• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII
            oraz pożegnanie uczniów klas VIII.

• XXIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

• 30 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas V zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego: panią Beatę Zdancewicz i panią Bożenę Fabisiak.
            W konkursie udział wzięło 21 uczestników z sześciu suwalskich szkół podstawowych.

I miejsce zajęła Ewa Harmusiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach
            II miejsce zajęła Aleksandra Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach
            III miejsce zajął  Krzysztof Pupel  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suwałkach
            IV miejsce zajęła Hanna Charmuszko ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach
            Serdecznie gratulujemy!

• Biwak w Gawrych Rudzie

• W dniach 13.06 – 15.06.2022r uczniowie  klas VIIb i VIIe  wraz w wychowawczyniami Teresą Kozłowską i Dorotą Karmiłowicz mogli odetchnąć od nauki w trakcie biwaku w Gawrych Rudzie, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na boisku sportowym zorganizowano gry zespołowe, zawody  tenisa ziemnego i  inne konkurencje. Wieczorem  czekała na wszystkich niespodzianka, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i suto zastawionym stołem szwedzkim. Przebywaliśmy dużo na świeżym powietrzu, chodziliśmy na wycieczki, jedliśmy lody, poznawaliśmy okolice i cieszyliśmy się wolnym czasem.  Wypoczęci i zadowoleni wróciliśmy do domu!

• Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego

• 10 czerwca 2022r. w naszej szkole odbyło się Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego. W dyktandzie wzięło udział 22 uczniów klas VII oraz VIII. Konkurs trwał 40 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonaniu innych ćwiczeń sprawdzających zasady pisowni wyrazów w języku angielskim.
            Uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów :
            1. Buczyński Daniel VIII B
                Pazoła Klaudiusz VIII B
            2. Miller Oskar VIII B
            3. Ćwiek Bartłomiej VIII D
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
            Organizatorzy:
            Iwona Jóźwiak Iwona Wiszniewska

• Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Człowiek- tajemnice ciała i zdrowia"

•  W dniu 7 czerwca 2022r. w SP nr 10 odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Człowiek- tajemnice ciała i zdrowia", w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych suwalskich szkół podstawowych.
            Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac przyznała następujące miejsca:
            1. Gabriela Opolska NSP
            2. Krzysztof Skorupski SP 6
                 Maja Szyszkowska SP 10
            3. Borys Butkiewicz NSP
            Podczas konkursu uczestnicy spotkali się z p. Wioletą Budzejko, pracownicą Suwalskiego Parku Krajobrazowego, która przeprowadziła zajęcia dotyczące płazów żyjących na Suwalszczyźnie.
            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy uzyskania wysokich wyników.

• Dzień Rodziny w klasie Id

• 2 czerwca  2022 r. w klasie  Id  odbyło się  uroczyste spotkanie  z okazji  Dnia Rodziny.  Uczniowie przygotowali piękną  część artystyczną, w której wyrazili swoją miłość do Kochanych  Rodziców.  Były wiersze, piosenki, życzenia i mnóstwo, mnóstwo…… buziaków. Na koniec  dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Całej imprezie towarzyszyła miła, rodzinna  atmosfera.

• Konkurs „SPELLING BEE”

• 3 czerwca 2022r odbył się  szkolny konkurs literowania w języku angielskim dla klas IV - V „SPELLING BEE”. Zadaniem uczniów było sprawdzenie umiejętności poprawnego literowania wyrazów, jak również zapisywania słów ze słuchu w języku angielskim. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono „Mistrzów literowania”:
            I miejsce – Barbara Kłusowska – kl. IVc
            II miejsce – Maja Szyszkowska – kl. IVc
            III miejsce – Kornelia Sienkiewicz – kl. IVb
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jego przygotowaniem i organizacją zajęły się Iwona Wiszniewska i Dorota Karmiłowicz – nauczyciele języka angielskiego.
            Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki języków obcych.
            Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
            I etap – uczniowie zapisywali wyrazy literowane przez nauczyciela – dyktando
            II etap – uczestnicy musieli ustnie literować wybrane  wyrazy
            Dzieci zaprezentowały wysoki poziom przygotowania i bardzo dobrze opanowały listę wyrazów z przygotowanym słownictwem.

• Dzień Mamy i Taty

• Dzieci z trzech grup przedszkolnych przygotowały dla swoich rodziców występ z okazji ich święta. W podziękowaniu za ich miłość i troskę zaśpiewały piosenki oraz pięknie zatańczyły. W wierszach, które wypowiadały skryły piękne życzenia. Z tej  okazji przygotowały także piękne laurki i upominki, które wręczyły rodzicom po powrocie z przedszkola do domu.

• NAUCZYCIEL NA MEDAL 2021

• Dziękuję rodzicom, absolwentom, koleżankom i kolegom za zgłoszenie i oddanie głosów na moją kandydaturę w plebiscycie edukacyjnym „NAUCZYCIEL NA MEDAL 2021”zorganizowanym przez Gazetę Współczesną i Kurier Podlaski w którym zdobyłam I miejsce w Suwałkach w kategorii Nauczyciel klas 0-III.

Mirosława Skowina - Konik

• XXIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

• 31 maja 2022 r. odbył się XXIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV.
            I miejsce zajęła Aleksandra Muszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach
            II miejsce zajęła Martyna Wasilewska ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach