• Turniej Anglojęzyczny Prime Mary

     • 24 marca 2022r.  uczniowie z klasy VIIId Bartosz Bołtrukanis, Maja Nagieło i Franciszek Chrulski pod opieką   p. Doroty Karmiłowicz reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Anglojęzycznym Prime Mary organizowanym przez III LO w Suwałkach. W turnieju rywalizowało kilkanaście szkół podstawowych z miasta Suwałk oraz innych miejscowości. W jednej z konkurencji udało się naszym uczniom zająć drugie miejsce, pozostawiając w tyle wiele szkół   Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności językowe zawarte w podstawie programowej dla szkół podstawowych, a także elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych. 

     • Kochani, dziś był bardzo ważny dzień

     • W sobotę (26.02.2022r.) przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariusza przekazali dzieciom z Ukrainy przebywającym w Hostelu Wigry w Suwałkach dary zebrane podczas akcji ,,Dziesiątka z pomocą”. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy otworzyli swe serca, za wrażliwość chęć niesienia pomocy. Było szaleństwo wyboru rzeczy, łzy, słowa podziękowań i uściski.

     • Dbamy o ząbki - Grupa Rybki 0d

     • Ząbki.
      Chociaż wszystkie ząbki mam,
      już od rana o nie dbam.
      Myję szczotką szur, szur, szur,
      nie mam tutaj żadnych dziur.
      I uśmiecham się wesoło.
      gdy dentysta patrzy wkoło.

     • III a na basenie w Aquaparku

     • W ramach programu "Już pływam, jestem bezpieczny" klasa 3a wybrała się do aquaparku na zajęcia pływackie. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, że mogli w ten sposób powitać Pierwszy Dzień Wiosny.

     • Wystawy i gazetki w bibliotece szkolnej

     • 23 maja minie 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, najbardziej znanej suwalczanki, wielkiej poetki i pisarki, która w Suwałkach spędziła pierwszych siedem lat swego życia. Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej w Suwałkach i w całej Polsce.

      W związku z tym w bibliotece zostały wykonane wystawy i gazetki: "Rok Marii Konopnickiej", "Śladami poetki", "Śladami krasnoludków w Suwałkach", "Maria Konopnicka patronką roku 2022".

     • Aktywności 3-4 latków

     • Hej! Dawno nas tu nie było, ponieważ mieliśmy sporo zajęć :)  Oto niektóre nasze aktywności m.in jak poznajemy układ słoneczny, jak tworzymy pachnące mydełka z płatkami róż w kształcie serduszek, maski karnawałowe, polarne misie  oraz nasza inscenizacja z okazji Dnia Babci i Dziadka.

     • Koncert charytatywny "Suwałki dla Ukrainy - od serca do serca"

     •         W imieniu dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, dr Ignacego Ołowia serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – charytatywny koncert „Suwałki dla Ukrainy – od serca do serca”. To wyraz naszej solidarności z obywatelami Ukrainy; chcemy w ten sposób wesprzeć ofiary zbrojnej rosyjskiej napaści na Ukrainę, naszych ukraińskich sąsiadów. 

      Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 marca o godz. 19.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.

      https://www.facebook.com/events/

               Z uwagi na charakter wydarzenia, wstęp jest płatny (bilety w cenie 30 zł). Całkowity dochód z biletów oraz środki zebrane w ramach prowadzonej podczas koncertu zbiórki, zostaną przeznaczone na potrzeby ukraińskiej społeczności walczącej z okupantem oraz pomoc osobom pokrzywdzonym przez wojnę na Ukrainie. W trakcie koncertu będzie można także wesprzeć prowadzoną przez Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma zbiórkę datków na rzecz osób pokrzywdzonych przez wojnę na Ukrainie.

            Podczas koncertu zobaczymy tradycyjne tańce ukraińskie. W warstwie muzycznej pojawią się zarówno pieśni ludowe, jak i współczesne przeboje ukraińskie. W specjalnym programie wystąpią: Zespół WYSZYWANKA działający przy Związku Ukraińców w Suwałkach, Zespół SUWALSKIE STARSZAKI ze Stowarzyszenia Suwalskie Starszaki, Zespół Taneczny SREBRNE PIERWIOSNKI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach, Studio Piosenki BECIAKI, Studio Tańca RADOŚĆ z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

             Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz. Medialnie wspierają nas: Polskie Radio Białystok – Studio Suwałki, Radio 5, Telewizja Suwałki, DwuTygodnik Suwalski, Suwałki Info, Kurier Suwalski, Suwałki24.pl, Niebywałe Suwałki, Telewizja Internetowa TVS24.pl, Wirtualne Suwałki. Plakaty koncertu wydrukowała nieodpłatnie Drukarnia Xpression z Suwałk.

    • Przekaż 1 % podatku dla Michała
     • Przekaż 1 % podatku dla Michała

     • KRS: 0000037904
      Cel szczegółowy:
      6761 Pączkowski Michał
      Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody na przekazanie swoich danych OPP.
      Oprócz 1 procenta możesz pomóc dla Michała przez cały rok, przekazując darowiznę na konto Fundacji:
      Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”    http://www.dzieciom.pl/6761
      01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5,   Alior Bank S.A. 
        42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
      z dopiskiem:
      6761 Pączkowski Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 
      Wielkie Dzięki! Agnieszka i Andrzej Pączkowscy
      e-mail do rodziców:    andrzej.paczkowski@hotmail.com

     • Wyjście do Muzeum

     • 25 lutego klasa 5c wraz z p. Aldona Bielecką i p. Agnieszką Romansewicz wybrała się do Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Uczniowie zwiedzili wystawę Przez tęskność. O Marii Stanisławie Konopnickiej z Wasiłowskich. Zaangażowali siły i wytężyli umysły, by rozwiązać quiz  Pół żartem, pół serio o Marii Konopnickiej. Była to niezwykła lekcja historii przyprawiona dużą dozą dobrego humoru.