• Aleksander Fredro w bibliotece

     • Z okazji przypadającego w październiku – Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece została zaprezentowana uczniom wystawka „230. Rocznica urodzin Aleksandra Fredry – patrona roku 2023”.
                Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się kim był, co pisał i jak żył Aleksander Fredro zapraszamy.

     • Pomagamy uczniom w Afryce

     • W Niedzielę Misyjną 22 października 2023 r. zespół nauczycieli religii wraz z uczniami naszej szkoły już poraz dwudziesty zorganizował „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było aktywne włączenie się w przeżywanie Tygodnia Misyjnego oraz pomoc dzieciom i młodzieży z Afryki pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole.
      W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.
       

      Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:

      - opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,

      - pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,

      - dożywianie dzieci w szkole,

      - zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.

      Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2000 r. Obejmujemy opieką uczniów ze szkół w Malawi. Wspieramy dzieci nie tylko finansowo, ale także nawiązujemy stały,  listowny kontakt z nimi. Dzielimy się swoimi zainteresowaniami i tym, co dla nas jest najważniejsze.

      Kiermasz misyjny jest jedną z form odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z edukacją dzieci w Afryce. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli słodkości oraz ofiarodawcom, którzy je zakupili i wsparli swoim wielkim sercem serdecznie dziękujemy. W tym roku hojność wspólnoty parafii św. Kazimierza Królewicza przerosła nasze oczekiwania. Zebraliśmy rekordową sumę ponad 1200 zł. Za każdy odruch serca i zaangażowanie całych rodzin jesteśmy ogromnie wdzięczni. Zachęcamy do przeczytania ostatniego listu z Malawi, który otrzymaliśmy we wrześniu tego roku (dostępny w galerii).

     • Sukcesy naszych młodych pływaków w Łomży

     • W sobotę (21.10.2023r.) uczniowie klasy 7e i 8b po raz pierwszy w tym roku szkolnym wystartowali w zawodach pływackich. Swoją formę zaprezentowali w Łomży podczas I Ogólnopolskich Jesiennych Zawodów pod Patronatem Prezydenta Miasta. Wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe, a na podium stanęli:
      Kinga Treszczotko - 1 miejsce na 50m stylem motylkowym,
      Krzysztof Tumialis - 1 miejsce na 100 m stylem dowolnym i 2 miejsce na 50 m stylem motylkowym,
      Julia Kaźmierowska - 2 miejsce na 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym,
      Dawid Kutyło - 2 miejsce na 100m stylem grzbietowym
      Karolina Nadzieja - 3 miejsce na 50m stylem motylkowym
      Jakub Muczyński - 3 miejsce na 100m stylem dowolnym
      oraz sztafeta 4x50m stylem zmiennym - 3 miejsce w składzie: Julia Kaźmierowska, Martyna Moczulska, Krzysztof Tumialis i Jakub Muczyński.
      Gratulujemy!!

     • Spotkanie w Mobilnych Laboratoriach Przyszłości

     • 9 października w naszej szkole zagościły Mobilne Laboratoria Przyszłości. Panie prowadzące zajęcia przygotowały szereg gier, zabaw i eksperymentów związanych z robotyką i wirtualną rzeczywistością. Dużą popularnością cieszyła się interaktywna podłoga. W zajęciach wzięły udział klasy 4a, 4b i 5b.

     • Zajęcia z robotyki w Midicentrum

     • Dnia 20, 10. 23 r. uczniowie klasy 5b uczestniczyli w zajęciach z robotyki w Midicentrum. Układaliśmy z klocków lego krokodyla. Usystematyzowaliśmy też nasze wiadomości o tym gadzie. Z wielkim zapałem zabraliśmy się do zgodnej współpracy w parach. Następnie programowaliśmy według instrukcji, by krokodyl  poruszał paszczą, wydawał dźwięki i zwiększaliśmy ich nasilenie. Zabawa była przednia!
      Nie możemy doczekać się następnych zajęć.

    • Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024
     • Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024

     • InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line.
      Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

      więcej informacji>>>https://instalogik.pl

     • W piekarni

     • 5 października  uczniowie klasy 3 d po cyklu lekcji „Od ziarenka do bochenka” uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w piekarni „Mąka i woda”. Dzięki tej nietypowej lekcji dzieci dowiedziały się na czym polega praca piekarza i jak wygląda proces wypieku chleba. 
      Zapachy i smaki, które nam towarzyszyły podczas zajęć i degustacji długo pozostaną w pamięci. Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni  za ciekawe  i „pyszne” zajęcia.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     •  

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować nauczycielom
      i pracownikom administracji i obsługi za pracę i poświęcenie.
      Szanuję Waszą pasję, zaangażowanie, cierpliwość oraz profesjonalizm.
      Życzę, aby Wasz wysiłek przynosił efekty a Wasza praca była źródłem motywacji.

      Halina Walendzewicz

     • Czwartki Lekkoatletyczne

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wystartowali w Jesiennej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Każdy z uczestników  mógł sprawdzić sprawdzić swoje możliwości w biegach, skokach i rzutach. Piękna pogoda i miła atmosfera sprzyjała sportowej rywalizacji i biciu rekordów.
      Najwyższe lokaty zajęli:

      Nadia Barszczewska – II miejsce bieg na 60 m, II miejsce skok w dal,
      Nikola Szukajt – III miejsce bieg na 300m, I miejsce bieg na 60 m,
      Marcel Bielawski  – I miejsce bieg na 300m,  II miejsce skok w dal,
      Jakub Bogdan – III miejsce bieg na 300m, II miejsce rzut piłeczką palantową,
      Miłosz Mor  – III miejsce bieg na 300m, 
      Bartosz Folejewski – III miejsce bieg na 1000m, I miejsce rzut piłeczką palantową,
      Dominika Socińska - II miejsce bieg na 300m, 
      Antoni Rzadkowski - II miejsce bieg na 1000m,
      Filip Andryszczyk-  III miejsce bieg na 1000m,
      Maja Makowska – III miejsce skok w dal,
      Lena Bieryło - III miejsce skok w dal, 

      Serdecznie Gratulujemy!

     • Promujemy zdrowy styl życia

     • 29 września 2023 społeczność uczniowska klas I-III wraz z wychowawczyniami promowała zdrowy styl życia i pokazała, że aktywność fizyczna buduje dobre nawyki i jest po prostu fajna. Dołączyliśmy tego dnia do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ESSD. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej, dlatego w piątek uczniowie klas I-III mieli ruchomy plan lekcji. To był zupełnie inny harmonogram dnia. Takich będzie więcej, bo zależy nam na zdrowiu i prawidłowym rozwoju.

     • Szkolny konkurs plastyczny „Nie ma większej miłości. Samarytanie z Markowej”

     • ​​​​W związku w beatyfikacją rodziny Ulmów, która odbyła się 10 września 2023 r. zespół nauczycieli religii zorganizował Szkolny konkurs plastyczny „Nie ma większej miłości. Samarytanie z Markowej”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów historią rodziny Ulmów, jej heroiczną postawą oraz twórcza refleksja nad światem wartości bohaterów z Markowej. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej osobiste spojrzenie na wartość rodziny, szacunek do drugiego człowieka, bezinteresowny dar siebie w miłości i jej aktualność przesłania.
      ​​​​​​​Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Kategoria – klasy I-III

      I miejsce - Agata Szulc – klasa III C

      II miejsce - Nikola Szkarnulis - klasa III D

      III miejsce - Kacper Siemiaszko - klasa III B

      Kategoria – klasy IV-VI

      I miejsce - Dominika Socińska – klasa V C

      II miejsce - Maria Wróblewska - klasa IV C

      III miejsce - Michał Bołtrukanis - klasa IV C, Maja Klepacka - klasa V B

      Wyróżnienie - Lena Bieryło – klasa V D, Julia Brzęk i Magdalena Olszewska – klasa V B

      Kategoria – klasy VII-VIII

      I miejsce - Martyna Moczulska – klasa VII E

      II miejsce - Julia Panasiewicz - klasa VII A, Mateusz Warakomski – klasa VIII A

      III miejsce - Julia Rucińska - klasa VII B

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość w interpretacji tematu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • Spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji

     • 3 października odbyło się spotkanie klas 5d, 6a i 6b z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji z Suwałk. Prelekcja dotyczyła szerokopojętego bezpieczeństwa w sieci, w domu, w szkole. Podjęto kwestie zagrożeń w wirtualnym i realnym świecie- rzeczywistości szkolnej. Powiedziano o odpowiedzialności karnej oraz konsekwencjach związanych z niewłaściwymi zachowaniami i działaniami uczniów w szkole i poza nią. "Wolność słowa i czynu kończy się tam, gdzie jest drugi człowiek."
      Monika Szpakowska

     • Europejski Dzień Sportu w naszej szkole

     • 29 września 2023 społeczność uczniowska klas I-III wraz z wychowawczyniami promowała zdrowy styl życia i pokazała, że aktywność fizyczna buduje dobre nawyki i jest po prostu fajna.
      Dołączyliśmy tego dnia do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ESSD. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej, dlatego w piątek uczniowie klas I-III mieli ruchomy plan lekcji. To był zupełnie inny harmonogram dnia. Takich będzie więcej, bo zależy nam na zdrowiu i prawidłowym rozwoju.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w świetlicy

     • 29 września w świetlicy szkolnej odbyło się  Głośne Czytanie  dla uczniów klas I – III. Czytaliśmy książkę Katarzyny Szestak „Szary Domek”. Jest to piękna, wzruszająca opowieść  o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni i szczęścia. Czasami niełatwo jest spełniać marzenia, ale kiedy ma się przyjaciół, wszystko jest możliwe. Książka pobudza wyobraźnię oraz uczy nowego patrzenia na świat. Dzieci słuchały jej z dużym zainteresowaniem.
      Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!

     •  29.09.2023r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • To święto ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a na jego patronkę wybrano Janinę Porazińską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży.
      Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Głośne czytanie to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. 

      Dlatego też przez dwa dni: 28 i 29 września w bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klas I oraz przedszkolaków. Dla młodszych czytano książeczki pt. „Traktorek Felek” i „Cysterna Hela”. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania „Wielki wyścig”  z serii  Samochodzik Franek lub książkę „Szary Domek”. Czytaliśmy czasopisma dziecięce „Świerszczyk”  i „Kumpel” oraz rozwiązywaliśmy przyrodnicze zagadki. 
                Dzieci z dużym zainteresowaniem  słuchały czytanych utworów. 
      Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!

     • Z wizytą w bibliotece szkolnej

     • We wrześniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. 
      Była to pierwsza  wizyta pierwszoklasistów i przedszkolaków w bibliotece. 
                  Dzieci obejrzały wypożyczalnię,  czytelnię oraz magazyn książek.  Usłyszały jakie książki i inne materiały gromadzi biblioteka oraz dowiedziały się jakie są zasady wypożyczania książek  i zachowania się w bibliotece.

     • Europejski Dzień Języków

     • Dnia 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, którego celem jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. W tym dniu w ramach lekcji języka angielskiego i języka niemieckiego nauczyciele przygotowali gry i zabawy językowe, interaktywne quizy oraz łamigłówki językowe. 

      Klasy IV –VIII miały za zadanie wykonać plakat przedstawiający wylosowany wcześniej kraj europejski uwzględniając aspekt językowy. Trzyosobowe drużyny z klas VII i VIII wzięły udział w quizie językowym przygotowanym przez panią Annę Kęćko-Zackiewicz oraz panią Marzenę Wolską. Najlepszą wiedzą na temat języków wykazały się drużyny z klas VIIA, VIIC oraz VIIIB. Gratulujemy!  
      Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz zaangażowanie i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.  


      Nauczyciele języków obcych w SP10 w Suwałkach

     • Fotorelacja z wycieczki do Suwalskiego Parku Krajobrazowego

     • Dnia 15 września 2023 r. 16 uczniów klas siódmych i ósmych wzięło udział w konkursie organizowanym przez Suwalski Park Krajobrazowy „Poznaj swoją małą ojczyznę".
      Wyniki przedstawiają się następująco:
      I miejsce: Monika Wójtowicz — uczennica kl. 7B,
      II miejsce: Michał Gwiazdowski — uczeń kl. 7D,
      III miejsce: Oliwia Kowalczyk — uczennica kl. 7B.

      Główną nagrodą w konkursie była autokarowa wycieczka do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. 22 września na wycieczkę wyjechało sześcioro naszych uczniów. Wyjazd okazał się ciekawą lekcją geografii, biologii i historii własnego regionu.
      Pogoda i humory dopisały, co widać na załączonej fotorelacji.

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie klas ósmych!

     • Nasze miasto przystąpiło do kampanii wspierającej edukację młodzieży, prowadzoną przez Fundację Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego.
      Wierzymy, że edukacja jest kluczem do przyszłości. Dlatego prezentujemy Państwu wyjątkową ofertę kursów online, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników na egzaminie ósmoklasisty.
      Więcej informacji >>>>Material_informacyjny_SP.pdf

     • Drodzy Rodzice Przedszkolaków!

     • Godziny pracy przedszkola 6:30 – 16:30

      Wyprawka na rok szkolny 2023/2024:

      - obuwie na zmianę,

      - zestawy ubrań na przebranie (w podpisanym worku w szatni)

      - plastikowy kubeczek do picia

      Dodatkowo grupa 3-4 latki

      - piżamka bez guzików

      - pościel w podpisanym worku

      Szczegóły związane z wyprawką plastyczną i higieniczną zostaną omówione na pierwszym zebraniu z rodzicami.

    • Uwaga! Zmiany zasad korzystania ze stołówki szkolnej
     • Uwaga! Zmiany zasad korzystania ze stołówki szkolnej

     • Na stronie szkoły w zakładce STOŁÓWKA dostępny jest regulamin korzystania ze stołówki szkolnej oraz

      nowa karta zapisu dziecka na obiady w naszej placówce. 

      Rodzice proszeni są o zapisywanie na obiady na karcie zapisu dziecka do stołówki w sekretariacie szkoły lub u intendenta.