• Ślubowanie klas pierwszych

     • 27 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.
      W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, rodzicami, P. Dyrektor szkoły mgr Halina Walendzewicz, Wicedyrektor mgr Jolanta Świtaj, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

     • Warsztaty z Fundacją Pho3nix Kids

     • Warsztaty z Fundacją Pho3nix Kids!? 3X TAK Aktywnie, sportowo i dużo radości. Gość specjalny- Joanna Mendak. Ogromna duma i pozytywne zaskoczenie. Słuchamy, pytamy, działamy. Sprawdzamy predyspozycje sportowe. Jeden inspirujący dzień, a duża dawka energii. Mamy nadzieję, że do zobaczenia.

     • Kiermasz misyjny - nasz ślad w Afryce

     • W Niedzielę Misyjną 23 października uczniowie naszej szkoły już dziewiętnasty raz zorganizowali w parafii św. Kazimierza Królewicza niezwykły „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było włączenie się aktywnie w przeżywanie Tygodnia Misyjnego oraz pomoc dzieciom i młodzieży z Malawi pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole.
      W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.
      Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:
      - opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,
      - pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,
      - dożywianie dzieci w szkole,
      - zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.

      Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2000 r. Obejmujemy opieką uczniów ze szkoły w Lilongwe – stolicy kraju. Wspieramy młodzież nie tylko finansowo, ale także nawiązujemy stały listowny kontakt.  Dzielimy się swoimi zainteresowaniami i tym, co dla nas najważniejsze.
      Kiermasz misyjny jest jedną z form odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z edukacją dzieci w Afryce. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli słodkości oraz ofiarodawcom, którzy je zakupili i wsparli swoim wielkim sercem serdecznie dziękujemy.

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     • Uczniowie klas III i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kla IV-VIII zaprosili nauczycieli na krótką część artystyczną z okazji ich święta. Były wiersze, piosenki oraz sereczne życzenia.  Nauczyciele nagrodzili dzieci gromkimi brawami. 
      Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród, które z rąk Pani Dyrektor otrzymali wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. 

     • Drodzy Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi

     • Drodzy Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi
      Szkoły Podstawowej  nr 10 w Suwałkach,

      z okazji Dnia Edukacji Narodowej 
      składamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia:

      - rzeki pięknych kwiatów,
      - wiecznej młodości ,
      - szybkiej i bogatej emerytury,
      - stawiania dobrych ocen,
      - samych dobrych i eleganckich uczniów,
      - większych zarobków,
      - mniej denerwowania się,
      - dużo ryz papieru,
      - smacznej kawusi,
      - cierpliwości do każdej klasy i dużo kasy,
      - zdrowia psychicznego i fizycznego,
      - ciepłych i oświetlonych klas,
      - niezawieszających się komputerów,
      - sprawnego Internetu.

      Za wszystkie trudy i ciężką pracę
      DZIĘKUJE WAM SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA 

     • Gramy i wygrywamy w szachy. Wiek nie gra roli. 

     • 24 września w Suwałkach odbyły się  Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach  Błyskawicznych 2022-OPEN. 
      W kategorii  OPEN wystartowało: 154 zawodników , a w kategorii  kobiet: 42 zawodniczki.   Szkołę Podstawową nr 10  w Suwałkach reprezentowali uczniowie:

      z klasy IIC  -  Małgorzata Czarniewska -   VI miejsce w kategorii junior U10,  Dawid Azarewicz - VIII miejsce w kategorii junior U10,
      Piotrek Żyżyk -  IX miejsce w kategorii junior U10,
      z klasy IIIC - Szymon Szyszkowski - XVI miejsce  w kategorii junior U10, 
      z klasy VIC: Przemysław Doszuta -  XIX miejsce  w kategorii junior U12, Wojciech Doszuta - XX miejsce w kategorii junior U12,
      Szymon Kamiński -XXII miejsce w kategorii junior U12.   
      SERDECZNIE  GRATULUJEMY  

     • Zajęcia artystyczne w klasie IIb

     • 7.10 klasa IIb uczestniczyła w zajęciach artystycznych w pracowni rękodzieła w SOK-u . Dzieci wykazały się dużą kreatywnością wykonując jesienne liście metodą makramy. 

      Dziękujemy Pani Lidio ♥️

      A oto nasza relacja

     • Witamy jesień - Grupa Rybki 4-5 latki

     • "Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą,
      Czekamy wszyscy tu, pamiętaj, żeby wrócić znów."

       Owocowo pożegnaliśmy lato w postaci szaszłyków i smacznej a'la pizzy z arbuza :) Powitaliśmy jesień w parku oglądając piękne kolorowe liście, tworząc kreatywne prace z jej darów. Układaliśmy też obrazki z poznaną głoską w nagłosie w roli głównej, przeliczaliśmy jesienne zbiory, porównywaliśmy je ze względu na wielkość.  Uczymy się przez zabawę, przez działania poznajemy świat. 

     • Pierwsze projekty z klocków SkriLab

     • W ramach Laboratorium Przyszłości uczniowie klasy 5b poznali narzędzia wchodzące w skład klocków SkriLab i wykonali swóje pierwsze projekty. SkriLab łączy pracownię druku 3D, robotyki oraz programowania w spójne laboratorium edukacyjne. 

     • Franciszek Kimszal brązowym medalistą Mistrzostw Polski

     • Franciszek Kimszal uczeń klasy 8c trenujący w Suwalskim  Klubie Karate Kyokushin zdobył  brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii kumite do 55 kg. Zawody odbyły się w Zielonce koło Warszawy, z udziałem 212 zawodników z 66 klubów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Klasa 2 d w Laboratorium Przyszłości

     • 5 października uczniowie klasy 2 d rozpoczęli swoją  przygodę z Laboratorium Przyszłości.
      Tego dnia w pięknie urządzonej sali przygotowali pyszne owocowe sałatki. Każda sałatka była wykonana według indywidualnego i niepowtarzalnego przepisu. Na stołach było mnóstwo kolorowych i zdrowych owoców, o których uczniowie uczyli się na poprzednich lekcjach.  Sporządzone własnoręcznie sałatki smakowały wyśmienicie.

     • Laboratoria Przyszłości pracują pełną parą!

     •      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Misją  Laboratoriów jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 
           W naszej szkole, wielu uczniów miało już okazję uczestniczyć w lekcjach, na których wykorzystywany jest sprzęt rodem z przyszłości. Na zdjęciach można zobaczyć pełne zaangażowanie uczniów podczas zajęć z robotyki i modelowania 3D.

     • Święto Ziemniaka

     • 5 października 2022 r. Motylki i Rybki Święto Ziemniaka obchodziły w "Siedlisku Bogdanka" w Leszczewku. Zbierały ziemniaki, jabłka na sok, który z pomocą wyciskały. Zapoznały się z fauną i florą wiejską. Ponadto tyrolka, labirynt, samochód a'la The Flinston's, błotna kuchnia, plac zabaw - moc atrakcji. Zabawa przednia!

     • Europejski Dzień Języków

     • W poniedziałek  26 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10  świętowali Europejski Dzień Języków.
      Święto języków europejskich zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i jest znakomitą okazją do propagowania nie tylko nauki języków obcych, ale także różnorodności kulturowej.
      Tego dnia w naszej szkole na lekcjach języków obcych odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie w różny i interesujący sposób rozmawiali o Europie i językach.

      W klasach młodszych uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach oraz tworzyli plakaty pokazujące różnorodność językową Europy.

      Uczniowie klas starszych poszukiwali  ukrytych w szkole kodów QR, które zawierały w sobie pytania dotyczące europejskich języków oraz brali udział w quizach Kahoot.
      Odbył się również  konkurs na krótki film promujący naukę języków obcych.
      I miejsce w tym konkursie zajęły uczennice klasy 6e: Marika Ćwirkowicz i Helena Malinowska. Gratulujemy!
      Zespół nauczycieli języków obcych

     • Z wizytą w bibliotece

     •     We wrześniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to pierwsza  wizyta pierwszoklasistów w bibliotece.
      Dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów biblioteki oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Z uwagą słuchały informacji dlaczego warto czytać i szanować książki. Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. 
              Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszoklasiści będą często odwiedzali szkolną bibliotekę. 

     • "Ekopojazd przyszłości"- I Miejsce spośród suwalskich przedszkoli

     • Mamy to! I Miejsce spośród suwalskich przedszkoli :)

      Dnia 18.09.2022 r. podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu został rozstrzygnięty konurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Suwałk  po hasłem "Ekopojazd przyszłości", w którym wzięliśmy udział. Wspólna praca RYBEK otrzymała najwyższą ilość punktów. Podczas mini festynu nasza Pani Wiola odebrała gratulacje oraz nagrody. Pozdrawiamy - Rybki 4-5 latki.

      Wioleta Rogowska

     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy dzień przedszkolaka. W tym dniu na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji m.in. zabawy z chustą animacyjną, mini dyskoteka, basen z kulkami a także seans filmowy przy którym nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Świętowanie zakończyło się otrzymaniem upominków oraz dyplomów. ;) 
                                                                                                                                                     Katarzyna Smokowska

    • Gala Ucznia Zdolnego 2022
     • Gala Ucznia Zdolnego 2022

     • Gala ucznia zdolnego - foto

      26 września br. w sali Suwalskiego Ośrodka Kultury odbyła się
      Gala Ucznia Zdolnego,
      podczas 
      której uzdolnieni uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Suwałki.

      Hanna Chodkiewicz
      Mateusz Kusek
      Olaf Piszka
      Wiktoria Banaszewska
      Bartosz Ćwikowski
      Michanina Jaśkiewicz
      Igor Karczewski
      Dominik Makowski
      Michał Przeborowski
      Adrian Rogowski
      Filip Słabiński
      Jan Szeszko
      Piotr Urynowicz
      Aleksandra Wasilewska
      Aleksandra Wilczewska
      Bartosz Wiszniewski
      Michał Wiśniewski

      GRATULUJEMY!

     • Nagrodzeni za najwyższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty

     • Mam ogromną przyjemność przekazać Państwu informację, że na Gali Ucznia Zdolnego 2021/2022, zostaliśmy nagrodzeni za najwyższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022.
      Prezydent Miasta Suwałk przekazał nam kwotę 8.000 zł. 

      Wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do uzyskania tak wysokiego wyniku gratuluję z całego serca,
      w szczególności nauczycielom języka polskiego:

      p. Beacie Zdancewicz p. Katarzynie Bołtrukanis, p. Agnieszce Romansewicz, p. Bożenie Fabisiak, p. Renacie Duroł,
      nauczycielom matematyki:
      p. Beacie Kondrackiej, p. Monice Szmajdzie, p. Agnieszce Chodkiewicz, p. Emilii Turek, p. Stanisławowi Olszewskiemu,
      nauczycielom języka angielskiego:
      p. Iwonie Jóźwiak, p. Dorocie Karmiłowicz, p. Iwonie Wiszniewskiej, p. Bogusławie Kalinowskiej, p. Małgorzacie Okoro

      Wyrazy uznania kieruję również  do nauczycieli oraz trenerów, których uczniowie otrzymali w dniu wczorajszym stypendia i nagrody.
      Dziękuję: 
      p. Beacie Kondrackiej, p. Marzannie Kapuścińskiej, p. Oldze Pletsiukhovej, p. Bartoszowi Jasińskiemu, p. Arturowi Pawłowi Łabaczowi, p. Jerzemu Zbigniewowi Szulińskiemu. 
      Dziękujemy

     • Wycieczka do SPK

     • Laureaci konkursu wiedzy Poznaj swoją małą ojczyznę, wzięli udział w wycieczce po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Wycieczka odbyła się 23 września 2022r.
      Celem konkursu było:
      1. Poznanie małej ojczyzny - Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
      2. Utrwalenie walorów przyrodniczo-krajobrazowych SPK.
      3. Popularyzacja SPK w mediach społecznościowych.
      4. Rozwijanie pasji fotograficznej wśród młodzieży szkolnej.
      5. Zainteresowanie światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem.

    • Dzień Kropki w przedszkolu
     • Dzień Kropki w przedszkolu

     • Dnia 15 września 2022 r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Kropki. Najpierw oglądnęły filmik The Dot - Kropka o Vashti, poznały jej historię - rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest abyśmy wierzyli we własne możliwości. Wykonywaliśmy zadania z papierowym laptopem/fotobudką, a po wciśnięciu enter robiliśmy zdjęcia :) W tym dniu w każdej grupie powstały piękne pracę plastyczne z kropką w roli głównej.

      Wioleta Rogowska

      Grupa Pszczółki

      Grupa Rybki

      Grupa Sówki

      Grupa Motylki

     • Stypendium szkolne 2022/2023

     • Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w terminie od 1 – 15 września 2022 r. w sekretariacie szkoły.

      Termin 15 września, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jest terminem ostatecznym.  
      Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2020 r. poz.1327 z późn. zm.)


       OSOBY UPRAWNIONE DO UBIEGANIA SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE

      Pomoc materialna o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego przysługuje:

      • uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia,
      • wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki,
      • uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

      Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

      Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 600,00 zł netto na osobę w rodzinie oraz 776,00 zł netto dla osoby samotnie gospodarującej.


      Stypendium szkolne nie przysługuje:

      • uczniowi klasy zerowej, 
      • uczniowi, który nie mieszka na terenie Miasta Suwałki

      Pliki do pobrania:

      >>Wnioskodawcy pobierający stypendium szkolne - informacje.pdf

      >>Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego.pdf

      >>Wydatki kwalifikowane do stypendium szkolnego.pdf

      >>Oświadczenie wnioskodawcy.pdf

      >>Oświadczenie - numer konta.pdf


    • Drodzy Rodzice Przedszkolaków!
     • Drodzy Rodzice Przedszkolaków!

     •  

      Godziny pracy przedszkola 6:30-16:30,
      wejście A znajduje się od strony boiska.

       Wyprawka na rok szkolny 2022/2023:
      - obuwie na zmianę w podpisanym worku
      - awaryjne zestawy ubrań (zostają w szatni)
      - kubeczek (najlepiej plastikowy).

      Dodatkowo grupa 0 D 3-4 latki:
      - podpisaną piżamę bez guzików,
      - podpisaną pościel w worku.
       Szczegóły związane z wyprawką plastyczną i higieniczną zostaną omówione na pierwszym zebraniu z rodzicami.