Zajęcia pozalekcyjne
W piekarni
5 października uczniowie klasy 3 d po cyklu lekcji „Od ziarenka do bochenka” uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w piekarni „Mąka i woda”. Dzięki tej nietypowej lekcji dzieci dowiedziały się na czym polega praca piekarza i jak wygląda proces wypieku chleba.
Zapachy i smaki, które nam towarzyszyły podczas zajęć i degustacji długo pozostaną w pamięci. Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni za ciekawe i „pyszne” zajęcia.7
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować nauczycielom
i pracownikom administracji i obsługi za pracę i poświęcenie.
Szanuję Waszą pasję, zaangażowanie, cierpliwość oraz profesjonalizm.
Życzę, aby Wasz wysiłek przynosił efekty a Wasza praca była źródłem motywacji.Halina Walendzewicz
Czwartki Lekkoatletyczne
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wystartowali w Jesiennej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Każdy z uczestników mógł sprawdzić sprawdzić swoje możliwości w biegach, skokach i rzutach. Piękna pogoda i miła atmosfera sprzyjała sportowej rywalizacji i biciu rekordów.
Najwyższe lokaty zajęli:Nadia Barszczewska – II miejsce bieg na 60 m, II miejsce skok w dal,
Nikola Szukajt – III miejsce bieg na 300m, I miejsce bieg na 60 m,
Marcel Bielawski – I miejsce bieg na 300m, II miejsce skok w dal,
Jakub Bogdan – III miejsce bieg na 300m, II miejsce rzut piłeczką palantową,
Miłosz Mor – III miejsce bieg na 300m,
Bartosz Folejewski – III miejsce bieg na 1000m, I miejsce rzut piłeczką palantową,
Dominika Socińska - II miejsce bieg na 300m,
Antoni Rzadkowski - II miejsce bieg na 1000m,
Filip Andryszczyk- III miejsce bieg na 1000m,
Maja Makowska – III miejsce skok w dal,
Lena Bieryło - III miejsce skok w dal,Serdecznie Gratulujemy!
Promujemy zdrowy styl życia
29 września 2023 społeczność uczniowska klas I-III wraz z wychowawczyniami promowała zdrowy styl życia i pokazała, że aktywność fizyczna buduje dobre nawyki i jest po prostu fajna. Dołączyliśmy tego dnia do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ESSD. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej, dlatego w piątek uczniowie klas I-III mieli ruchomy plan lekcji. To był zupełnie inny harmonogram dnia. Takich będzie więcej, bo zależy nam na zdrowiu i prawidłowym rozwoju.
Szkolny konkurs plastyczny „Nie ma większej miłości. Samarytanie z Markowej”
W związku w beatyfikacją rodziny Ulmów, która odbyła się 10 września 2023 r. zespół nauczycieli religii zorganizował Szkolny konkurs plastyczny „Nie ma większej miłości. Samarytanie z Markowej”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów historią rodziny Ulmów, jej heroiczną postawą oraz twórcza refleksja nad światem wartości bohaterów z Markowej. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej osobiste spojrzenie na wartość rodziny, szacunek do drugiego człowieka, bezinteresowny dar siebie w miłości i jej aktualność przesłania.
Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:Kategoria – klasy I-III
I miejsce - Agata Szulc – klasa III C
II miejsce - Nikola Szkarnulis - klasa III D
III miejsce - Kacper Siemiaszko - klasa III B
Kategoria – klasy IV-VI
I miejsce - Dominika Socińska – klasa V C
II miejsce - Maria Wróblewska - klasa IV C
III miejsce - Michał Bołtrukanis - klasa IV C, Maja Klepacka - klasa V B
Wyróżnienie - Lena Bieryło – klasa V D, Julia Brzęk i Magdalena Olszewska – klasa V B
Kategoria – klasy VII-VIII
I miejsce - Martyna Moczulska – klasa VII E
II miejsce - Julia Panasiewicz - klasa VII A, Mateusz Warakomski – klasa VIII A
III miejsce - Julia Rucińska - klasa VII B
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość w interpretacji tematu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji
3 października odbyło się spotkanie klas 5d, 6a i 6b z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji z Suwałk. Prelekcja dotyczyła szerokopojętego bezpieczeństwa w sieci, w domu, w szkole. Podjęto kwestie zagrożeń w wirtualnym i realnym świecie- rzeczywistości szkolnej. Powiedziano o odpowiedzialności karnej oraz konsekwencjach związanych z niewłaściwymi zachowaniami i działaniami uczniów w szkole i poza nią. "Wolność słowa i czynu kończy się tam, gdzie jest drugi człowiek."
Monika Szpakowska
Europejski Dzień Sportu w naszej szkole
29 września 2023 społeczność uczniowska klas I-III wraz z wychowawczyniami promowała zdrowy styl życia i pokazała, że aktywność fizyczna buduje dobre nawyki i jest po prostu fajna.
Dołączyliśmy tego dnia do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ESSD. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej, dlatego w piątek uczniowie klas I-III mieli ruchomy plan lekcji. To był zupełnie inny harmonogram dnia. Takich będzie więcej, bo zależy nam na zdrowiu i prawidłowym rozwoju.7
Europejski Dzień Sportu
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w świetlicy
29 września w świetlicy szkolnej odbyło się Głośne Czytanie dla uczniów klas I – III. Czytaliśmy książkę Katarzyny Szestak „Szary Domek”. Jest to piękna, wzruszająca opowieść o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni i szczęścia. Czasami niełatwo jest spełniać marzenia, ale kiedy ma się przyjaciół, wszystko jest możliwe. Książka pobudza wyobraźnię oraz uczy nowego patrzenia na świat. Dzieci słuchały jej z dużym zainteresowaniem.
Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!
29.09.2023r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
To święto ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a na jego patronkę wybrano Janinę Porazińską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Głośne czytanie to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem.2Dlatego też przez dwa dni: 28 i 29 września w bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klas I oraz przedszkolaków. Dla młodszych czytano książeczki pt. „Traktorek Felek” i „Cysterna Hela”. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania „Wielki wyścig” z serii Samochodzik Franek lub książkę „Szary Domek”. Czytaliśmy czasopisma dziecięce „Świerszczyk” i „Kumpel” oraz rozwiązywaliśmy przyrodnicze zagadki.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.
Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!
Z wizytą w bibliotece szkolnej
We wrześniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Była to pierwsza wizyta pierwszoklasistów i przedszkolaków w bibliotece.
Dzieci obejrzały wypożyczalnię, czytelnię oraz magazyn książek. Usłyszały jakie książki i inne materiały gromadzi biblioteka oraz dowiedziały się jakie są zasady wypożyczania książek i zachowania się w bibliotece.
Europejski Dzień Języków
Dnia 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, którego celem jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. W tym dniu w ramach lekcji języka angielskiego i języka niemieckiego nauczyciele przygotowali gry i zabawy językowe, interaktywne quizy oraz łamigłówki językowe.
6Klasy IV –VIII miały za zadanie wykonać plakat przedstawiający wylosowany wcześniej kraj europejski uwzględniając aspekt językowy. Trzyosobowe drużyny z klas VII i VIII wzięły udział w quizie językowym przygotowanym przez panią Annę Kęćko-Zackiewicz oraz panią Marzenę Wolską. Najlepszą wiedzą na temat języków wykazały się drużyny z klas VIIA, VIIC oraz VIIIB. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz zaangażowanie i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.
Nauczyciele języków obcych w SP10 w Suwałkach
Fotorelacja z wycieczki do Suwalskiego Parku Krajobrazowego
Dnia 15 września 2023 r. 16 uczniów klas siódmych i ósmych wzięło udział w konkursie organizowanym przez Suwalski Park Krajobrazowy „Poznaj swoją małą ojczyznę".
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: Monika Wójtowicz — uczennica kl. 7B,
II miejsce: Michał Gwiazdowski — uczeń kl. 7D,
III miejsce: Oliwia Kowalczyk — uczennica kl. 7B.
Główną nagrodą w konkursie była autokarowa wycieczka do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. 22 września na wycieczkę wyjechało sześcioro naszych uczniów. Wyjazd okazał się ciekawą lekcją geografii, biologii i historii własnego regionu.
Pogoda i humory dopisały, co widać na załączonej fotorelacji.10
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie klas ósmych!
Nasze miasto przystąpiło do kampanii wspierającej edukację młodzieży, prowadzoną przez Fundację Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego.
Wierzymy, że edukacja jest kluczem do przyszłości. Dlatego prezentujemy Państwu wyjątkową ofertę kursów online, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników na egzaminie ósmoklasisty.
Więcej informacji >>>>Material_informacyjny_SP.pdf
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
- 12
Listy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Drodzy Rodzice Przedszkolaków!
Godziny pracy przedszkola 6:30 – 16:30
Wyprawka na rok szkolny 2023/2024:
- obuwie na zmianę,
- zestawy ubrań na przebranie (w podpisanym worku w szatni)
- plastikowy kubeczek do picia
Dodatkowo grupa 3-4 latki
- piżamka bez guzików
- pościel w podpisanym worku
Szczegóły związane z wyprawką plastyczną i higieniczną zostaną omówione na pierwszym zebraniu z rodzicami.
Uwaga! Zmiany zasad korzystania ze stołówki szkolnej
Na stronie szkoły w zakładce STOŁÓWKA dostępny jest regulamin korzystania ze stołówki szkolnej oraz
nowa karta zapisu dziecka na obiady w naszej placówce.
Rodzice proszeni są o zapisywanie na obiady na karcie zapisu dziecka do stołówki w sekretariacie szkoły lub u intendenta.
Harmonogram doładowań Suwalskiej Karty Miejskiej
Podziękowanie
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
- 29
List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023
Dyplomy, wyróżnienia...
W dniu dzisiejszym zostały rozdane dyplomy za udział w konkursach organizowanych w naszej szkole. Wszystkim szczególnie wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy!
4
Rozliczamy akcję "Wrzuć złotówkę..."
Kochani!!
Rozliczamy ostatnią naszą akcję "Wrzuć złotówkę, dwójkę, piątkę, ukwieć dziesiątkę".
MEGA!!!!!!
Dziękuję za Wasze oooooooogromne serduszka.
Zakupiliśmy wsumie 50 kwiatów, 2 worki ziemi, 4 szt nawozów do kwiatów.
Dzień Pustej Klasy w 2B
W plenerze wykonaliśmy foldery polskich regionów, które mają zachęcić uczniów naszej szkoły do ich zwiedzenia w czasie wakacji.
8
Dzień Pustej Klasy
16 czerwca uczniowie klas 4-8 brali udział w zabawach rekreacyjnych oraz sportowch. Za nimi zabawy: gra w gumę, gra w kapsle, ciuciubabaka, baba jaga patrzy, długa skakanka, hula hop, twister.
Było super !!!
32
Wycieczka do Wilna
Z inicjatywy pani Renaty Duroł przy wsparciu pani Ewy Moroz i pana Łukasza Nowalskiego 2 czerwca wyjechaliśmy na wycieczkę do uroczej stolicy Litwy. Uczniowie klas ósmych mieli okazję zwiedzić Wilno wraz z licznymi zabytkami tego niezwykłego miasta i zapoznać się z pamiątkami po minionych czasach. Co niezwykle istotne - zwiedzanie Wilna pozwoliło odkryć wielowiekową więź tego miasta z Polską. W trakcie tego krótkiego pobytu udało się nam zobaczyć:macji o historii Litwy oraz wydarzeniach mających znaczenie historyczne dla obu naszych państw. W trakcie tego krótkiego pobytu udało się nam zobaczyć:
51- Kościół świętych Piotra i Pawła, który nazywany jest „perłą białego baroku”;
- Cmentarz na Rossie, gdzie młodzież miała okazję oddać hołd wielu słynnym Polakom, których szczątki zostały złożone na tej wileńskiej nekropolii;
- Ostrą Bramę z sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, które jest znane każdemu Polakowi;
- Klasztor i niezwykle ważną dla wyznawców prawosławia barokową cerkiew pod wezwaniem św. Ducha, gdzie pochowano trzech świętych męczenników;
- Unicki kościół Bazylianów i klasztor, w którym w czasach zaboru rosyjskiego mieściło się więzienie. W 1823 roku przez 6 miesięcy w jednej z cel - nazywaną „Celą Konrada” przebywał Adam Mickiewicz, Polski poeta opisał ją w swoim dramacie „Dziady” (część III). Uczniowie mieli sposobność zobaczyć wiele miejsc związanych z twórczością polskiego wieszcza;
- Katedrę Wileńską, w której murach przechowywane są szczątki św. Kazimierza – patrona Litwy.
Po uczcie dla oczu i ducha, przyszedł czas na zaspokojenie głodu. Posiłek zjedliśmy w jednej z karaimskich karczm w Trokach. Kibiny z rosołem smakowały wszystkim i pozwoliły poznać kulinarne upodobania naszych wschodnich sąsiadów.
Po obiedzie zwiedzaliśmy położony na wyspie zamek litewskich władców. Wysłuchaliśmy ciekawych informacji o historii Litwy oraz wydarzeniach mających znaczenie historyczne dla obu naszych państw.