP nr 11, SP nr 10. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo rozległą wiedzą dotyczącą budowy i czynności życiowych człowieka.
      Najwyższe wyniki osiągnęli następujący uczniowie:
      I miejsce: Weronika Pietrewicz SP 6
      II miejsce: Nadia Barszczewska SP 10
      III miejsce: Kacper Urbanowicz SP 11
      Wszyscy uczestnicy spotkali się z przedstawicielką  Suwalskiego Parku Krajobrazowego, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła cechy różnych gatunków ryb żyjących w wodach Suwalszczyzny.

     • Żywa lekcja historii pt. „Turniej rycerski”

     • W środę 31 maja 2023 roku  gościliśmy w naszej szkole członków bractwa Chorągwi Zaciężnej Rycerstwa APIS z Gniewu. Przybyli oni na zaproszenie nauczycieli historii i pod kierunkiem Pana Jacentego Ordowskiego przeprowadzili oni żywą lekcję historii pt. „Turniej rycerski”.

      Program  spotkania:

      – powitanie dziatwy i bakałarzy przez Wielkiego Mistrza i drużynę rycerską

      – wystrzał z hakownicy na wiwat

      – prezentacja tańca średniowiecznego i nauka tańca dla dziatwy

      – pojedynek rycerski

      – próby turniejowe dla dziatwy:

      *cięcie mieczem długim na machinie komtura,

      *strzelanie z kuszy,

      *ciskanie sulicą (krótką włócznią)

      – igrce średniowieczne: mały John,

      *łapaczki,

      *kręgle średniowieczne

      – lepiglina dla dziatwy

     • Wycieczka do Warszawy

     • 1 czerwca uczniowie klas VIIa, VIIb, VIe i VIIIa wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 

      Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Świat Iluzji. Następnie udaliśmy się na Starówkę. Podziwialiśmy tam Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca. Następnie wyruszyliśmy do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, miejsca, które przenosi nas w odległy Wszechświat. Można było popatrzeć na Ziemię „oczami” różnych satelitów. Następnym punktem zwiedzania było Muzeum Chopina. 
      Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Parku Łazienkowskim. 
      Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia wróciliśmy rozśpiewani, zadowoleni i pełni wrażeń.

     • Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

     • 1 czerwca biblioteka i świetlica czynnie wzięły udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w naszej szkole z okazji  Dnia Dziecka.
      Przygotowano quiz czytelniczy i bajkowe zagadki. Każde dziecko zostało nagrodzone. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. 
      A nagrodą dla nas była radość i uśmiech dzieci.

     • Zajęcia edukacyjne w PSZOK

     • 10 maja klasa VII a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Suwałkach.
      Celem zajęć było zapoznanie z zasadami prawidłowj selektywnej zbiórki odpadów,  zrozumienie potrzeby ich segregacji, a także zdobycie wiedzy jak odpowiednio postępować z odpadami niebezpiecznymi. Uczniowie otrzymali nagrody za konkurs i upominki.

     • „Ola z ulicy Krzywej”

     • Sejm RP ogłosił rok 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej. Z tej okazji w naszej szkole 28 kwietnia gościliśmy nauczyciela historii i konsultanta Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach pana Grzegorza Kalejtę. Przedstawił on uczniom klas VII i VIII prezentację o życiu i patriotycznej działalności wspaniałej suwalczanki. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. 
      Spotkanie zorganizowały nauczycielki bibliotekarki: Halina Gładkowska i Anna Puczyłowska

     • Gra Miejska "Misja-Suwałki"

     • Aleksandra Brzozowska, Oskar Możdżer i Michał Dębicki, uczniowie klasy 6c wzięli udział w Szachowej Grze Miejskiej "Misja-Suwałki". Nasza drużyna sprawdzała swoje umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania zagadek na temat życia Aleksandry Piłsudskiej, Mikołaja Kopernika oraz zasad gry w szachy. Przemierzyli okolice centrum miasta wszerz i wzdłuż. Krokomierze pokazały 15.000 kroków, ale.... Opłaciło się. Nasza drużyna zajęła III miejsce.
      Gratulujemy.

     • Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze dzieciom"

     • 9 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 11 z  Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze dzieciom". Nasz oddział przedszkolny reprezentowali:
      - Nikola Galicka, gr. RYBKI I MIEJSCE
      - Maja Krzesicka, gr. Rybki II MIEJSCE
      - Zofia Gutowska, gr. Pszczółki
      - Mateusz Rawinis, gr. Pszczółki
      BRAWO 🥰❤️🎉

     • Uczniowie SP 10 z medalami finału wojewódzkiego w pływaniu

     • Dnia 29.04.2023r na pływalni COSiR w Augustowie odbył się Finał Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu. W zawodach  udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z całego województwa podlaskiego w tym 23 zawodników z naszej szkoły.  W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły II miejsce w kategorii Młodzieży Szkolnej i IV miejsce w kategorii Dzieci przegrywając z trzecim zespołem zaledwie 1 punktem. Z kolei chłopcy uplasowali się na III miejscu w kategorii Dzieci.

      Na podium Finału Igrzysk Dzieci stanęli:
      • Julia Kaźmierowska – II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
      • Kinga Treszczotko – III miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym
      • Dawid Kutyło – II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
      • Krzysztof Tumialis - II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
      • III miejsce sztafety 6x25m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Julia Kaźmierowska, Martyna Moczulska, Aleksandra Salwecka, Anna Kokoszka, Maja Żelazko, Kinga Treszczotko
      • III miejsce sztafety 6x25m stylem dowolnym chłopców w składzie: Dawid Kutyło, Bartosz Trocki, Kyrylo Shevchuk, Michał Kisłowski, Krzysztof Tumialis, Jakub Muczyński
      Na podium Finału Młodzieży Szkolnej stanęli:
      • Oskar Walendzewicz – II miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym
      • II miejsce sztafety 6x50m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Rzatkowska Aleksandra, Karolina Nadzieja, Kinga Truchan, Nikola Walendzewicz, Weronika Witman, Maja Żuk.
      GRATULUJEMY !!! 

     • Uroczysty apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia
      Konstytucji 3 Maja. 
      Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: muzyki, języka polskiego i historii przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.
      Całości dopełniły 
      odświętne stroje naszych dzieci i młodzieży.

     •  Drużyna naszej szkoły zajęła II MIEJSCE

     • Dnia 24 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły- dru-żyna w składzie:
      1. Nicola Piotrowska kl. VIII 
      2. Urszula Chrulska kl. VIII 
      3. Adrian Iwanowski kl. VIII
      brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ru-chu Drogowym- etap powiatowy. Opiekun drużyny: Marek Grzybowski. Drużyna miała do wykonania następujące zada-nia:
      - konkurencja teoretyczna: test wiedzy i test skrzyżowań w ru-chu drogowym,
      - konkurencja praktyczna: jazda rowerem- miasteczko ruchu drogowego,
      - konkurencja praktyczna: jazda rowerem- ter sprawnościowy,
      - konkurencja praktyczna: pierwsza pomoc przedmedyczna.
          DRUŻYNA NASZEJ SZKOŁY ZAJĘŁA II MIEJSCE.
      Gratulujemy i dziękujemy!

     • W naszej świetlicy

     • Praca plastyczna wykonana według instrukcji z numerami wcale nie była prosta. Dzieci wykonywały ją indywidualnie i grupowo dzieląc się zadaniami. Dwie prace zostały wykonane wyjątkowo starannie.

     • XXIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas V

     • 18 kwietnia w naszej szkole odbył się XXIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas V. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 19 piątoklasistów.
      I miejsce zajęły Aleksandra Muszyńska oraz Patrycja Warakomska, uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5. II lokatę uzyskała Eliza Zega reprezentująca  Szkołę Podstawową nr6 . III miejsce zajęła Gabriela Opolska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej. 
      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

     • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV

     • 19.04.2023 r. odbył się XXV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV

      I miejsce Malwina Konikowska SP nr 5 
      II miejsce Ksawery Piaścik SP nr 4
      III miejsce Laura Sieńkowska SP nr 4
      IV miejsce Alan Słabiński SP nr 5

     • Mistrzostwa Suwałk i Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 10 w Szachach - do lat 8 i młodszych

     • Mistrzostwa odbyły się 15.04.2023r. w Szkole Podstawowej nr  10. W turnieju wzięło udział 45 zawodników i zawodniczek z suwalskich klubów szachowych, szkół podstawowych i przedszkoli. Naszą Szkołę reprezentowało 20 uczniów klas pierwszych.
      Indywidualnie w Mistrzostwach Suwałk:           
      III miejsce zajęła  Zuzanna Mielech uczennica klasy Id,
      III miejsce zajęła Michalina Socińska uczennica klasy Ib ( w kategorii do lat 7)   
      Indywidualnie w Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 10:
      Puchar Dyrektora Szkoły
      w kategorii dziewcząt  i  I miejsce zajęła  Zuzanna Mielech,
      II miejsce zajęła Małgorzata  Namiotko,
      III miejsce zajęła Michalina Socińska.
      Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii chłopców i I miejsce zajął  Mikołaj Bielawski uczeń klasy Id,
      II miejsce  zajął  Patrk Ryrych uczeń klasy Ib,
      III miejsce zajął Antoni Rzymski uczeń klasy Ib.
      SERDECZNIE  WSZYSTKIM  GRATULUJEMY 

     • „Sałatka owocowa” w świetlicy

     • Jest jedną z ulubionych  przez dzieci zabaw ruchowych. Sprzyja integracji grupy

      i służy jako doskonały przerywnik podczas zajęć.

      Uczestnicy zabawy siadają w kręgu na krzesłach. Każde dziecko ma przydzieloną nazwę jednego z owoców np. jabłko, gruszka, itd. Każda osoba, która usłyszy swój owoc, musi zmienić miejsce. Wtedy osoba będąca w środku zajmuje jak najszybciej wolne miejsce, a osoba, która teraz została bez miejsca, wymienia nazwę innego owocu.

      Zabawa jest bardzo atrakcyjna.  Uczniowie uczą się współpracy z innymi i ćwiczą koordynację ruchową,. Jest przy tym wiele śmiechu i radości.

     • Dni Otwarte w II LO

     • 14.04.2023r. uczniowie klas 8 uczestniczyli w wydarzeniu promującym II LO w Suwałkach.
      To szansa, by poznać szkołę, uczniów, nauczycieli, a tym samym dokonać wyboru szkoły średniej spośród suwalskiej oferty szkół średnich.

     • Konkurs "Jajko Wielkanocne"

     • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Jajko Wielkanocne"

      1. Miejsce: Dominika Wójtowicz IId SP 10
      2. Miejsce: Oskar Malinowski IId SP 7
      3. Miejsce: Marcelina Świątek gr. OE Pszczółki

      Wyróżnienia:
      - Malwina Snarska
      - Lena Wisiecka
      - Jakub Czerlanis Niepubliczne Przedszkole Maja

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy super kreatywnych pomysłów.

     • Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Wiosna w poezji dziecięcej"

     • Dnia 5 kwietnia 2023 r. odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Wiosna w poezji dziecięcej". Do konkursu przstąpiło 23 dzieci z suwalskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Młodzi artści przywitali wiosnę radośnie, kolorowo i z wielkim zapałem recytowali wiersze. 
      Oto wyniki:

      Kategoria 5-latki
      I miejsce Nikola Galicka Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich - oddział przedszkolny
      II miejsce Maja Krzesicka Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich - oddział przedszkolny
      III miejsce Julia Fimowicz Przedszkole nr 10 im. Marii Konopnickiej
      Wyróżnienie: Marina Zubowicz Przedszkole nr 2

      Kategoria 6-latki
      I miejsce Lidia Walas Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
      II miejsce Martyna Gromczyńska  Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego - oddział przedszkolny
      III miejsce Alan Prorok Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
      Wyróżnienie: Iga Korzeniowska Przedszkole nr 10 im. Marii Konopnickiej, Laura Wilczewska Przedszkole nr 1, Anna Maria Bacewicz Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Organizatorem konkursu była nasza szkoła - oddział przedszkolny Wioleta Rogowska i Katarzyna Smokowska.

     • "Wielokulturowość Suwałk i Suwalszczyzny"

     • W ramach projektu "Wielokulturowość Suwałk i Suwalszczyzny" uczniowie koła plastycznego odwiedzili Archiwum Państwowe. Zapoznali się z historią mniejszości narodowych zamieszkujących Suwałki na przestrzeni lat.