• Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej

     • 8 marca – wszystkie Panie – i te małe, i te duże obchodzą swoje święto.
      Przyjmijcie więc nasze życzenia: zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia.

       „Świetliczaki”

     • Dzień Otwarty w naszej szkole

     •           W dniu 27 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.
      W pierwszej kolejności wszyscy spotkali się z Panią Dyrektor Haliną Walendzewicz, która miło przywitała przybyłych gości - naszych przyszłych uczniów. Opowiedziała o szkole i otwarciu basenu. Na spotkanie przybył również Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk Roman Rynkowski. Przekazał życzenia przyszłym uczniom, pogratulował wyboru szkoły. Miłym akcentem było przekazanie na ręce pani dyrektor Haliny Walendzewicz upominków oraz książki z bajkami, której jest autorem. Później wszyscy udali się na zwiedzanie naszej szkoły.
               Rodzice ze swoimi pociechami udali się na sale gimnastyczną, gdzie starsi uczniowie prezentowali nasze dyscypliny sportowe. Każdy mógł spróbować sił w wybranych przez siebie zadaniach. Była to miła i przyjemna zabawa.         

               Po "małej rozgrzewce" wszyscy przeszli do sal, gdzie mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci mogły pograć na instrumentach, pracować z tablicą interaktywną, zagrać w bingo matematyczne, ustawiać baloniki, poznać świat przyrody oraz wykonać wiele innych zadań. Przyszli uczniowie mieli możliwość usiąść w szkolnych ławkach czy popisać kredą na tablicy. Wszystko było dla nich nowością, lecz chętnie i z uśmiechem brali w tym udział.
             Dzień Otwarty w naszej szkole był radosny, ciekawy, kolorowy i pełen niespodzianek.
             Do zobaczenia we wrześniu!  

     • "Mistrz Origami"

     • 2 marca 2024 roku w ŚWIĘTO ORIGAMI  w Szkole Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku (to już XXII edycja wydarzenia)  odbyło  się rozstrzygnięcie XVII Regionalnego  Konkursu  -„Mistrz Origami” oraz warsztaty ze składania papieru.  
      Na konkurs wpłynęło około 500 prac z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich województwa podlaskiego. 
          Wśród LAUREATÓW są  uczennice naszej szkoły:  
      Nadia Barszczewska i Julia Lewczuk, które wykonały zielonego słonia z około 7000 tysięcy modułów. 
          Uczennice kl. Vc zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej pod kierunkiem nauczyciela pani Brygidy Markowskiej. 
      Laureatom serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
       

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

     • Miło nam poinformować, że do etapu Międzyszkolnego konkursu  Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „How much do you know about English – speaking countries” naszą szkołę reprezentować będą:

      1. Bartosz Słabiński – kl. VIIe
      2. Kyrylo Shevchuk – kl. VIIIb
      3. Martyna Moczulska – kl. VIIe


      Eliminacje do tego etapu odbyły się 28 lutego 2024r. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas VII – VIII.
      Wszystkim uczniom dziękujemy za zainteresowanie i wzięcie udziału w konkursie.

      Organizatorzy
      Nauczyciele języka angielskiego
      Dorota Karmiłowicz i Teresa Kozłowska

     • Rok 2024 – Rokiem Polskich Olimpijczyków

     • Rok 2024 został ogłoszony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Polskich Olimpijczyków. Do tej pory w 23 letnich i 24 zimowych igrzyskach olimpijskich wystąpiło łącznie 3012 polskich sportowców. Nasi zawodnicy zdobyli 321 medali: 79 złotych, 96 srebrnych i 146 brązowych. W bibliotece szkolnej zaprezentowano uczniom wystawkę poświęconą polskim olimpijczykom.

     • Alfred Wierusz-Kowalski patron roku 2024

     • Rok 2024 został ustanowiony przez Radę Miejską w Suwałkach Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego w 175 rocznicę jego urodzin. W związku z tym, w bibliotece szkolnej została wykonana i udostępniona uczniom wystawka prezentująca postać wybitnego malarza urodzonego w Suwałkach.

     • Siatkarze Mistrzami Suwałk

     • Nasza Szkoła była gospodarzem Finału Mistrzostw Suwałk  w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
      W rozgrywkach uczestniczyło sześć suwalskich placówek oświatowych. Początkowo sportowa rywalizacja toczyła się w dwóch grupach eliminacyjnych, aby następnie przejść do fazy półfinałowej i finałowej.  
      Uczniowie SP10 okazali się "niegościnni" we własnej hali,  zdobywając  komplet punktów
      i zajmując I  miejsce.

      Zawodnicy SP 10  pokonali w półfinale SP 5 Suwałki 2:0, a w finale wygrali 2:0 z SP 11 Suwałki.
      Mistrzowski skład: Dominik Makowski, Bartosz Wiszniewski, Maksymilian Maczek, Piotr Urynowicz, Oscar Walendzewicz, Maciej Kułakowski, Bartosz Sokołowski, Dawid Domaradzki, Oskar Kalmonowicz,  Adam Remelski, Wiktor Konopko, Fryze Tomasz.
      Najlepszym zawodnikiem Turnieju z tytułem MVP został Wiktor Konopko.

      Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Suwałk.

      1. SP 10 Suwałki
      2. SP 11 Suwałki
      3. SP 5 Suwałki
      4. SP 6 Suwałki
      5. SP 4 Suwałki
      6. SP 2 Suwałki

     • Światowy Dzień Kota w bibliotece i świetlicy – 17 luty

     • W naszej szkole Dzień Kota obchodziliśmy przez dwa dni – w czwartek i piątek. Wcześniej w świetlicy uczniowie słuchali wierszy o kotach, a podczas zajęć plastycznych rysowali piękne kolorowe koty. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu. W bibliotece przygotowano wystawkę książek z literatury pięknej
      i popularnonaukowej z kocimi bohaterami. Biblioteka zaprosiła na wspólne świętowanie przedszkolaków z grupy „O” i uczniów klas I. Najmłodsi wysłuchali bajki o „Kocie w butach”, a pierwszoklasiści obejrzeli teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia”. Oprócz czytania i poznawania ciekawostek o tych tajemniczych zwierzakach, były też kocie pląsy.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 w świetlicy

     • W dniach od 5 do 10 lutego uczniowie uczęszczający do świetlicy brali udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Nauczyciele przypominali zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieciowych. Zaprosiliśmy też na zajęcia świetlicowe panią pedagog Małgorzatę Koprowską, która uświadomiła dzieciom, że Internet może być miejscem przyjemnym i bezpiecznym przy zachowaniu odpowiednich zasad. Zachęciła do pogłębienia wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w sieci.

     • I miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Szachach

     • W sobotę 18 listopada 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk w ramach Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach (fundator pucharów, medali i dyplomów) we współpracy z Klub Szachowy Jaćwież Suwałki. Sędzią głównym zawodów był Paweł Jaroch we współpracy z sędziami asystentami.
      Zawody były rozgrywane w 3 grupach: Igrzyska Dzieci klasy I-III, Igrzyska Dzieci klasy IV-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej w w formule indywidualnej, a najlepsze 4 rezultaty (w tym przynajmniej 1 dziewczyna) były brane do wyników drużynowych.
      Wyniki:

      Klasyfikacja łączna szkół klas I - VIII z uwzględnieniem punktów do rywalizacji sportowej :

      I miejsce SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach 12

      II miejsce SP nr 7 Suwałki 11 III miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach 9

      IV miejsce SP nr 6 Suwałki 6

      V miejsce SP im. MK Suwałki 3

      VI miejsce SP nr 2 Suwałki 2

      Igrzyska Dzieci klas I-III

      SP nr 10 zajęła III miejsce Szkołę reprezentowali:

      - Kopyra Hanna ,

      - Szulc Agata ,

      -Czarniewska Małgorzata,

      -Dawid Azarewicz,

      - Radoń Krzysztof,

      -Warakomski Piotr,

      - Pietkiewicz Oliwier,

      - Żyżyk Piotr

      Igrzyska Dzieci klas IV-VI

      SP nr 10 zajęła II miejsce Szkołę reprezentowali:

      -Barszczewska Nadia ,

      -Panasiewicz Natalka,

      -Hołodyńska Gabriela,

      -Pupel Kamil,

      -Grgo Filip,

      - Dargiewicz Jan

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII

      SP nr 10 zajęła I miejsce Szkołę reprezentowali:

      -Moczulska Oliwia,

      -Wiktoria Kamińska,

      -Doszuta Wojciech,

      -Doszuta Przemysław,

      -Słabiński Bartosz

      SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY

     • Kulig klasy 8 a

     • Klasa 8 a miała wspaniały kulig w Gawrych Rudzie. Pogoda dopisała, było dużo śniegu i świetna zabawa.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W dniach od 5 do 10 lutego uczniowie naszej szkoły na zajęciach informatycznych przypominali zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieciowych. Obywały się pogadanki, prezentacje oraz oglądanie edukacyjnych filmów. Podsumowaniem był quizz sprawdzający wiedzę o bezpiecznym internecie.
      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. 
      www.saferinternetday.org.
      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. 

     • Babciu i Dziadku żyjcie 200 lat!

     • Ten wyjątkowy dzień jest coraz bliżej 😀 Aby wszystkie Babcie i Dziadkowie mogli świętować go razem z wnukami klasa III b przygotowała z tej okazji piosenkę. Babciu i Dziadku żyjcie 200 lat 😘

     • Konkurs „SPELLING BEE”

     • 17 stycznia 2024r. odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim dla klas IV-VI pod tytułem „SPELLING BEE”. 
      „Mistrzami” literowania zostali:
      I miejsce: Lena Lis - kl. 4b, 28p
      II miejsce: Magdalena Olszewska – kl. 5b, 26p oraz Dominik Barszczewski – kl. 5a, 26p
      III miejsce: Alan Dyczewski – kl. 5a, 23p
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy😊!
      Organizatorzy
      Iwona Wiszniewska i Dorota Karmiłowicz

      Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki języków obcych.
      Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I etap- dyktando: uczniowie zapisywali wyrazy literowane przez nauczyciela. II etap- uczniowie musieli literować wyrazy w języku angielskim
      Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem językowym, szybko i precyzyjnie  posługiwali się alfabetem języka angielskiego, nie tylko rozszyfrowując litery i słowa usłyszane od prowadzącego, lecz także samodzielnie literując wylosowane zestawy słów.

    • Wyniki głosowania
     • Wyniki głosowania

     •          W dniu 12.01.24 r w Szkole Podstawowej nr 10 im. Olimpijczyków Polskich z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach odbyło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi w szkole. 
      • Strefa Relaksu
      • Strefa gier – miejscem budowania dobrych relacji.
      Uzyskały one pozytywną ocenę Szkolnej Komisji, i został zatwierdzone przez przewodniczącego Szkolnej Komisji. Głosowanie odbyło się na kartach do głosowania.
                W szkole w klasach IV – VIII dopuszczonych do głosowania było 350 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 302 uczniów. Oddano 300 głosów ważnych i 2 głosy nieważne.
      Wyniki głosowania:
      - 265 głosów na projekt  Strefa Relaksu
      - 35 głosów na projekt    Strefa gier – miejscem budowania dobrych relacji.
                W wyniku głosowania największa liczbę głosów uczniów uzyskał projekt Strefa Relaksu
      Projekt ten zostanie rekomendowany do dofinansowania. Decyzję o przyznaniu dofinansowania projektu podejmuje Prezydent Miasta Suwałk. 

     • Powstanie styczniowe na Suwalszczyźnie

     • 15 stycznia 2024r. na zaproszenie biblioteki szkolnej gościliśmy w naszej szkole historyka pana Andrzeja Matusiewicza.  Przedstawił on uczniom klasom VII i VIII prezentację na temat Powstania styczniowego 1863 – 1864 na Suwalszczyźnie, które było wielkim zrywem narodowym przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. 

     • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy i bibliotece szkolnej

     • Cały miniony tydzień poświęcony był tematyce dwóch specjalnych dni – 21 i 22 stycznia. To właśnie wtedy swoje święto mają babciei dziadkowie. Na zajęciach w świetlicy  i bibliotece uczniowie chętnie opowiadali o tym, za co ich  kochają i wysłuchali wierszy tematycznie związanych z tym wyjątkowym świętem.  Powstało wiele pięknych i ciekawych portretów swoich ukochanych Dziadków.
      Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia  oraz wszystkiego co najlepsze.

     • Praktyczne zajęcia z doradztwa zawodowego

     • Praktyczne zajęcia z doradztwa zawodowego w szkolnej pracowni w klasach 7 i 8 uczniowie poznają zawód kucharza, kelnera, pracownika gastronomii od kuchni mają okazję do samodzielnego przygotowania posiłku, nakrycia do stołu i obsłużenia potencjalnego klienta zapoznają się z wyposażeniem kuchni uczą się działania w zespole
      Monika Szpakowska- doradca zawodowy

     • Jasełka w parafii św. Kazimierza

     • 14 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza prezentując wspólnocie parafialnej Jasełka. Młodzi artyści dostarczyli rodzicom i zgromadzonym wiernym wiele radości i wzruszeń, za które otrzymali ogromne brawa i gratulacje.

     • Jasełka o Bożym Narodzeniu

     • 22 grudnia 2023 r. wspólnota naszej szkoły spotkała się w auli, by uczestniczyć w tradycyjnych Jasełkach. W świątecznej atmosferze obejrzeliśmy wyjątkowe przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Uczniowie klasy 5A, 5C, 6C, 7B i 7D wprowadzili nas w istotę świętowania wskazując w swojej opowieści na radość dzielenia się dobrym sercem z innymi.
      Widzowie pięknie reagowali na to, co działo się na scenie. Wszystkim młodym artystom z całego serca dziękujemy, a całej społeczności szkoły życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

     • Christmas cards

     • W konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym Christmas Cards brali udział uczniowie klas I-VIII. Oceniana była oryginalność i estetyka wykonania, stopień nawiązania do tradycji oraz poprawność językowa.
      Nagrodzone kartki
      1.Monika Wójtowicz - kl VIIB
       Oliwia Kowalczyk - kl.VIIB
      2.Lena Witkowska- kl.IVB
       Paulina Prokopowicz - kl.VIIB
      3.Patrycja Żyżyk -kl.IA
       Piotr Żyżyk -kl.IIIC
      Kartki sa wyłożone na stoliku, przy głównym wejściu szkoły.
      Iwona Jóźwiak i Teresa Kozłowska

     • Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

     • W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Jest to wspaniała tradycja przedstawiania historii narodzenia małego Jezusa obecna od wielu wieków. Nasi uczniowie wykonali prace z różnych materiałów: papieru, klocków, drewna, szyszek, plasteliny itp. Wszystkie szopki były zaprezentowane na wystawie i tworzyły piękną dekorację świąteczną. Komisja konkursowa wytypowała zwycięzców, którzy otrzymają dyplomy i upominki.
      Konkurs zorganizowała p. Monika Czekała